Skocz do zawartości

Idea - klimatyzacja. Coś chyba nie tak.


fred77

Rekomendowane odpowiedzi

Fiat ten wyposażony jest w klimatyzację automatyczną.

Klimatyzacja chłodzi lecz jest "ale".

Na wolnych obrotach chłodzi nieznacznie słabiej. Przy wyższych obrotach, podczas jazdy chłodzi lepiej.

Na wyższych obrotach co jakiś czas słychać takie delikatne syczenie, które po chwili ustaje. Po chwili przerwy znów lekko syczy i znów przestaje i tak cyklicznie z różną częstotliwością.

Syczenie jest dłuższe na wolnych obrotach, czasami nawet cały czas syczy.

Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak myślałem. Ciekawe co jest nieszczelne.

nic nie jest nieszczelne. Byś miał nieszczelność to byś nie mial czynnika i by ci klima nie działała.

Syczenie nie jest spowodowane nieszczelnością, tylko tym że czynnik zmienia swój stan skupienia z ciekłego na gazowy w parowniku (który jest w środku auta) - powoduje to spadek temperatury parownika i stąd masz zimno wink.gif

Jak jest mniej gazu to po prostu zaczyna być to słychać. W niektórych autach nawet jak masz normalny poziom czynnika to to słychać i już - taki psa urok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak myślałem. Ciekawe co jest nieszczelne.

Wszystkie przewody gumowe są nieszczelne... czynnik przez nie ulatnia sie z czasem. Warto przy okazji uzupełnienia wymienić filtr-osuszacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nic nie jest nieszczelne. Byś miał nieszczelność to byś nie mial czynnika i by ci klima nie

> działała.

> Syczenie nie jest spowodowane nieszczelnością, tylko tym że czynnik zmienia swój stan skupienia z

> ciekłego na gazowy w parowniku (który jest w środku auta) - powoduje to spadek temperatury

> parownika i stąd masz zimno

> Jak jest mniej gazu to po prostu zaczyna być to słychać. W niektórych autach nawet jak masz

> normalny poziom czynnika to to słychać i już - taki psa urok.

To jak działa lodówka to wiem. wink.gif

Chciałem się tylko upewnić czy syczenie jest faktycznie spowodowane ubytkiem gazu czy może kończy się jakiś zaworek. Różne przypadki w różnych samochodach się zdarzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak w Idei u mnie powodem nieszczelności była chłodnica

Skraplacz. wink.gif

> i wypadające lamele..

> objawy takie same..

No właśnie to też biorę pod uwagę, bo poprzedni, niemiecki właściciel Idea miał kolizję z jakimś niedużym zwierzem.

Jest lekko pęknięty zderzak na dole i uderzenie poszło też nieznacznie na skraplacz, który dolne lamele oraz ze dwa kanaliki ma wygięte.

Przez rok wszystko działało i ogólnie nadal działa, nie ma jakiś gwałtownych ubytków ale jednak da się wyczuć, że chłodzi mniej no i syczy.

Jak jest wszystko szczelne go gaz nie ma prawa uchodzić. Dlatego podejrzewam ten nieszczęsny skraplacz.

Ale to wyjdzie w praniu. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.