Skocz do zawartości

Volvo V70 2.5d


Rekomendowane odpowiedzi

Taka propozycja do kupienia......

Stan auta jest znany i o dziwo dość dobry. Pozostaje pytanie o silnik o którym nie mam najmniejszego pojęcia - 2.5d (prawdopodobnie turbo-diesel).

Czy po przejechaniu 290tys. km. (taki ma oficjalny przebieg) może jeszcze pojeździć?? Jakie mniej więcej są o nim opinie??

Jako ciekawostkę podam, że auto jest z 2000r. i ma kosztować 11tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taka propozycja do kupienia......

> Stan auta jest znany i o dziwo dość dobry. Pozostaje pytanie o silnik o którym nie mam

> najmniejszego pojęcia - 2.5d (prawdopodobnie turbo-diesel).

> Czy po przejechaniu 290tys. km. (taki ma oficjalny przebieg) może jeszcze pojeździć?? Jakie mniej

> więcej są o nim opinie??

> Jako ciekawostkę podam, że auto jest z 2000r. i ma kosztować 11tys.

To czasem nie jest rzędówka z audi?Jeśli tak, to ledwo dotarty jak prawdziwy przebieg. Nie jestem pewien tylko czy w tych rocznikach tam je pchali, a nie mam katalogu by spojrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To czasem nie jest rzędówka z audi?Jeśli tak, to ledwo dotarty jak prawdziwy przebieg. Nie jestem

> pewien tylko czy w tych rocznikach tam je pchali, a nie mam katalogu by spojrzeć.

Pchali jak najbardziej, także w nowszym V70, silnik VW/Audi, pancerna rzędówka, jeśli to prawdziwy przebieg to brać bez obaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy po przejechaniu 290tys. km. (taki ma oficjalny przebieg) może jeszcze pojeździć?? Jakie mniej

> więcej są o nim opinie??

w okolicy 500-600 kkm zaczynaja sie problemy z osprzetem (pompa, przeplywomierz, czasem wiązki), sam słupek to i z 1mln kkm przejedzie.

> Jako ciekawostkę podam, że auto jest z 2000r. i ma kosztować 11tys.

Jezeli w starej budzie (V70 I) to chyba za dwie sztuki zlosnik.gif

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec ma takie z 99 r . Na blacie 490 tys a ile ma na w faktycznie to nikt nie wie smile.gif

Jakieś 150 tyś temu pękła spreżyna zaworu. Poza tym raz koło dwumasowe ale nie sprzęgła tylko cuś w okolicach alternatora. Poza tym silnikowo nic wiecej. Jesli to z ogłoszenia to mkI to trochę drogo zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taka propozycja do kupienia......

> Stan auta jest znany i o dziwo dość dobry. Pozostaje pytanie o silnik o którym nie mam

> najmniejszego pojęcia - 2.5d (prawdopodobnie turbo-diesel).

> Czy po przejechaniu 290tys. km. (taki ma oficjalny przebieg) może jeszcze pojeździć?? Jakie mniej

> więcej są o nim opinie??

Trwałe ale ciut słabe i głośne 140KM, lepszy silnik D5 ok.gif

> Jako ciekawostkę podam, że auto jest z 2000r. i ma kosztować 11tys.

Potarguj trochę tak do 9-10 kkz ok.gif

Taki przykład z Vf

Quote:

Marka :Volvo

Model :V70

silnik : D5

Rok Produkcji : 2002

Przebieg : 323000

Cena :15000


Zapraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz narażę się hejterom od spalania... ale mniejsza o to.

Kuzyn kupił to auto w stanie bardzo zadbanym, od rodziny zresztą. Rocznik 2000, silnik ten sam co u Ciebie.

Minusy - głośna praca silnika, chodzi jak zwykły stary diesel

Koniec minusów.

Samochód genialnie wygodny, świetnie wyposażony, włącznie z działającym telefonem GSM, z głośnikiem w zagłówku - bardzo fajne rozwiązanie, w zasadzie wszystko oprócz skóry i elektryki foteli.

Teraz najlepsze - znajomy mechanik oglądał to auto przed kupnem i zaraz po zakupie wziął je na małą regulację - coś tam ustawiał, nie znam się, generalnie samochód pali do 5 litrów w MIEŚCIE. Według spalania liczonego z baku, trasa nad morze, nie autostrady tylko drogi krajowe 80-130 km/h, średnie spalanie 3.7 litra.

Nie wierzę w takie bajki, wkurzają mnie kierowcy Passatów z takimi opowieściami, ale tu bylem naocznym świadkiem. Jedyne co mi w tym aucie przeszkadza, to dźwięk silnika, nie tyle głośny, co taki "ciężarówkowy", bardzo niska linia od bagażnika do rolety - praktycznie z roletą nawet wózek nie chciał wejść, pomimo ogromnego kufra, oraz brak automatu.

Kupił bym go bez zastanowienia.

Zapłacił w zeszłym roku znacznie powyżej ceny rynkowej, bodajże 14500. Ale auto z pewnego źródła, więc warto było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz najlepsze - znajomy mechanik oglądał to auto przed kupnem i zaraz po zakupie wziął je na małą

> regulację - coś tam ustawiał, nie znam się, generalnie samochód pali do 5 litrów w MIEŚCIE.

> Według spalania liczonego z baku, trasa nad morze, nie autostrady tylko drogi krajowe 80-130

> km/h, średnie spalanie 3.7 litra.

Kurcze jakieś perpetum mobile. Mowa o V70?! Chyba że jazda z obrotami 1000-1500?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kurcze jakieś perpetum mobile. Mowa o V70?! Chyba że jazda z obrotami 1000-1500?

Ja v50 2,0 w dieslu miałem najlepszy wynik 4,9 ok.gif

Kolega zapodał wynik chyba na 50 km! ok.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To mój znajomy V50 2.0 nie potrafi zejść w trasie poniżej 6.5l/100km Zwykle wychodzi mu 7/100, a

> jeździ dość spokojnie (może to jest powodem)

Średnia przelotowa na trasie Katowice-Gdańsk wyszła 73km/h

Nie było jeszcze autobana z Łodzi do Gdańska no.gif

7,1 to miałem w tym miesiącu na tej samej trasie tylko już autobanem od Łodzi XC90 dieslem 2,4 ok.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma 2,0 jak piszesz to chyba w normie, a jeśli 2,0D to coś musi być nie tak. 7litrów w trasie to on pali, ale przy prędkościach niemiecko-autostradowych zlosnik.gif

Może to być objaw problemów z filtrem cząstek stałych - komp zapodaje więcej paliwa, a filtr przypchany i komp usilnie wznawia wypalanie niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli ma 2,0 jak piszesz to chyba w normie, a jeśli 2,0D to coś musi być nie tak. 7litrów w trasie

> to on pali, ale przy prędkościach niemiecko-autostradowych

> Może to być objaw problemów z filtrem cząstek stałych - komp zapodaje więcej paliwa, a filtr

> przypchany i komp usilnie wznawia wypalanie

Wlasnie nie wiem, dziwimy sie obaj (on bardziej, bo to on za paliwo placi).

Przejechane ponad 1000km i mowil, ze wypalanie filtra nie wlaczylo sie jeszcze (nie wiem jak to w Volvo dziala).

Oczywiscie silnik 2.0D 136KM.

Prędkości 100-120kmh. Tryb 20/80 miasto/trasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz najlepsze - znajomy mechanik oglądał to auto przed kupnem i zaraz po zakupie wziął je na małą

> regulację - coś tam ustawiał, nie znam się, generalnie samochód pali do 5 litrów w MIEŚCIE.

> Według spalania liczonego z baku, trasa nad morze, nie autostrady tylko drogi krajowe 80-130

> km/h, średnie spalanie 3.7 litra.

Mielismy w domu volvo v70 II, zrobilo jakies 180 tys km, i srednie spalanie w malym miescie oscylowalo w granicach 8 litrow ... W wiekszym miescie bylo to kolo 10 l ... Trasa okolice 6 ... Kiedys robilem kapelusz-mode i spalilo mi lekko ponad 5 litrow, ale dostalem od tego nerwicy i wiecej nie probowalem 270751858-jezyk.gif

Takze wybacz kolego, ale bajki piszesz 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taka propozycja do kupienia......

> Stan auta jest znany i o dziwo dość dobry. Pozostaje pytanie o silnik o którym nie mam

> najmniejszego pojęcia - 2.5d (prawdopodobnie turbo-diesel).

> Czy po przejechaniu 290tys. km. (taki ma oficjalny przebieg) może jeszcze pojeździć?? Jakie mniej

> więcej są o nim opinie??

> Jako ciekawostkę podam, że auto jest z 2000r. i ma kosztować 11tys.

Jesli to R5 z audi/vw to opcja calkiem fajna. Silnik nie do zakatowania, nasz zostal sprzedany jak mial 320 tys km i byl w takiej kondycji, ze w zime potrafil startowac bez zadnej sprawnej swiecy zarowej. Bolaczka jest osprzet, ktory platal figle - np. w ciagu 180 tys km 3 razy wymienialismy przeplywomierz, padl intercooler, cos bylo robione przy turbinie, zaczal niedomagac wtrysk sterujacy...

Ogolnie kupujac volvo, musisz miec swiadomosc tego, ze eksploatacja tego auta bedzie troche kosztowac. Paliwo to nie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja v50 2,0 w dieslu miałem najlepszy wynik 4,9

> Kolega zapodał wynik chyba na 50 km!

V70 I z 2.5 TDI MSA 15.7 (przepływomierz klapowy) przy nowej przepływce, pompie i poprawnie wyregulowanym kącie wtrysku palił pod moją nogą w mieście 10.5, w trasie (PL) 10, (DE) do 12. W trybie jazdy ekonomicznej dawało się zejść do 4.8-4.9 w trasie i 8 w mieście (powtarzalnie). Aaaa.. i wszystko po programie na 170KM.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> V70 I z 2.5 TDI MSA 15.7 (przepływomierz klapowy) przy nowej przepływce, pompie i poprawnie

> wyregulowanym kącie wtrysku palił pod moją nogą w mieście 10.5, w trasie (PL) 10, (DE) do 12.

> W trybie jazdy ekonomicznej dawało się zejść do 4.8-4.9 w trasie i 8 w mieście (powtarzalnie).

> Aaaa.. i wszystko po programie na 170KM.

> M.

A co zrobiłeś że miał 170KM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Mielismy w domu volvo v70 II, zrobilo jakies 180 tys km, i srednie spalanie w malym miescie

> oscylowalo w granicach 8 litrow ... W wiekszym miescie bylo to kolo 10 l ... Trasa okolice 6

> ... Kiedys robilem kapelusz-mode i spalilo mi lekko ponad 5 litrow, ale dostalem od tego

> nerwicy i wiecej nie probowalem

> Takze wybacz kolego, ale bajki piszesz

a myśl sobie co chcesz...

jest jak piszę... w sumie mógłbym się pokusić o jakiś dowód, ale film z chwilowym spalaniem chyba Wam nie wystarczy... screeny z kompa ze średnim?

bo przecież całego baku z kamerką nie wyjeżdżę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.