Skocz do zawartości

Taras -zadaszenie


mirekp

Rekomendowane odpowiedzi

Rodzice mają z poliwęglanowych płyt falistych. Sprawdza się, nie brudzi. Trochę niezbyt reprezentacyjne ale ujdzie.

Niestety po kilku latach się przedziurawiło. Nie wiadomo od czego. Jakby kamień spadł z nieba i dziurę wybił ale nic nie znaleziono na tarasie. Moje podejrzenia padłu na sopel lodu bo wyżej jest nawis dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rodzice mają z poliwęglanowych płyt falistych. Sprawdza się, nie brudzi. Trochę niezbyt

> reprezentacyjne ale ujdzie.

> Niestety po kilku latach się przedziurawiło. Nie wiadomo od czego. Jakby kamień spadł z nieba i

> dziurę wybił ale nic nie znaleziono na tarasie. Moje podejrzenia padłu na sopel lodu bo wyżej

> jest nawis dachu.

płyta falista z poliwęglanu /marketowa/ raczej nie spełni moich oczekiwań

/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> płyta falista z poliwęglanu /marketowa/ raczej nie spełni moich oczekiwań

> /

rozne byly te poliweglany. falistych spotkalem dwa rodzaje... takie co pekaly po pierwszym gradzie i takie co mozna bylo smialo chodzic i nie dzialo sie nic zlego grinser006.gif

sa jeszcze plaskie poliweglany. te to juz porzadny material ale kosztuje juz swoje pieniadza wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taras mam od kilkunastu lat na poziomie gruntu, wyjście z salonu,strona wschodnio-południowa

> .Wymiary tarasu 5x5m ale chciałbym zadaszyć tylko 4x4m. Zastanawiam się nad zadaszeniem z

> poliwęglanu,czy ktoś posiada takowe?

Poliwęglan jest dosyć drogi, ja zadaszyłem płytami polietylenowymi w zeszłym rok. Wygląda OK, wprawdzie zima słaba była ale nie było problemów ze śniegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamontowałem w tym roku markizę 480x350. Super sprawa, polecam.

Jak masz polaczone z tym, z czym masz polaczone? Masz tam jakas przerwe miedzy powiedzmy elewacja, a markiza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamontowałem w tym roku markizę 480x350. Super sprawa, polecam.

Myślałem o markizie.Ale daje cień i nie wiem jak zachowa się przy silnym wietrze,czy nie trzeba jej zwijać? A jeżeli tak to musiałbym ściągać poduchy z foteli i zakładać pokrowiec na meble.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślałem o markizie.Ale daje cień i nie wiem jak zachowa się przy silnym wietrze,czy nie trzeba jej

> zwijać? A jeżeli tak to musiałbym ściągać poduchy z foteli i zakładać pokrowiec na meble.

Przy silnym wietrze i pechu to i poliwęgaln odleci. Markiza ma tę zaletę, że na zimę ją zwiniesz a latem da dodatkowy cień co za tym idzie niższą temperaturę w domu. Przy obfitszych opadach śniegu brak ryzyka zawalenia. Zimą stacjonarny dach pokryty śniegiem zmniejsza ilość światła wewnątrz pomieszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Markizę przy dużym wietrze musisz zwinąć, tak samo przy większym deszczu. Mam dużą markizę z

> napędem i jak jej wiatr "nie pasuje" to się sama zwija.

wiela to kosztuje? jak sie montuje? sa dlugosci na zamowienie? Warto.tylko przeciwko deszczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od deszczu nie warto, wymiary robią na zamówienie, moja 5,5m x 3,5m z automatyką kosztowała coś

> około 6 kpln.

> U mnie montowali do ściany na kotwy chemiczne.

sporo, myslalem, ze to maks 2x tanszy interes. U mnie na kotwy nidyrydy, bo mam juz od czola balkonu tak wklejone stopy balustrady. Moze da sie jakos do tych stop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Markizę przy dużym wietrze musisz zwinąć, tak samo przy większym deszczu. Mam dużą markizę z

> napędem i jak jej wiatr "nie pasuje" to się sama zwija.

Czyli w dalszym ciągu musiałbym zabierać meble z tarasu sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rozne byly te poliweglany. falistych spotkalem dwa rodzaje... takie co pekaly po pierwszym gradzie

To chyba jednak było PCV?

> i takie co mozna bylo smialo chodzic i nie dzialo sie nic zlego

Takich to nie spotkałem. PET jest dosyć mocny, ale chodzenia bym nie ryzykował.

> sa jeszcze plaskie poliweglany. te to juz porzadny material ale kosztuje juz swoje pieniadza

Materiał nawet niekoniecznie, ale w odróżnieniu od płyt trapezowych, do których potrzebujesz plastikowych dystansowych podkładek montażowych i kombiuszczelek do śrub, nie kosztujących oczu z głowy, płyty komorowe czy lite z poliwęglanu trzeba montować z użyciem profili aluminiowych ze specjalnymi uszczelkami z tworzywa, a te elementy już sporo kosztują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.