Skocz do zawartości

Bagażnik dachowy


Jaruga

Rekomendowane odpowiedzi

No więc chcę kupić bagażnik dachowy (tzw. trumienkę wink.gif ). Będzie używany tylko kilka razy w roku na wakacje, narty itp.

Co powinienem wiedzieć zabierając się do szukania?

Ile kasy trzeba wydać żeby się nie rozpadło i mnie nie wkurzało?

Jakieś polecane marki, modele?

Na razie będzie jeździć na lacetti hatchback, ale w niedługiej perspektywie będzie coś większego i też musi pasować.

Z góry dzięki za podpowiedzi ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz pakowac sie w THULE ale zobacz MCM, wg mnie kilka x w roku szkoda wiecej kasy pchac.

Mam MCMa i nie narzekam, ludzaco podobny do thule, pojemnosc 340l, szerokosc bodaj 64, wys 34 dlugosc mam 195.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No więc chcę kupić bagażnik dachowy (tzw. trumienkę ). Będzie używany tylko kilka razy w roku na

> wakacje, narty itp.

Jak masz finanse, to kupuj Thule i nie szukaj niczego innego wink.gif

Thule jest trwałe i bardzo łatwe w montażu. Czy to belki czy to sama trumna.

Innych marek nie uzywałem to nie polecę wink.gif

Co do wymiarów, to ja jak kupowałem bagaznik to wymyśliłem taki, że powinien wejść na dach + 2 rowery. Zobacz jak to u Ciebie wygląda.

Nie pamiętam w ogóle szerokości tej mojej, ale szacowałbym na 60-70cm.

Co do długości to mój ma chyba 180-190cm (głowy nie dam). Zależało mi żeby wsadzić tam ewentualnie narty i te wchodza bez kłopotu.

Ogólnie co do nart, to w trumnie przewozi się je znacznie lepiej. Dojeżdżają czyste na miejsce. Mają też szansę na odmarznięcie i spłynięcie z nich pozostałego śniegu, bo trumna jest czarna i słońce powoduje, że w niej jest wyraźnie cieplej smile.gif

O ile wiem to lepiej jest jak bagażnik otwierany jest z obu stron, więc może poszukaj takiego.

Ja mam otwierany z jednej strony i montuję go zawsze blisko prawej krawędzi samochodu.

Thule daje mozliwość posiadania jednego kluczyka do trumny i reszty bagaznika, więc jeśli nie masz jeszcze żadnego elementu bagażnika to proponuję pójść w tym kierunku wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No więc chcę kupić bagażnik dachowy (tzw. trumienkę ). Będzie używany tylko kilka razy w roku na

> wakacje, narty itp.

W takim razie Thule to średni pomysł. Nie mam nic do firmy bo to oczywiście pierwsza liga, tylko jaki jest sens wydawania za boxa 2x tyle co u konkurencji?

Ja celuję w boxa Taurus xtreme 450 . Kosztuje jakieś 850 zł. Porównywalny wielkościowo Thule Pacific kosztuje 1650.

IMHO lepiej szukać boxa z obniżoną podłogą. Miałem pare razy jakieś Interpacki z wypożyczalni i raz właśnie obniżonego Taurusa i było dużo ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No więc chcę kupić bagażnik dachowy (tzw. trumienkę ). Będzie używany tylko kilka razy w roku na

> wakacje, narty itp.

> Co powinienem wiedzieć zabierając się do szukania?

> Ile kasy trzeba wydać żeby się nie rozpadło i mnie nie wkurzało?

> Jakieś polecane marki, modele?

> Na razie będzie jeździć na lacetti hatchback, ale w niedługiej perspektywie będzie coś większego i

> też musi pasować.

> Z góry dzięki za podpowiedzi

Sto pierwszy raz: Ja mam SportAC 580FL o wymiarach 190 cm x 95 cm x 44 cm, dual open. Jestem mega zadowolony, bo łyka dużo bagażu. Zapłaciłem 500 zł. palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukaj thule nie musi być nowy używki są w dobrych cenach a paki są pewne przemyślane systemy

> zamków i ergonomi . Tylko przemysł do czego będzie miał służyć

Ma być nowy i razem z bazą ma się zmieścić w 1000 pln więc thule się nie mieści i odpada wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mozesz pakowac sie w THULE ale zobacz MCM, wg mnie kilka x w roku szkoda wiecej kasy pchac.

> Mam MCMa i nie narzekam, ludzaco podobny do thule, pojemnosc 340l, szerokosc bodaj 64, wys 34

> dlugosc mam 195.

Namierzyłem już we wrocku i pojadę obadać ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> osobiście mam inter pack tornado i przeliczając cenę na jakość mogę polecić. Ma fajny sposób

> montażu pasujący do wszystkich belek.

też sprawdzę. Nie mam żadnych uprzedzeń do marek, a ich sklep firmowy mam 5min od domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do wymiarów, to ja jak kupowałem bagaznik to wymyśliłem taki, że powinien wejść na dach + 2

> rowery. Zobacz jak to u Ciebie wygląda.

> Nie pamiętam w ogóle szerokości tej mojej, ale szacowałbym na 60-70cm.

> Co do długości to mój ma chyba 180-190cm (głowy nie dam). Zależało mi żeby wsadzić tam ewentualnie

> narty i te wchodza bez kłopotu.

A widzisz - na pomysł z rowerami nie wpadłem. ok.gif

Zanotowałem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z góry dzięki za podpowiedzi

Niedawno założyłem podobny wątek.

I po lekturze odpowiedzi oraz opinii w necie stwierdziłem, że nie ma sensu kupować boxa !

Na te 2-3 wyjazdy w roku taniej będzie wypożyczyć go - odpada wtedy problem z przechowywaniem.

Weź to pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na te 2-3 wyjazdy w roku taniej będzie wypożyczyć go - odpada wtedy problem z przechowywaniem.

Nie każdy ma problem z przechowaniem.

200 zł za 10 dni x 2-3 wyjazdy w roku to w 2-3 lata mam nowy box

IMHO dla mnie słaby interes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie każdy ma problem z przechowaniem.

> 200 zł za 10 dni x 2-3 wyjazdy w roku to w 2-3 lata mam nowy box

> IMHO dla mnie słaby interes.

Też już to liczyłem. Przy dwutygodniowym wyjeździe i kilku wypadach na narty, długie weekendy to już robi się nieopłacalne względem własnego ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.