Skocz do zawartości

Y60 pogdybajmy co by było gdyby...


wilu

Rekomendowane odpowiedzi

> wilu kupił.

> Czyli to oceny

> jakiś tekst

> cena dla mnie sporo w dół

> Opinie komentarze sugestie, wszystko mile widziane.Gdyby była klima to nawet żona by pozwoliła

Zależy czy to sporo w dół to 5 tys czy 15 tys zlosnik.gif Choć odejmując nawet te 15 to i tak mocno wyśrubowana będzie. zlosnik.gif

Niestety życie jest brutalne i sprzedając auto raczej nie odzyskamy wpompowanej w niego kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wilu kupił.

> Czyli to oceny

> jakiś tekst

> cena dla mnie sporo w dół

> Opinie komentarze sugestie, wszystko mile widziane.Gdyby była klima to nawet żona by pozwoliła

A do czego chcesz go użytkować? jakieś małe wyprawy? codziennie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ile jest warte ?

Tyle ile kupiec zapłaci. zlosnik.gif Parcha kupisz za 15tys. Cena modyfikacji górnej granicy chyba nie ma ale za drugie 15tys do turystyka można zrobić naprawdę sporo (myślę, że dużo więcej niż w tym z ogłoszenia)

Swojego Balboę kupiłem za 9tys. przez niecałe 3 lata wpakowałem już w niego ze 12tys. Jakbym sprzedawał pewnie dostałbym z 7-8tys zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko łikendowo, po beskidzie niskim i okolicach, W tygodniu praca od rana do wieczora

Powiem tak: lepiej niech się tutaj jacyś specjaliści wypowiedzą ale allegrowo to samochód wygląda ok, na pierwszy rzut oka nie ma się do czego doczepić tylko cenę ciąć na połowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wilu kupił.

> Czyli to oceny

> jakiś tekst

> cena dla mnie sporo w dół

> Opinie komentarze sugestie, wszystko mile widziane.Gdyby była klima to nawet żona by pozwoliła

a ja uwazam ze jesli zrobiony jest na dobrych podzespolach i przygotowany na prawde solidnie to jest wart tej kasy .. tzn by byl .. gdyby siedzialo tam V8 grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tyle ile kupiec zapłaci. Parcha kupisz za 15tys. Cena modyfikacji górnej granicy chyba nie ma ale

> za drugie 15tys do turystyka można zrobić naprawdę sporo (myślę, że dużo więcej niż w tym z

> ogłoszenia)

Ojjj, tutaj bym polemizował. Szpeje zamontowane na tym z linka są warte naprawdę sporo. Na szybko patrząc coś koło 13-15 tys. A gdzie robota i czas.

Mój Parch kosztował 14. Na dzień dobry wsadziłem prawie 7 w modyfikacje, kolejny tysiąc w to co wymagało wymiany, a końca nie widać.

Doliczając wczorajszą dewastację ramy będzie jeszcze duuuużo.

Fakt, że auto lekko u mnie nie ma. Wszystko zależy od sposobu użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wilu kupił.

> Czyli to oceny

> jakiś tekst

Widać na prawdę sporo pracy włożonej w auto.

> cena dla mnie sporo w dół

Wszystko zależy właśnie od tej ceny. Osprzętu ma na prawdę sporo. Zamontowanie tego wszystkiego zgodnie ze sztuką zajmuje trochę czasu, często jest mocno upierdliwe.

Budowanie auta od podstaw, jest trudne. Zawsze wyskoczy jakieś coś, co trzeba zrobić, naprawić, poprawić, przerobić i tak do...

Jeżeli masz pewność, że auto zbudowane jest prawidłowo, kupuj.

Uważam, że sensowna cena za to auto, to okolice 30 tys zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widać na prawdę sporo pracy włożonej w auto.

> Wszystko zależy właśnie od tej ceny. Osprzętu ma na prawdę sporo. Zamontowanie tego wszystkiego

> zgodnie ze sztuką zajmuje trochę czasu, często jest mocno upierdliwe.

> Budowanie auta od podstaw, jest trudne. Zawsze wyskoczy jakieś coś, co trzeba zrobić, naprawić,

> poprawić, przerobić i tak do...

> Jeżeli masz pewność, że auto zbudowane jest prawidłowo, kupuj.

> Uważam, że sensowna cena za to auto, to okolice 30 tys zł.

Założenie zderzaków, zawiasu i bagażnika nie ma nic wspólnego z budowaniem samochodu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Założenie zderzaków, zawiasu i bagażnika nie ma nic wspólnego z budowaniem samochodu

Nie myślimy tu o motaniu do przepraw typu Magam Trophy, tylko o dalekich wyprawach.

Zrób przegląd ramy z prawidłową jej konserwacją, pospawaj ubytki, przejrzyj z sercem wszystko co się da. Zamontuj szpeje. Wszystko to czas. Warsztaty za ten czas liczą sobie całkiem nie mało.

Robiąc samemu, często nie masz warunków na zrobienie wszystkiego co byś chciał lub też jak byś chciał.

Ja tam swój wolny czas bardzo cenię, bo mam go niewiele. Odkąd kupiłem Parcha, nie mam go już prawie w ogóle, dodatkowo lista wydatków się tylko wydłuża.

Dlatego też potrafię docenić nawet podstawowe modyfikacje w takim aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo chętnie bym sobie tak "pobudował" bezmyślnie z gotowych klocków

Nie wszyscy są "mechaniczni", przypominam że są ludzie którzy z montażem takiego zderzaka p&p pojadą do warsztatu specjalizującego się w autach terenowych, gdzie za montaż takowego zostaną skasowani 5x tyle ile powinni.

Nie mierz wszystkich, swoją miarą. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ja uwazam ze jesli zrobiony jest na dobrych podzespolach i przygotowany na prawde solidnie to

> jest wart tej kasy .. tzn by byl .. gdyby siedzialo tam V8

Swoja droga wiesz ile za wsadzenie V8 bierze np. fabryka4x4?

ten parch bylby wtedy w gratisie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Swoja droga wiesz ile za wsadzenie V8 bierze np. fabryka4x4?

> ten parch bylby wtedy w gratisie

No to chociaż żeby tam siedział fabrycznie 4.2 .. grinser006.gif

Bo ten silnik który siedzi nie nadaje się do napędzania tak ciężkiego kloca wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to chociaż żeby tam siedział fabrycznie 4.2 ..

> Bo ten silnik który siedzi nie nadaje się do napędzania tak ciężkiego kloca

To fabryczne 4.2 to robi tyle szału co dżipowe 4.0.

2.8 demonem nie jest, ale da się dodać mu parę koników i będzie jeździł całkiem przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że gość wymienił tylko częśc rzeczy.

przy takim założeniu 35 to cena niska.

45 to żart zlosnik.gif

2.8 wbrew pozorom dobrze sobie daje radę.

Chyba lepiej byłoby za podobną kasę 3.0 z automatem.

Wygodniej, jeżeli chcesz się wałęsać i jeździć codziennie.

Miałem i polecam.

Legendy o wybuchających głowicach możesz olać zlosnik.gif

zakładając, że masz 40 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> myślę, że gość wymienił tylko częśc rzeczy.

> przy takim założeniu 35 to cena niska.

znaczy się brać ?

> 45 to żart

tyle nie dam

> 2.8 wbrew pozorom dobrze sobie daje radę.

i jak tak myślę

> Chyba lepiej byłoby za podobną kasę 3.0 z automatem.

tylko skąd wziąć, ten z ogłoszenia to "pewniak" a to ogromna zaleta

> Wygodniej, jeżeli chcesz się wałęsać i jeździć codziennie.

codziennie to ja dorabiam się hemoroidów w fabii

> Miałem i polecam.

> Legendy o wybuchających głowicach możesz olać

olewam bo nie znam zlosnik.gif

> zakładając, że masz 40 tys.

mam, ale żona ochłoneła i teraz mam zona.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znaczy się brać ?

IMO : tak.

jezeli takiego auta szukasz.

takie za 20 albo ciagle stoją bo nie mogą jechać. albo trzeba w nie wpompować drugie 20.

> tyle nie dam

> i jak tak myślę

> tylko skąd wziąć, ten z ogłoszenia to "pewniak" a to ogromna zaleta

duzy plus.

brac ok.gif

> codziennie to ja dorabiam się hemoroidów w fabii

> olewam bo nie znam

> mam, ale żona ochłoneła i teraz mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hm szpecem nie jestem ale jak dla mnie cena faktycznie troszkę zaporowa.

A jak sie plasuja (ze sie tak podepne z pytaniem) ceny dobrze zrobionego Y60 (lift, opony, wyciagarka, snorkel, rama i buda w b. dobrym stanie) z konca produkcji? Widzialem ostatnio b. ladnego na sprzedaz, ale ze obaj w ruchu bylismy, to nie dojrzalem nr telefonu i sie zastanawiam, jakie sa realne ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak sie plasuja (ze sie tak podepne z pytaniem) ceny dobrze zrobionego Y60 (lift, opony,

> wyciagarka, snorkel, rama i buda w b. dobrym stanie) z konca produkcji? Widzialem ostatnio b.

> ladnego na sprzedaz, ale ze obaj w ruchu bylismy, to nie dojrzalem nr telefonu i sie

> zastanawiam, jakie sa realne ceny.

Zależy co pozakładane i jaki stan. Za 15 można kupić a można i za 30. Realna cena gdzieś po środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak sie plasuja (ze sie tak podepne z pytaniem) ceny dobrze zrobionego Y60 (lift, opony,

> wyciagarka, snorkel, rama i buda w b. dobrym stanie) z konca produkcji? Widzialem ostatnio b.

> ladnego na sprzedaz, ale ze obaj w ruchu bylismy, to nie dojrzalem nr telefonu i sie

> zastanawiam, jakie sa realne ceny.

wejdz na strone jakiegos sklepu ze sprzetem offroadowym i zobacz ile kosztują poszczególne elementy .. a potem dodaj to do ceny auta w dobrym stanie, dolicz robocizne .. i wyjdzie Ci znacznie wiecej niz to konkretne auto z tego watku hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wejdz na strone jakiegos sklepu ze sprzetem offroadowym i zobacz ile kosztują poszczególne elementy

> .. a potem dodaj to do ceny auta w dobrym stanie,5 dolicz robocizne .. i wyjdzie Ci znacznie

> wiecej niz to konkretne auto z tego watku

widzisz, wszyscy myslą , że 15 tys plus zestaw startowy 2 tys i będzie jazda smile.gif

a jedna opona kosztuje tysiaka smile.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wejdz na strone jakiegos sklepu ze sprzetem offroadowym i zobacz ile kosztują poszczególne elementy

> .. a potem dodaj to do ceny auta w dobrym stanie, dolicz robocizne .. i wyjdzie Ci znacznie

> wiecej niz to konkretne auto z tego watku

to ja swietnie wiem, bo znam temat modyfikacji troche od innej strony (Subaru) i wiem, ze nigdy przy sprzedazy sie nie odzyska nawet polowy inwestycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> widzisz, wszyscy myslą , że 15 tys plus zestaw startowy 2 tys i będzie jazda

> a jedna opona kosztuje tysiaka )

No ja tak nie mysle smile.gif

Niestety nie znam sie na tyle na modach i parchu, zeby ocenic, czy te auta sa warte swojej ceny:

- 32.5k zl

C28313176_11.jpg

- 29k zl

C32025023_1.jpg

- 20,9k zl

C31274300_2.jpg

a w ogole jest jakis godny polecenia model, ktory przy rozmiarach maks krotkiego Parcha ma centralny dyfer, blokade, reduktor i duzy potencjal do modow? (ja slyszalem tylko o niektorych egzemplarzach Pajero Pinin z SuperSelectem, ale nie wiem, jak z jego potencjalem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja za swojego patrola powinienem żądać z 50tyś

> Pinin w teren się nie nadaje. Jeśli już, to krótkie pajero 1/2 z super selectem, ale niezależny

> przedni zawias jest mocno dyskusyjnym tematem do ostrego terenu.

Hm, jako ze nie zamierzam od razu robic w bagnach, a do tego czasu (o ile w ogole, ale niewykluczone) pewnie zmienie pare razy samochod, to ma scierpiec typowe warunki umiarkowanie trudne, czyli bloto do 30cm, koleiny, z ktorych nie wyjedzie Forek, wode do 70 cm (btw. czy istnieja seryjne terenowki z kabina szczelna tak, jak Forester? Poki sie woda przez otwory techniczne w grodzi silnika tutaj nie przeleje - a wczesniej zasiorbie do silnika - poty w kabinie sucho), podjazdy, zjazdy, kopny piach itd. Na razie szukam czegos, z czego bede mial frajde ja, a ze mna moje dzieci.

Moze Cherokee XJ? Tylko tutaj tez z cenami jest roznie - od 8 do 40k smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hm, jako ze nie zamierzam od razu robic w bagnach, a do tego czasu (o ile w ogole, ale

> niewykluczone) pewnie zmienie pare razy samochod, to ma scierpiec typowe warunki umiarkowanie

> trudne, czyli bloto do 30cm, koleiny, z ktorych nie wyjedzie Forek, wode do 70 cm (btw. czy

> istnieja seryjne terenowki z kabina szczelna tak, jak Forester? Poki sie woda przez otwory

> techniczne w grodzi silnika tutaj nie przeleje - a wczesniej zasiorbie do silnika - poty w

> kabinie sucho), podjazdy, zjazdy, kopny piach itd. Na razie szukam czegos, z czego bede mial

> frajde ja, a ze mna moje dzieci.

> Moze Cherokee XJ? Tylko tutaj tez z cenami jest roznie - od 8 do 40k

Jak jesteś pasjonatem ciągłego dłubania a do tego onanizatorem marki to kup sobie jeepa hehe.gif

Jak chcesz się powygłupiać to kup sobie pajero z V6, coś tam pojedzie, difloka można trafić alo zeswapować (most z blokadą kilka stówek) Najgorzej tam jednak z rdzą. A jak Ci się spodoba to można wstawić sztywny most z patrola i dalej głupieć wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak jesteś pasjonatem ciągłego dłubania a do tego onanizatorem marki to kup sobie jeepa

> Jak chcesz się powygłupiać to kup sobie pajero z V6, coś tam pojedzie, difloka można trafić alo

> zeswapować (most z blokadą kilka stówek) Najgorzej tam jednak z rdzą. A jak Ci się spodoba to

> można wstawić sztywny most z patrola i dalej głupieć

Dlubac moze i lubie, ale dlubania mam w nadmiarze na nastepne 10 lat, wiec czasu nawet opon nie mam zmienic. Wolalbym postawic na konieczne naprawy w jakims zaufanym warsztacie (widzialem, ze jest jakis w okolicach krzyckiej, bodajze na wawrzynca, czy wawrzynieckiej - jakos tak)..

Szczerze mowiac myslalem, ze krotki Pajero = Pajero Pinin. To nie jest tak?

Pajero mam zamiar kiedys kupic, ale nowsze, dlugie i jako glowne auto rodzinne, a nie do terenu. Musze sie przyjrzec temu krotkiemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie - Pinin to mniejsze auto, z resztą też dostępne w wersji długiej i krótkiej.

Podoba mi sie to krotkie Pajero. Jest jakies forum wlascicieli modelu, czy szukac wiecej info mam na rajdach4x4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.