Skocz do zawartości

Jak 16v na LPG? pI czy hybryda lepiej?


Rapid136

Rekomendowane odpowiedzi

Chce wsadzić 16v do mojego SC mpi LPG niestety 2 gen.

Jak łatwo i tanio zgazować w tej konfiguracji 16v?

16v lepiej odpalać na osprzęcie z pI czy hybrydzie?

Kosztowo hybrada chyba droższa?

Bez zmiany instalacji na sekwencję się nie obejdzie?

Próbuje oszacować budżet, czy przypadkiem nie taniej kupić gotowca, czy dłubać i kąbinować zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60213219970940901576_thumb.jpg

Mikser z dyfuzorem 70mm, Bingo M, parownik Lovato. Po 1,5 roku jazdy na tym wymieniłem tylko przewody WN. Poza tym jeździ na pełnym bucie bez przerwy i nie ma problemu. AFR trzyma jak należy, mam szerokopasmówkę także jest pod kontrolą. Oczywiście w dolocie filtr stożkowy. Pali ok. 9 do 10. Na trasie przy 90km/h udało mi się zejść do 7,2. Przy normalnej prędkości ~150km/h wychodzi 8/100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 najlepiej na Boschu chodzi stabilniej niż na p1. Co do Lpg to tylko i wyłącznie sekwencja. Wszelkie instalacje mieszalnikowe to można sobie montować do FSO i tym podobnych zabytków.

3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ir3n3usz

Na jakim osprzęcie masz 16v?

RUFF

"16 najlepiej na Boschu " czyli na hybrydzie?

Czyli mogę próbować odpalić to na mieszankowej instalacji, jak dozbieram to wsadzę sekwencję.

Dobra tylko hybryda jest chyba trudniejsza, ale mama serie kompa.

jakie są teraz orientacyjne koszty na p1 / hybryda, lub podpowiedzcie co trzeba to sam poszukam na alledrogo.

Czy ktoś montuje hybrydę i za ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chce wsadzić 16v do mojego SC mpi LPG niestety 2 gen.

> Jak łatwo i tanio zgazować w tej konfiguracji 16v?

> 16v lepiej odpalać na osprzęcie z pI czy hybrydzie?

> Kosztowo hybrada chyba droższa?

> Bez zmiany instalacji na sekwencję się nie obejdzie?

> Próbuje oszacować budżet, czy przypadkiem nie taniej kupić gotowca, czy dłubać i kąbinować

Ta 16v na 2 generacji bedzie Ci jezdzić jak 8v 75ps, mam 16v na osprzęcie p1 z mikserem typu dyfuzor 70mm, auto traci 20ps jak nic. Mało tego, znika nawet charakterystyczny dźwięk dla 16v, także szkoda katować tym gazem szesnastkę, ja właśnie zastanawiam się nad kupnem i swapem na sekwencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek_WRT MM z P1, ale listwa wtryskowa Bosch z wtryskami 0280155769. Lekko jest przelany, ale ma chodzić na gazie. Benzyna tylko do rozgrzewania, ale też dobrze jeździ. Nie chciało mi się robić powrotu do zbiornika pod listwę z P1.

Powiem Wam, że kumpel miał sekwencję na sterowniku LPG Tech w 1.2 16V i w sprincie do 120km/h wysunąłem się lekko do przodu. Maksymalna prędkość na LPG 187km/h wg GPS, skrzynia sporting. Ganiałem się z 1.4 16V w benzynie na osprzęcie z 1.2 + wałki z 1.2. Co prawda nie był wystrojony, ale latał bardzo dobrze. Ja z nim przegrywałem o pół długości samochodu w sprincie 0-100km/h Gadanie, że traci 20KM jest mocno przesadzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto nie straci mocy na IIgen tylko i wyłącznie jak nie zdławimy dolotu jakimś dziadowskim mikserem.

Przerabiałem to dawno temu w swoim oplu który po założeniu gazu(w profesjonalnym zakładzie) ,czyli tysiąca dodatkowych kolanek i miksera 30mm,stracił chyba z 50ps.

Potem przez długi czas powoli dochodziłem z autem do normalności.

No prawidłowa mieszanka czy parownik o lekkim lub sporym zapasie to raczej oczywista sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież sekwencja nie jest dużo droższa od ii gen. Trzeba się rozejrzeć. Ja kupiłem za 800zł. Dogadać się co do ceny montażu i już.

Spalanie na mieście 7,5l co więcej wymagać? Problemów zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież sekwencja nie jest dużo droższa od ii gen. Trzeba się rozejrzeć. Ja kupiłem za 800zł.

> Dogadać się co do ceny montażu i już.

> Spalanie na mieście 7,5l co więcej wymagać? Problemów zero.

tylko II gen. już mam, a sekwencja + silnik i podłączenie bez drutu to >2k będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 8v 75ps na II gen. W tamtym roku swapowałem na 16v i wywaliłem II gen. niedawno zamontowałem sekwencję i pomimo że jeszcze nie jest całkowicie dostrojona bo muszę zamontować szerokopasmówkę to już wiem że nigdy więcej II gen. i zapomniałem co to jest tyrkolenie, choć w moim przypadku i tak było niewielkie i nie zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.