Skocz do zawartości

Czyszczenie wtryskiwaczy


woj76

Rekomendowane odpowiedzi

> Panowie, czy wszelakie specyfiki działające na zasadzie dolewania do paliwa są cokolwiek warte?

I tak i nie. Aczkolwiek życie mówi że idziesz do kumatego mechanika, wsadza je do myjki ultradźwiękowej i za 2 stówki masz czyste z nowymi gumkami. Wtedy kolego dajesz specyfik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I tak i nie. Aczkolwiek życie mówi że idziesz do kumatego mechanika, wsadza je do myjki

> ultradźwiękowej i za 2 stówki masz czyste z nowymi gumkami. Wtedy kolego dajesz specyfik

Nikt nie porusza tematu cewek wtryskiwaczy w ultradźwiękach. O ile wtryski CR, PD w dieslu można rozłożyć pozostając z elementami wyłącznie mechanicznymi, o tyle w benzynach z klasycznymi wtryskiwaczami pośrednimi nie ma takiej możliwości, a istnieje duże prawdopodobieństwo, że pomiędzy kolejnymi zwojami cewki pojawi się zwarcie. Czym skutkuje chyba nie trzeba wyjaśniać. Potwierdzone w bardzo wielu przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to mam dość tajemniczą przypadłość i będę musiał drogą eliminacji sprawdzić trzy rzeczy. Dolegliwość jest taka, że silnik się lekko dławi przy bardzo małych obciążeniach (2-3krpm, spore podciśnienie w dolocie), ale nie na wolnych obrotach. Na AFR widać, że paliwo szaleje. W diagnozie nie jestem w stanie wyłapać co się tak na prawdę dzieje, bo są to bardzo krótkotrwałe okresy i nie ma żadnych błędów. W obecnej sytuacji pozostaje mi tylko jeszcze czujnik cieczy i kłopoty z paliwem - albo brudne wtryski, albo trafiony regulator ciśnienia. Przede wszystkim podejrzewam właśnie wtryski, bo dolegliwość jest już od dawna i w zeszłym roku po zrobieniu trasy 2 x 1000 km mu przeszło jak ręką odjął i przez dłuższy czas był spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobrze wsumie wiezieć. Kilkanaście kompletów robiłem i nigdy nic ale człowiek się uczy

Oczywiście to nie jest reguła, ale używane wtryskiwacze to ryzyko - m.in. ze wspomnianego powodu.

Wj76 jakie masz wtryskiwacze?

Jeżeli coś z pico Magneti Marelli (Weber), to wiedz, że ich awaryjność jest spora - czy to iglica, czy właśnie zwarcia na cewce, które objawiają się dziwnym zachowaniem przy krótkich czasach. Starsze Bosche trzeba nieźle podsmażyć, żeby je zmęczyć, ale z EV14 bywają już spore kłopoty przez jakość naszych paliw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli coś z pico Magneti Marelli (Weber), to wiedz, że ich awaryjność jest spora - czy to iglica,

> czy właśnie zwarcia na cewce, które objawiają się dziwnym zachowaniem przy krótkich czasach.

> Starsze Bosche trzeba nieźle podsmażyć, żeby je zmęczyć, ale z EV14 bywają już spore kłopoty

> przez jakość naszych paliw.

Żebym ja to wiedział. Kupowałem używane, opisane to było jako wtryski od Punto GT o wydajności 250ccm. Kolor zasadniczy mają czarny a plastiki czerwone. Rozmiarowo identyczne z seryjnymi od 1.2 MPI 75.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żebym ja to wiedział. Kupowałem używane, opisane to było jako wtryski od Punto GT o wydajności

> 250ccm. Kolor zasadniczy mają czarny a plastiki czerwone. Rozmiarowo identyczne z seryjnymi od

> 1.2 MPI 75.

Jeżeli Punto GT, to Bosch EV1. Jeśli chodzi o moje doświadczenia, to chyba najrzadziej zdarzały się uszkodzenia w Siemens-Deka. Oczywiście mowa wyłącznie o benzynie, wtrysku pośrednim i wtryskiwaczach wysokoomowych.

Do mocniejszych projektów tak czy siak polecam nowe lub koniecznie sprawdzone na maszynie. Można zaoszczędzić sporo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A takie pytanie mam - ktoś zna jakiś sprawdzony zakład / najlepiej wysyłkowo/ gdzie można by

> sprawdzić i ocenić stan wtrysków benzynowych, a w razie potrzeby zregenerować...

auto szlif dziak, czyszczenie i sprawdzenie. Nie regeneruje się wtryskiwaczy w benzynie tak twierdzi kilkanaście zakłądów w polsce, znalazłem do swoich wtrysków cewki i reszte ale nikt nie podmieni nawet bosch ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.