Skocz do zawartości

Wymiana nagrzewnicy Seicento ?


darrkus

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Od razu przy kupnie auta było czuć zapach płynu z kratek. Auto miało padnietą UPG i widać było że trochę płynu się wygotowało i myślałem że spod maski tak śmierdzi ale zapach nie ustąpił więc na pewno do wymiany jest nagrzewnica. Wymieniał ktoś nagrzewnicę w SC w wersji z klimą ? Napotkam jakieś niespodzianki przy robocie ? Kupić sama nagrzewnicę ? A może to ten zawór nagrzewnicy jest felerny w Seicento ? Dajcie linka gdzie kupić jakąś dobrą nagrzewnicę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Roberta masz pewność że kupisz to co chcesz.

http://allegro.pl/klimatyzacja-seicento-i4123666391.html

Wymiana nagrzewnicy w seju z klimą to musisz spuścić czynnik wykręcić 2 przewody i zawór rozprężny. Zdjąć wygłuszenie, nie jestem pewien czy wyjdzie bez ruszania silnika bo jest dość spora. Potem musisz to poskładać i kupić nowy osuszacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U Roberta masz pewność że kupisz to co chcesz.

> http://allegro.pl/klimatyzacja-seicento-i4123666391.html

> Wymiana nagrzewnicy w seju z klimą to musisz spuścić czynnik wykręcić 2 przewody i zawór rozprężny.

> Zdjąć wygłuszenie, nie jestem pewien czy wyjdzie bez ruszania silnika bo jest dość spora.

> Potem musisz to poskładać i kupić nowy osuszacz.

A po co mi kupować nowy osuszacz ? facepalm%5B1%5D.giffacepalm%5B1%5D.giffacepalm%5B1%5D.gif

Przeczytaj jeszcze raz o co pytam a potem zabierz głos ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A po co mi kupować nowy osuszacz ?

> Przeczytaj jeszcze raz o co pytam a potem zabierz głos

No sorry ja za Ciebie nie będę szukał. Dałem Ci linka z kontaktem w przykładowej jego aukcji byś wysłał zapytanie do Roberta.

A jak nową to np. w IC można kupić.

Dziękuję nie zabieram więcej głosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak rozszczelniasz klime to trzeba założyć nowy osuszacz. Jak chwyci wilgoc z otoczenia to jest do

> wywalenia.

Generalnie i teoretycznie osuszacz powinieneś wymieniać co 3 lata - kto to robi ? Prawie nikt. W praktyce klima będzie działać dalej bez wymiany osuszacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktoś przeczytał o co mi chodzi?

> Pytam nadal o wymianę nagrzewnicy w Seicento w wersji z klimatyzacją tak jak napisałem w 1 poście.

http://allegro.pl/nagrzewnica-fiat-seicento-98-nowa-i4120549740.html

Nie pytam ani o wymianę całego zespołu nagrzewnicy ani też o wymianę parownika klimatyzacji pad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktoś przeczytał o co mi chodzi?

> Pytam nadal o wymianę nagrzewnicy w Seicento w wersji z klimatyzacją tak jak napisałem w 1 poście.

A jak chcesz wymienić nagrzewnicę bez wyciągnięcia całego zespołu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak chcesz wymienić nagrzewnicę bez wyciągnięcia całego zespołu?

Dlatego o to pytam.. w Cinquecento wystarczyło zdjąć tą osłonę koło akumulatora. Podejrzewam że tutaj jest tak samo czy to jakaś wyższa technologia w Seicento?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak chcesz wymienić nagrzewnicę bez wyciągnięcia całego zespołu?

no normalnie. Wyciagasz nagrzewnice i wymieniasz, jaka w tym filozofia ?? Calego zespolu nie ruszasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no normalnie. Wyciagasz nagrzewnice i wymieniasz, jaka w tym filozofia ?? Calego zespolu nie

> ruszasz

No to na taką odpowiedź liczyłem zlosnik.gif Dzięki ok.gif

Czy węże od klimatyzacji tam nie będą przeszkadzać ? tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węże od klimy nie przeszkadzają - wymieniałem z rok temu bez żadnego problemu.

Wyciągasz aku, ściągasz wygłuszenie za aku, spuszczasz płyn, trzeba pościągać przewody z nagrzewnicy, chyba 2 wkręty i wysuwasz nagrzewnicę.

Mam wersję z klimą i nic nie trzeba poza nagrzewnica wykręcać.

Nagrzewnica a parownik klimatyzacji to dwa różne elementy, w nagrzewnicy krąży płyn z układu chłodzenia a w parowniku klimy gaz, więc nie wiem po co spuszczać gaz jak ktoś pisze u góry postu yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nagrzewnica a parownik klimatyzacji to dwa różne elementy, w nagrzewnicy krąży płyn z układu

> chłodzenia a w parowniku klimy gaz, więc nie wiem po co spuszczać gaz jak ktoś pisze u góry

> postu

dzięki za fachową odpowiedź ok.gif mało osób zrozumiało hehe.gif

Może ktoś zarzuci jakiegoś linka gdzie kupić dobrą nagrzewnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Węże od klimy nie przeszkadzają - wymieniałem z rok temu bez żadnego problemu.

> Wyciągasz aku, ściągasz wygłuszenie za aku, spuszczasz płyn, trzeba pościągać przewody z

> nagrzewnicy, chyba 2 wkręty i wysuwasz nagrzewnicę.

> Mam wersję z klimą i nic nie trzeba poza nagrzewnica wykręcać.

> Nagrzewnica a parownik klimatyzacji to dwa różne elementy, w nagrzewnicy krąży płyn z układu

> chłodzenia a w parowniku klimy gaz, więc nie wiem po co spuszczać gaz jak ktoś pisze u góry

> postu

Potwierdzam,przerabiałem temat u siebie biglaugh.gif Możesz mieć jedynie delikatne problemy z samym włożeniem potem, co by nie uszkodzić żeberek,ale ogólnie robota bezproblemowa smile.gif

BTW: Jeżeli masz sprawny zawór nagrzewnicy lepiej go przełóż, ja kupiłem nową nagrzewnicę z zaworem (zamiennik) po tygodniu obudowa zaworu pękła i się lało. Dopiero zakup oryginalnego pomógł grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.