Skocz do zawartości

co nie tak z pianą


franas85

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Posiadam myjkę ciśnieniową b&d pw1400 + pianownicę + pianę ValetPro i niestety efekt jest taki:

a3aba16324f69c33m.jpg

dodam że pianownica jest taka:

pianownica-prof-do-myjki-myjka-karcher-k5-k6-k7-ls-3-bayonet_0_b.jpg

CO zrobić żeby piana była pianą a nie białą wodą??

Czy to max co z tego zestawu mogę wycisnąć??

Dziaki za porady smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie!

> Posiadam myjkę ciśnieniową b&d pw1400 + pianownicę + pianę ValetPro i niestety efekt jest taki:

> dodam że pianownica jest taka:

> CO zrobić żeby piana była pianą a nie białą wodą??

> Czy to max co z tego zestawu mogę wycisnąć??

> Dziaki za porady

Już ludki pisały tu parokrotnie że mycie auta pianownicą to se można.... wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już ludki pisały tu parokrotnie że mycie auta pianownicą to se można....

Wiem m tym ze nie mozna spodziewac sie rewelacji ale z zdjec prywatnych osob w necie mozna wiecej. Chyba ze oni magie stosuja za kilkaset zl grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem m tym ze nie mozna spodziewac sie rewelacji ale z zdjec prywatnych osob w necie mozna wiecej.

> Chyba ze oni magie stosuja za kilkaset zl

Ale po co ta piana ? Myje się dobrze ? Piana poza bajerem to nie jest potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Piana ma za zadanie rozpuscic brud. Odpowiednia konsystencja to odpowiednie dzialanie i efekt.

Nie odpowiednia konsystencja tylko odpowiedni skład. W wielu myjniach widziałem jak myli bez piany tylko mieszanina płynu i wody z opryskiwacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie!

> Posiadam myjkę ciśnieniową b&d pw1400 + pianownicę + pianę ValetPro i niestety efekt jest taki:

> dodam że pianownica jest taka:

> CO zrobić żeby piana była pianą a nie białą wodą??

> Czy to max co z tego zestawu mogę wycisnąć??

> Dziaki za porady

A co wlewasz do pianownicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie!

> Posiadam myjkę ciśnieniową b&d pw1400 + pianownicę + pianę ValetPro i niestety efekt jest taki:

> dodam że pianownica jest taka:

> CO zrobić żeby piana była pianą a nie białą wodą??

> Czy to max co z tego zestawu mogę wycisnąć??

> Dziaki za porady

Do pianownicy lej nierozcieńczoną pianę.

Rozcieńczy się wodą z myjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli masz zbyt rozcienczona, bo do pianownicy tez leci woda, wez sam plyn wlej do zbiorniczka i

> zobacz jaki bedzie efekt

Juz tak robilem i brak efektu. Po za tym zuzycie bylo by ogromne bo pol pianownicy schodi na auto. Cos gdzies czytalem o jakims sitku w pianownicy ale u siebie nic takiego nie widzialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokladnie nie pamietam i teraz nie sprawdze. To jakie proporcje proponujesz?

Mam idenyczną/podobną pianownicę i w zależności od środka rozcieńczam go od 1:3 do 1:5, pokrętło w pianownicy odkręcone na 1/4 do 1/2 obrotu i jazda 893goodvibes.gif, 1 litr rozcięczonej piany aktywnej wystarcza na vana i auto miejskie bez problemu czasem jeszcze 0,2dm3 zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam idenyczną/podobną pianownicę i w zależności od środka rozcieńczam go od 1:3 do 1:5, pokrętło w

> pianownicy odkręcone na 1/4 do 1/2 obrotu i jazda , 1 litr rozcięczonej piany aktywnej

> wystarcza na vana i auto miejskie bez problemu czasem jeszcze 0,2dm3 zostaje.

Przy myciu mojego sporego vana bez piany (z opryskiwacza kwazar) wystarcza z 1,5-2 litra rozcieńczonego ok 1:30, zgodnie z instrukcją ma być 1:30-50. Wychodzi jednak znacznie mniej środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie odpowiednia konsystencja tylko odpowiedni skład. W wielu myjniach widziałem jak myli bez piany

> tylko mieszanina płynu i wody z opryskiwacza.

Konsystencja tez jest ważna, piana ma to do siebie że nie spływa z auta przez co środek czynny dłuższy czas wchodzi w reakcję z brudem niż jak spłynie po karoserii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy myciu mojego sporego vana bez piany (z opryskiwacza kwazar) wystarcza z 1,5-2 litra

> rozcieńczonego ok 1:30, zgodnie z instrukcją ma być 1:30-50. Wychodzi jednak znacznie mniej

> środka.

Tak ale skuteczność piany jest lepsza niż samego środka, u mnie wychodzi średnio 100ml koncentratu na jedno mycie auta, gdzie spryskuje go bardzo obficie. Kwazara przerabiałem kilka lat temu i efekt był marny czy to z oryginalnej lancy czy też z końcówką spieniającą, dlatego kupiłem pianownicę 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do pianownicy lejesz sam płyn, a pokrętłem na pianownicy ustawiasz stopien rozcieńczenia. Musi działać. Skoro masz taką lichą pianę, znaczy się do pianownicy dostaje się za dużo wody. Skręc pokrętło i będzie git. Wot wsio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Konsystencja tez jest ważna, piana ma to do siebie że nie spływa z auta przez co środek czynny

> dłuższy czas wchodzi w reakcję z brudem niż jak spłynie po karoserii.

Na mojej jest napisane, że ma być nie dłużej niż 2-3 minuty na samochodzie więc nie ma problemu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak ale skuteczność piany jest lepsza niż samego środka, u mnie wychodzi średnio 100ml koncentratu

> na jedno mycie auta, gdzie spryskuje go bardzo obficie. Kwazara przerabiałem kilka lat temu i

> efekt był marny czy to z oryginalnej lancy czy też z końcówką spieniającą, dlatego kupiłem

> pianownicę

Miałem kupić pianownicę, ale u mnie z kwazara jest ok więc na razie nic nie zmieniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam idenyczną/podobną pianownicę i w zależności od środka rozcieńczam go od 1:3 do 1:5, pokrętło w

> pianownicy odkręcone na 1/4 do 1/2 obrotu i jazda , 1 litr rozcięczonej piany aktywnej

> wystarcza na vana i auto miejskie bez problemu czasem jeszcze 0,2dm3 zostaje.

Ale lejesz wode z kranu czy destylowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok dzieki za pomoc. Jutro jak bedzie pogoda to przetestuje.

Potestuj różne opcje rozcieńczenia i ustawień pokrętła. Powodzenia 893goodvibes.gif

Edyta:

Z tej pianownicy bez problemu powinieneś uzyskać taki albo nawet lepszy efekt:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na mojej jest napisane, że ma być nie dłużej niż 2-3 minuty na samochodzie więc nie ma problemu,

No i własnie o to chodzi żeby środek był te 2-3 minuty na uacie a nie płynął po30 sekundach jak woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i własnie o to chodzi żeby środek był te 2-3 minuty na uacie a nie płynął po30 sekundach jak

> woda.

Już pisałem kiedyś, piana służy do poprawy samopoczucia/lansu przed sąsiadami/ bo lubi się kolor biały.

Aktywną pianę nakłada się na auto z opryskiwacza w odpowiedniej proporcji i efekt mycia będzie LEPSZY !!!!!!!!!!!! niż z pianownicy, dobra myjka i jazda.

Od niepamiętnych czasów nie dotknąłem niczym swoich samochodów mycie trwa krótko (nie wiem może max 5 min) i jest bardzo efektywne. Pianownica leży i pachnie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.