Skocz do zawartości

V50 kącik audio


Rekomendowane odpowiedzi

> Ja mysle powaznie nad innym rozwiazaniem, ale potrzebuje pomocy kogos bardziej obcykanego w adc i

> programowaniu..ale dla kazdego auta bedzie dostepne:)

To trzymam kciuki bo sam bym takie cos zastosował w wołowinie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To trzymam kciuki bo sam bym takie cos zastosował w wołowinie

Niestety bedzie potrzebna ingerencja w naped CD, ale mysle ze niewielka.

Temat dorasta, ciekawe ile osob bylo by chetnych.

Mozliwosci urzadzenia:

-podlaczenie analogowego wejscia (telefon, mp3 player itp)

-regulacja dodatkowa barwy tonu, glosnosci

koszt ok 50-100zl za czesci + koszt przerobienia radia.

Nie liczy ile bedzie kosztowac opracowanie, ale to biore na siebie w ramach hobbystycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po blue?

> jakosciowo bedzie tragedia, szczegolnie muza..

Mam w Doblo i9200 bez wzmacniacza i szalu nie ma aleee tam nie idzie przez wzmaka.

W kii mam nawigacje z a2dp i jest lepiej niz dobrze, w suzuki mam radio alpine z a2dp i tez bardzo ladnie gra waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam w Doblo i9200 bez wzmacniacza i szalu nie ma aleee tam nie idzie przez wzmaka.

> W kii mam nawigacje z a2dp i jest lepiej niz dobrze, w suzuki mam radio alpine z a2dp i tez bardzo

> ladnie gra

W moim projekcie da sie dolozyc modul blue..pomyslimy nad tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A moze skorzystac z AM zamiast z cd.

> Ja mam radio bez wzmacniacza u mnie nie bedzie tak latwo.

AM nie, po pierwsze tor am jest mocno ograniczony pasmem. po drugie sterowanie jest klopotliwe.

Mozna sprobowac, czemu nie, ale nie gwarantuje czy zadziala...

Szczegolnie czy nie ma jakiegos fitru na wejsciu...

"The decimation filter reduces in the event of an 38 kHz

based clocking regime the bandwidth of the incoming

signal to a frequency range of 0 to 29 kHz with a resulting

fs = 76 kHz. The response curve is given in Fig.9."

Poza tym, jak wiem AM jest mono, co elimunuje jako wejscie...

Mozna zrobic przelacznik na FM, ale tam jest filtr na 100%, obcinajacy zakres do 16Khz..wyzej leci pilot stereo.

Odciecie jest na poziomie 38kHz, wiec na wejsciu nie ma filtru, ale co potem robi DSP nie wiem.

Bedzie to "cos" wpinane miedzy naped cd a reszcze elektoniki, wiec jakosciowo bedzie o niebo lepiej.

Jesli ktos jest zainteresowany, pierwsze rysunkn wygladaja tak

287730922-287730922-i2svolvo.jpg

sa7706 siedzi u nas, uda to ADC.

Kontroler bedzie sterowal UDA i przelacznikiem cd-aux.

Powinno zadzialac

Jak widzicie uklad ktory mamy w radiu ma aux, ba nawet ma SPDIF.

Niestety nie ma zadnej dokumentacji, jak zmusic DSP (saa7706) do przelacznia sie na inne zrodlo..

Jesli udalo by sie gdzies takie info dostac, wystarczyl by sam mikrokontroler i mamy aux..

/edyta/ za duże zdjecie ! old.gif

post-78200-14352524235427_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety nie ma zadnej dokumentacji, jak zmusic DSP (saa7706) do przelacznia sie na inne zrodlo..

> Jesli udalo by sie gdzies takie info dostac,

A jak jest rralizowane przelaczanie wejsc analogowych ? (AM/FM)

Bo jezeli po I2C, to dowolny analizator (chocby saleae logic) i sprawa jest jasna po minucie.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak jest rralizowane przelaczanie wejsc analogowych ? (AM/FM)

> Bo jezeli po I2C, to dowolny analizator (chocby saleae logic) i sprawa jest jasna po minucie.

> M.

jasne ze tak, sterowanie przez i2c, tylko sa male ale:)

Trzeba to robic w aucie, radio nie zagra poza samochodem.

Nie mam analizatora.

Nie znamy wartosci rejestrow.

Podstawowa wiedza to dorwac rejesrty, jakie sa ustawiane dla DSP, niestety tego nikt nie wie.

Gdybysmy wiedzieli, stawiam mikrokontroler miedzy dsp a prockiem, przechwytuje ramki i juz..ale niestety nie mam jak tego sprawdzic.

Tutaj jest taki dlugi watek o tym, niestety nie zakonczony jeszcze.

forum volvo

Chyba ze masz jak to przechwycic, to mozemy pomyslec o tym.

Maly wycinek z forum:

"Alright, so the good news is that the chips on the SAA7706H's I2C bus do seem to be multi-master compatible, and the commands to change input sources only seem to be sent when the corresponding buttons on the radio panel are pressed (so if we can figure out how to switch input sources, it should stay on AUX until we press another button on the radio panel). However, the registers that the SAA7706H chip uses have turned out to be more cryptic than I had hoped. Also, after doing a little I2C sniffing, I think when the radio switches sources it actually sends data to areas inside the DSP1 and DSP2 RAM, which then runs a program that changes certain registers and switches inputs (I have some log files if anyone wants them).

Here's a source file that has some defines related to the SAA7706H chip: http://lxr.free-electrons.com/source...dio/saa7706h.c

Here's a snapshot of the registers on the SAA7706H chip while in FM/CD mode:

1FFFH 00002F

1FFEH 881F41

1FFDH 000012

1FFCH 0C127F

1FFBH 007041

1FFAH 004A1A

1FF9H 926334

1FF8H 90EAFC

1FF7H 20001C

1FF6H 024080

1FF5H 000000

1FF4H 000001

1FF3H 040022

1FF0H 000000

0FFFH 803E00

0800H 0C6C03

097FH 0667** (the *'s indicated changing values)

1000H 000B4B

Here's a snapshot in AM mode:

1FFFH 00002F

1FFEH 881F41

1FFDH 000012

1FFCH 04137F

1FFBH 007041

1FFAH 004A1A

1FF9H 926234

1FF8H 90EAFC

1FF7H 20201C

1FF6H 024080

1FF5H 000000

1FF4H 000001

1FF3H 040022

1FF0H 000000

0FFFH 803E00

0800H 0C6C03

097FH 0667**

1000H 000B4B

I'm gunna keep working on this, but if you guys come up with some possible solutions, let me know and I can test them out. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego pomyslu, wyszlo ze adc potrzebuje zegara, mam nadzieje ze da sie podac ten sam zegar co idzie z napedu do adc i dsp..

Podmienimy wtedy tylko data i juz:)

mam nadzieje ze zegar jest standardowy, jak dla 16bit.

Przyjdzie adc to sprawdze

A w zalaczniku pdf saa7706

Niestety informacje skape, nie ma danych rejestrow dla przelacznikow wejsc..nie wiem dlaczego tego nie podaja.

287731308-philips-saa7706_c5f0eff538.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jasne ze tak, sterowanie przez i2c, tylko sa male ale:)

doczytalem. problem jest nie w przelaczaniu wejsc (na forum podany jest rejestr i dane dla aux) Tylko ze radio nadal sie wycisza przy braku sygnalu FM itp ...

"I've picked up in the SHA7706 aux-in mod. I've got it working in fm-mode. Which removes a lot of treble.

Did anyone manage to get it to work without soft-mute/in cd mode/full treble?

Found the application data-sheet?

Discovered other registers?

"

O tym, ze w trybie CD masz "mute" pomiedzy sciezkami tez pewnie czytales ...

IMHO - jak dla mnie kiepsko to wyglada.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> doczytalem. problem jest nie w przelaczaniu wejsc (na forum podany jest rejestr i dane dla aux)

> Tylko ze radio nadal sie wycisza przy braku sygnalu FM itp ...

> "I've picked up in the SHA7706 aux-in mod. I've got it working in fm-mode. Which removes a lot of

> treble.

> Did anyone manage to get it to work without soft-mute/in cd mode/full treble?

> Found the application data-sheet?

> Discovered other registers?

> "

> O tym, ze w trybie CD masz "mute" pomiedzy sciezkami tez pewnie czytales ...

> IMHO - jak dla mnie kiepsko to wyglada.

> M.

Sprawa jest prosta, podmiana ramek z cd i podanie ramek z adc.

Linia clock zostaja, zamiana bedzie na lini data i ws.

zegar bedzie ten sam dla obydwu ukladow.

Powinno zadzialac.

Radio bedzie w trybie cd, nie wiem tylko czy zegar jest wystawiany caly czas..trzeba sprawdzic.

Jesli zegar bedzie ten sam, to nie widza dlaczego to mialo by nie zadzialac, chyba ze jeszcze dsp jest wyciszany specjalna komenda, jesli nie jest wcisniety klawisz play w cd (umownie) lub cd nie jest w trybie odczytu...

Ale pisza ze dsp sam sie wycisza jak nie ma ramek na linii i2s...

287732589-ramka.jpg

post-78200-14352524241641_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na tym forum tez pisze, moze znajdzie sie ktos kto cos wiecej wniesie.

> Niestey potrzebuje schemat, jedna rzecz mi nie daje spokoju, wiec szukam producenta tego radia.

> Chyba tam nie podawali

Mitsubishi ok.gif

jakiś tekst

287746978-4222413495_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

> Spróbuje tez z wersja am,ale to może być roznie.

Witam,

natrafiłem na ten temat przeglądając informacje na tematu podłączenia się do magistrali I2C układu SAA7706H.

Posiadam analizator stanów, więc nie powinienem mieć problemu z analizą ustawienia rejestrów, to tylko kwestia czasu.

Natomiast weryfikowałem jakość podłączenia do AM.

Wraz z ustawieniem AM, w DSP uaktywniany jest filtr, o którym tu była już mowa zdaje się.

Dodam tylko, że poziom odcięcia częstotliwości tego filtra, regulowany jest poziomem napięcia wejścia LEVEL układu SAA7706H. Testowałem to sterując to potencjometrem i nawet dla samego radia, sztuczne podniesienie tego poziomu powoduje dość znaczne polepszenie dźwięku.

Zapewne prewencyjnie filtr ten jest "zaniżony" w celu oczyszczenia z potencjalnych szumów.

Na forum swedspeed niejaki "ion" ustawił radio w tryb AM, a czy komuś z Was się to już udało?

Jeśli chodzi o uzycie lini I2S i trybu CD, to jakiego układu ADC zamierzacie użyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Co do wpinania sie w tor radia, to odpada, ze zgledu na filtry i pasmo przenoszenia.

Uklad ADC to moze byc jakikolwiek, ja wybralem uda1380 z wyjsciem i2s.

Sam uklad kosztuje ok 60zl z plytka, to tego jeszcze jakis mirkokontroler, moze byc atiny lub atmega.

Co do podlaczenia, sa 3 mozliwosci.

1.do ukladu saa7706, w miejsce wejsc analogowych.

2.zamiast napedu cd (i2s) i zastosowanie adc

3.w miejsce potencjomerow cyfrowych sm6451, ale to nam daje tylko regulacje glosnosci.

Moja wersja bedzie z uda lub innym adc, chce by to bylo dobre jakosciowo, jak na wolowine przystalo.

Chetnie podejme wspoprace, jesli masz czas i checi.

Co do samego i2c, mam wyprowadzone linie na zewnetrz radia i zawsze moge zrobic zrzut.

Problem jest taki, ze tam caly czas leca ramki, wiec samo podlaczenie sie odpada z kilku powodow.

Po pierwsze nie do konca moga pracowac dwa "mastery" na tej samej linii, moze to doprowadzic do wylaczenia linii calkowicie, czego nie chcemy.

Mozna wypiac linie scl i sda i na czas dzialania aux wpiac sie uc, ale to wymaga napisanie funkcji "zgrabowanych" przy dzialajacym radiu.

Tutaj masz zrzut komunikacji w trybie:

1. wlaczamy radio i zaczyna dzialac cd

2. pfrzelaczanie na fm

3.przelaczanie na am

4.przelaczenia na cd

Mam tez zrzut niskie-wesokie-balans-tyl-przod wiec jest to do przejscia.

Nie wiem ile by zajelo napisanie softu dla uc, na razie walcze z tym troche.

Problem jest tez taki, ze nie do konca wiadomo jakie rejestry sa od czego, dokumentacja techniczna saa7706 jest skapa.

Nastepnym problemem jest to, ze mikrokontrolery atmega wysylaja ramki w postaci Little endian, a tutaj potrzeba Big endian, ale odwrocenie kolejnosci bitow to nie problem.

C niestety nie znam za bardzo, robilem tylko w bascom, wiec tez jestem ograniczony troche, co do elektroniki to nie problem.

Oczywiscie mowimy o wersji basic, co do innych wersji audio trzeba zobaczyc.

Dlatego sklaniam sie do zewnetrznego adc, kazde radio ma cd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem zrzuty I2C, ale muszę je jeszcze przeanalizować.

Sprawa z AM jest trochę inna w realizacji.

Funkcja AM, ma być tylko w celu zainicjowania własnego uC, który w momencie, gdy w rejestrze 0x0FFC (chyab nie pomyliłem) będzie ustawione źródło AM, to nasz uC wysyła nową wartość, która ustawia Analog Selector na wejscia AUX.

Trzeba tylko jeszcze przestawić Digital Selector z toru FM/AM, na zwykły.

W ten sposób unikasz ograniczeń toru radiowego.

Opis części rejestrów SAA770H znalazłem tutaj:

https://android.googlesource.com/kernel/...adio/saa7706h.c

Opcja z dodatkowym ADC, też jest godna uwagi i zdaje się prostsza.

Zamówiłem już UDA1380, jak przyjdzie, zmontuję prototyp.

Na amazon koszt 48 PLN free shipping.

Tylko długo trzeba czekać.

Trzeba by na czas podłączania/odłączania mini-jacka, wysyłać do SAA7706H sygnał mute, by uniknąć strzałów w głośniki.

Z tego co oglądałem ramki I2C, które latają po magistrali, tamte układy chyba mają zaimplementowany arbitraż, gdyż sekwencja startu jest poprzedzona ściągnięciem linii SDA bez ściągania linii SCL, dopiero potem inicjowana jest pełna sekwencja startu.

Ale mogę się mylić. Nie testowałem tej hipotezy jeszcze.

Sądzę, że na magistrali jest na tyle sporo miejsca (czasu), aby wysłać swoje ramki.

Ta magistrala działa na 400kHz. Implementując funkcje arbitrażu spokojnie da się uniknąć konfliktu.

Bibliotekę I2C na Attiny2313 pisałem sam.

Big/Little endian pisałeś w kontekście, której transmisji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Co do Big, odnosi sie to do uda1380.

Ja prototyp juz mam przygotowany, problem przelaczania linii i2s rozwiazalem za pomoca przekaznikow z toru satelitarnego (multiswitch).

Sa to specjalne przekazniki o malej rezystancji styku i wysokim pasmie przenoszenia, zlocone styki i w obojetnym gazie.

Ma to dzialac tak, ze bedzie fizyczne bedziemy przelaczac miedzy napedem a uda (nie chce szukac polprzewodnika, co nie sprawi problemu, szczegolnie ze timingi sa bardzo wazne)

Jesli sie nie myle, zegar do adc powinnismy wziac taki sam jak leci na dsp, mam nadzieje ze jest tam na stale, unikniemy budowy wlasnego zegara.Ja taki tez mam, na czestotliwosc 11.2869Mhz, specjalnie do audio.

Co do arbitrazu,masz racje, sciagany jest przez chwile.

287799801-screenshot.png

Trzeba by tez sprawdzic, jakie adresy wystepuja na linii, wiem ze saa ma adres 0x38 zapis i 0x39 odczyt, volume jest na jakims koncowym 0xD8 chyba, nie wiem czy cos jeszcze tam nie jest podlaczone.

Moge wyslac Tobie zrzuty z Selea logic, mozesz sobie zainstalowac i poogladac jak to wyglada.

Sa jakies ramki wysylane non stop, zapis i odczyt dwoch rejestrow w saa. Poukladalem troche transmisje i da sie wyciagnac adresy do przelaczania w tryb fm am i cd, jest tego troche jak na proste przelaczenie.

Wyglada to tak, jakby te komendy byly wysylane do pewnego momentu w petli, nie wiem do kiedy. potem znow leca ramki odpytujace te dwa adresy.

0x38,0x10,Write,ACK

0x38,0xE6,Write,ACK

0x38,0x10,Write,ACK

0x38,0xE8,Write,ACK

Saa odopowiada jakimis wartosciami, moze sa one sprawdzane, nie wiem.

Na tej samej linii i2c jest tez uklad regulacji volume, pojawia sie mute w czasie przelaczania, wiec saa nie wycisza sygnalu.

Sklaniam sie ku uda, ale w tym potrzebuje odpalic go w takim trybie dla nas przydatnym.(44.1kHz probkowanie).

Saa moze przyjac wiecej, nawet do 96kHz, ale nie wiem czy jest sens tak napedzac, zreszta nie wiem jaki zegar jest w radiu.

Moze okazac sie ze nie podzielimy do ladnie do naszych celow, ale to trzeba sprawdzic oscylo lub innym miernikiem, na nodze zegara w saa7706.

Probki z saa

Tutaj jest plik excel, z poukladana troche transmisja, moze cos to pomoze.

Uda kupilem chyba tutaj

post-78200-14352524701884_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do Big, odnosi sie to do uda1380.

Z dokumentacji wynika, że jest możliwość przełączania formatu wyjścia LSB, MSB itd.

> Ja prototyp juz mam przygotowany, problem przelaczania linii i2s rozwiazalem za pomoca przekaznikow

W zasadzie masz już całość, jaki problem Cię zatrzymał, że nie dokończyłeś rozwiązania?

> Jesli sie nie myle, zegar do adc powinnismy wziac taki sam jak leci na dsp, mam nadzieje ze jest

> tam na stale, unikniemy budowy wlasnego zegara.Ja taki tez mam, na czestotliwosc 11.2869Mhz,

> specjalnie do audio.

W zyciu popełniłem kilka ADC, DAC, i za każdym razem źródłem zegara był przetwornik AD.

CLK zależy w naszym przypadku mocno od Fs jaki chcemy osiągnąć, w dokumentacji SAA7706 oraz UDA1380 jest to opisane, ale nie miałem jeszcze czasu, aby konkretnie do tego przysiąść.

Jak dotrze mój układ UDA to się pewnie tym zajmę.

> Co do arbitrazu,masz racje, sciagany jest przez chwile.

Zamierzam, też w samochodzie na żywo zweryfikować czy faktycznie ten arbitraż działa.

> Trzeba by tez sprawdzic, jakie adresy wystepuja na linii, wiem ze saa ma adres 0x38 zapis i 0x39

> odczyt, volume jest na jakims koncowym 0xD8 chyba, nie wiem czy cos jeszcze tam nie jest

> podlaczone.

Tak na chwilę obecną znam też dwa adresy występujące na linii, ale nie mam przy sobie odczytów więc nie porównam.

Generalnie producent radia wymyslił sobie jakiś program do DSP, i z tego co oglądałęm dane na linii to część rejestrów odwołuje się do pamięci DSP.

Więc ciężko może być z odkryciem jaki jest ich cel.

> Na tej samej linii i2c jest tez uklad regulacji volume, pojawia sie mute w czasie przelaczania,

> wiec saa nie wycisza sygnalu.

Cały czas sądziłem, ze Volume to wewnetrzny blok w SAA...

> Sklaniam sie ku uda, ale w tym potrzebuje odpalic go w takim trybie dla nas przydatnym.(44.1kHz

> probkowanie).

czy planowałeś sposób i moment przełączania lini I2S z CD na UDA? Wykrycie podłączenia mini-jacka w trybie CD ?

> Saa moze przyjac wiecej, nawet do 96kHz, ale nie wiem czy jest sens tak napedzac, zreszta nie wiem

> jaki zegar jest w radiu.

Sądzę, że przy zastosowaniu mp3 u źródła, to 44,100 Hz wystarczy spokojnie wink.gif

> Moze okazac sie ze nie podzielimy do ladnie do naszych celow, ale to trzeba sprawdzic oscylo lub

> innym miernikiem, na nodze zegara w saa7706.

> Probki z saa

> Tutaj jest plik excel, z poukladana troche transmisja, moze cos to pomoze.

Dzięki, za próbki, ja niestety w swoim oscyloskopie/analizatorze nie mam dekodera protokołu i musze wszystko na oko przeliczać z ekranu.

> Uda kupilem chyba tutaj

Zamówiłem na amazonie, w sklepie z linku mają aktualnie niedostępne.

Gdzie planujesz umieścić układ UDA?

Gdzieś w schowku czy za konsolą?

Jak dojdzie do mnei przesyłka z UDA, to przysiądę do tematu zegara i komunikacji po I2C.

Wtedy będę mógł wypowiedzieć się konkretniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Panowie, mam rozwiazanie do naszych autek:

Koszt ok 100zl i sporo czasu poswiecone na odpalenie pomyslu.

Jedyna niedogodnosc jest taka, za musi dzialac cd w czasie, kiedy chcemy sluchac np muzyki z kom.

Ale plyta ma 60 min, wiec to nie problem dla mnie.

Jak ktos jest zainteresowany, moze obublikuje jak to wykonac:)

Oczywiscie jakosciowo jest rewelacja, nie zadne tam transmitery fm..:)

Wersja nie zlozona w calosci:

Wersja zlozona, tylko ze ciemno jest, bo wieczor...:)

Wlacza sie to bardzo prosto, wkladajac jacka w gniazdo (oczywiscie radio przelaczone na cd)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla osob zainteresowanych, podsylam link do forum.

forums.swedespeed.com

Kolega brzezinol robi druga wersje, wiec jesli ktos jest zainteresowany, bedzie po sprawdzeniu i uruchomieniu na innym ukladzie, ale tez dzialajacy w ten sam sposob.

Z ciekawostki, takie rozwiazanie mozna zastosowac we wszystkich autach z CD, czy to volvo czy cos innego.

Co do Volvo, mysle ze da sie to zrobic dla kazdej wersji.

Przerobienie bedzie sie wiazac z mala przerobka, zaledwie 3 kabli (sciezek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co nie maja tam konta.

Glowny setup oparty na przetworniku sigma-delta

PCM1803A

Przetwornik podlaczony do linii cyfrowej iis, z CD.

Dziala na 3 przewodach, oczywiscie transmisja jest cyfrowa, co pozwala na dalsze regulacje.

10dcuc7.jpg

ADC

k3sp01.jpg

releys

33acklu.jpg

ADC zamontowane w radio

20syfyu.jpg

linie IIS w cd-drive

Poskladane na kolanie, ale dziala.

Oczywiscie to prototyp, moze uda sie zrobic wersje koncowa.

Co do jakosci dzwieku, nie ma szumow, trzaskow i innych niespodziewanych odglosow.

Dzwiek jest jak z cd, oczywiscie zalezny od tego, z czego puszczamy muzyke.

Jak to dziala?

Zamontowalem gniazdo jack, po wlozeniu kabelka (zwykly kabel jack-jack) uruchania sie przetwornik adc, odlaczajac naped cd od radia

Do rozlaczenia zastosowalem przekazniki.

73paxl.jpg

I use relay.

24lv3h3.png

schemat ADC:

1zlukk8.png

Trzeba wyciac kondziory c7 and c8, dzialaja jako filtr i niestety obcinaja pasmo akustyczne

filmiki

Test:

]

With ZEN MP3 player

Dziala glosnosc, balance i regulacja barwy tonu

The ADC You can bay here:

http://www.watterott.com/de/A-D-Wandler-Breakoutboard-mit-PCM1803A

Koszt ok 11,20 EUR + troche czesci elektronicznych

2r2rg4g.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

> Co do Big, odnosi sie to do uda1380.

Z dokumentacji wynika, że jest możliwość przełączania formatu wyjścia LSB, MSB itd.

> Ja prototyp juz mam przygotowany, problem przelaczania linii i2s rozwiazalem za pomoca przekaznikow

W zasadzie masz już całość, jaki problem Cię zatrzymał, że nie dokończyłeś rozwiązania?

> Jesli sie nie myle, zegar do adc powinnismy wziac taki sam jak leci na dsp, mam nadzieje ze jest

> tam na stale, unikniemy budowy wlasnego zegara.Ja taki tez mam, na czestotliwosc 11.2869Mhz,

> specjalnie do audio.

W zyciu popełniłem kilka ADC, DAC, i za każdym razem źródłem zegara był przetwornik AD.

CLK zależy w naszym przypadku mocno od Fs jaki chcemy osiągnąć, w dokumentacji SAA7706 oraz UDA1380 jest to opisane, ale nie miałem jeszcze czasu, aby konkretnie do tego przysiąść.

Jak dotrze mój układ UDA to się pewnie tym zajmę.

> Co do arbitrazu,masz racje, sciagany jest przez chwile.

Zamierzam, też w samochodzie na żywo zweryfikować czy faktycznie ten arbitraż działa.

> Trzeba by tez sprawdzic, jakie adresy wystepuja na linii, wiem ze saa ma adres 0x38 zapis i 0x39

> odczyt, volume jest na jakims koncowym 0xD8 chyba, nie wiem czy cos jeszcze tam nie jest

> podlaczone.

Tak na chwilę obecną znam też dwa adresy występujące na linii, ale nie mam przy sobie odczytów więc nie porównam.

Generalnie producent radia wymyslił sobie jakiś program do DSP, i z tego co oglądałęm dane na linii to część rejestrów odwołuje się do pamięci DSP.

Więc ciężko może być z odkryciem jaki jest ich cel.

> Na tej samej linii i2c jest tez uklad regulacji volume, pojawia sie mute w czasie przelaczania,

> wiec saa nie wycisza sygnalu.

Cały czas sądziłem, ze Volume to wewnetrzny blok w SAA...

> Sklaniam sie ku uda, ale w tym potrzebuje odpalic go w takim trybie dla nas przydatnym.(44.1kHz

> probkowanie).

czy planowałeś sposób i moment przełączania lini I2S z CD na UDA? Wykrycie podłączenia mini-jacka w trybie CD ?

> Saa moze przyjac wiecej, nawet do 96kHz, ale nie wiem czy jest sens tak napedzac, zreszta nie wiem

> jaki zegar jest w radiu.

Sądzę, że przy zastosowaniu mp3 u źródła, to 44,100 Hz wystarczy spokojnie wink.gif

> Moze okazac sie ze nie podzielimy do ladnie do naszych celow, ale to trzeba sprawdzic oscylo lub

> innym miernikiem, na nodze zegara w saa7706.

> Probki z saa

> Tutaj jest plik excel, z poukladana troche transmisja, moze cos to pomoze.

Dzięki, za próbki, ja niestety w swoim oscyloskopie/analizatorze nie mam dekodera protokołu i musze wszystko na oko przeliczać z ekranu.

> Uda kupilem chyba tutaj

Zamówiłem na amazonie, w sklepie z linku mają aktualnie niedostępne.

Gdzie planujesz umieścić układ UDA?

Gdzieś w schowku czy za konsolą?

Jak dojdzie do mnei przesyłka z UDA, to przysiądę do tematu zegara i komunikacji po I2C.

Wtedy będę mógł wypowiedzieć się konkretniej.

 

 

 

Hej

Sprawdzales cos moze z tym audio?

Obecnie pracuje nad nowsza wersja, ale i tak przyda sie pomoc..

Ciekawy jestem jak jest wlaczany zegar na i2s oraz jak mozna oninac wkladanie plyty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Mam nowsza wersje, stream przez bluethooth, zero kabli,oczywiscie sygnal po cyfrze (i2s)




Plytka jeszcze testowa, teraz dzialam nad sterowaniem z konsoli i kierownicy oraz zestawem glosnomowiacym, bedzie w komplecie.

 

Plytke wpinamy miedzy cd a plyte glowna, montujemy ja pod mainboard.

 

Na razie dziala tylko jak dziala cd, ale to sie obejdzie.

 

Sterowanie bedzie dzialac z kazdym smartfonie, w planie jest lcd z wyswietlaniem nazw utworow oraz numerem dzwoniacego lub nazwy z ksiazki telefonu,

Polacznie lcd po wifi, eliminacja kabli,

 

Ustawienie modulu przez wifi tez, lub po kablu.

 

 

IMG_20160628_154755.jpg

 

 

f1xqoh.jpg

Edytowane przez wchpikus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...

Hej
Odpalamy produkcje aux dla osób, ktore w swoich autkach nie maja aux..

Co działa:
-stremowanie z telefonu/czegoś co ma bluetooth do radia, można słuchać muzyki
-zestaw głośnomówiący
-  jest możliwość podłączenia zamiast bluetooth (ten sam moduł) po kablu(wejście analogowe), jeśli komuś nie pasuje jakość blue.
W tej konfiguracji odpinamy mikrofon i wpinamy kabel jack.

Jest możliwość dobudowania sterowania z kierownicy utworami (klawisze strzałek przód-tył)

Co nie działa:
- nadal trzeba mieć płytę w napędzie
- sterowanie z  wodospadu
- info o utworach na lcd itp..


Proszę się wpisywać, ze względu na mnóstwo pytań, chce uruchomić produkcje, ale to są kosztu jakie ja poniosę,wiec muszę wiedzieć ile jest chętnych.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/13AJpgftgXlGxwOUs0caUAxE_wpOj_DFPcepCLAUlC2Y/edit?usp=sharing

 

Prosze wpisac nick, forum i @.

Cena podstawowa 500zl (sterowanie z kierownicy 100zl jak ktoś chce).

W zestawie płyta główna instalowana w czytniku CD, mikrofon do zestawu, gniazdo jack.

Wszystko do własnej instalacji lub mogę podjąć się zainstalowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.