Skocz do zawartości

Dziwne stuki


gorpaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Podczas wolnej jazdy z pełnym obciążeniem (4 dorosłe osoby -na pusto nie występują ) przez np. próg zwalniający lub najechaniu na większą dziurę występują dziwne głuche stuki ( jak w beczkę smile.gif z okolic koła-amortyzatora. Byłem sprawdzić luz w zawieszeni i mechanik nic nie wykrył. Bardzo proszę Was o podpowiedź co to moze byc za uszkodzenie ? Amortyzator ? Poduszka amortyzatora, łożysko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarpaki przód to jakieś 20-30zł max. Mogą być górne mocowania amortyzatorów. Co ciekawe w tym i poprzednim aucie przy okazji wymiany amorków zakładałem nowe górne mocowania (zamienniki, ale dobrej jakości typu np. Febi) i są głośne mimo, że nowe - od czasu do czasu też przy większych wybojach postukują a zawieszenie sztywne nawet na szarpakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Podczas wolnej jazdy z pełnym obciążeniem (4 dorosłe osoby -na pusto nie występują ) . Bardzo

> proszę Was o podpowiedź co to moze byc za uszkodzenie ? Amortyzator ? Poduszka amortyzatora,

A w jakim stanie masz zderzaki? hmm.gif

No wiesz, te gumowe odboje grinser006.gif zwane kiedyś bałwankami, gdy były mocowane poza amortyzatorem.

Teraz to chyba jest często gęsto powiązane z amorem i gdy masz wóz obciążony, to może któryś niedomaga/wyszedł i nie wróci... niewiem.gif zaglądałeś tam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Podczas wolnej jazdy z pełnym obciążeniem (4 dorosłe osoby -na pusto nie występują ) przez np. próg

> zwalniający lub najechaniu na większą dziurę występują dziwne głuche stuki ( jak w beczkę z

> okolic koła-amortyzatora. Byłem sprawdzić luz w zawieszeni i mechanik nic nie wykrył. Bardzo

> proszę Was o podpowiedź co to moze byc za uszkodzenie ? Amortyzator ? Poduszka amortyzatora,

> łożysko ?

Za jakiś czas będzie większy luz to i mechanik wychwyci.

U mnie tak było jakiś czas, aż nie zrobił się większy luz na sworzniu wahacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szansa na lozysko amorka, mam w aucie poprawej stronie takie jakby tarcie,na suchoburczenie przy uginaniu, czasami nawet stojac na postoju i krecac kolami, tez slychac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po pracy byłem na "szarpakach" i Panowie mechanicy dokładnie szukając - nie znaleźli żadnych luzów w zawieszeniu.

Nie wiem już do czego się przyczepić

Jak sprawdzić uszkodzoną poduszkę amortyzatora ?

Bardzo proszę o podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak sprawdzić uszkodzoną poduszkę amortyzatora ?

> Bardzo proszę o podpowiedź

Szarpaki nie wylapia tego.

Moze na postoju pobujaj, pouginaj lewy i prawy przod trzymajac dlon na mocowaniu, powinienes wyczuc luz lub takie jakby chrobotanie.

Ekstremalnie moze wypasc gora ponoc:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to radio pogłośnij

> A stuka z tyłu czy z przodu?

W jednym z moich poprzednich aut diagnosta też miał problem ze zlokalizowaniem stuków i powiedział zabawny tekst: jeździć i czekać aż się urwie, wtedy będzie wiadomo co stukało zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szansa na lozysko amorka...

Tak BTW: w którym miejscu jest to łożysko i jak wygląda? Mam całą kolumnę do swojego Dai razem z poduszką. Rozbierałem to na części pierwsze i nie ma tam żadnego łożyska.

Metalowo-gumowy talerz od góry, później przekładka z tworzywa (wygląda jak bakelit), dalej metalowy talerz na sprężynę i w jego otwór, przez wszystkie warstwy przechodzi oś tłoczyska. Całość spina nakrętka na niej. Wszystko nieruchome. Spięte na sztywno.

hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak BTW: w którym miejscu jest to łożysko i jak wygląda? Mam całą kolumnę do swojego Dai razem z

> poduszką. Rozbierałem to na części pierwsze i nie ma tam żadnego łożyska.

> Metalowo-gumowy talerz od góry, później przekładka z tworzywa (wygląda jak bakelit), dalej metalowy

> talerz na sprężynę i w jego otwór, przez wszystkie warstwy przechodzi oś tłoczyska. Całość

> spina nakrętka na niej. Wszystko nieruchome. Spięte na sztywno.

http://m1c.neostrada.pl/astra/lozysko.htm i przypatrz się rysunkom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.