Skocz do zawartości

Podpięcie kabli w Vectra C - kierownica-radio


gonziak

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tylko na chwile po sąsiedzku 30.GIF

Znajomy kupił radio no name które ma w ustawieniach programowanie przycisków zewnętrznych. Z fabryki auto wyjechało z działającymi przyciskami na kierownicy oraz oryginalnym radiem.

Które kable trzeba połączyć z fabrycznej kostki do nowego radia żeby można było sterować radiem z kierownicy ?? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tylko na chwile po sąsiedzku

> Znajomy kupił radio no name które ma w ustawieniach programowanie przycisków zewnętrznych. Z

> fabryki auto wyjechało z działającymi przyciskami na kierownicy oraz oryginalnym radiem.

> Które kable trzeba połączyć z fabrycznej kostki do nowego radia żeby można było sterować radiem z

> kierownicy ??

który rocznik, bo w przedlift/polift jest różnica smile.gif

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rocznika w tym momencie nie kojarzę ale z tego co wiem ma kwadratowe światła przednie a to przed

> liftowy z tego co wiem

najprosciej któryś z adapterów np CTSVX001 lub ze strony piloty.pl

Jakie radio miał fabrycznie a jakie teraz? sterowanie w kierownicy ma przez przyciski czy rolki?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie radio miał fabrycznie a jakie teraz?

Peiying PY-9907 - jest

Siemens NCDC 2015 - było

> sterowanie w kierownicy ma przez przyciski czy rolki?

na przyciski

Byłbym wdzięczny za pomoc i wskazanie dokładnej przejściówki jaką musiałby kupić. Przyznam szczerze że myślałem że wystarczy lutownica i odszukanie kilku kabli a nie przejściówka za 100zl spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Peiying PY-9907 - jest

> Siemens NCDC 2015 - było

> na przyciski

> Byłbym wdzięczny za pomoc i wskazanie dokładnej przejściówki jaką musiałby kupić. Przyznam szczerze

> że myślałem że wystarczy lutownica i odszukanie kilku kabli a nie przejściówka za 100zl

Komputer pokładowy ma sterowany z manetki?

Tak łatwo nie jest niestety. Tzn, wg schematu klik link we wtyczce masz sygnał SWC z kiery

ale nie wiem czy radio je odczyta. Pozostaje więc sprawdzić i albo będzie działać grinser006.gif

albo trzeba będzie przerobić przyciski w kierownicy by dawały sygnał który radio odczyta, albo moduł smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to pozostaje modul np. CTSVX001 który umożliwia wejście w ustawienia bez radia

Możesz mi w dwóch zdaniach wytłumaczyć na jakiej zasadzie działa ten moduł i na co pozwala. Bo nie do końca rozumiem dlaczego nie mogę podłączyć kabla od przełączników na kierownicy pod nieoryginalne radio ? Czemu to ma nie działać ? hmm.gifhmm.gifhmm.gif W momencie gdy radio ma możliwość programowania przełączników....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł steruje przyciskami z kierownicy, mamy możliwość:

podgłośniania, zmiany stacji, zmiany źródła (tuner, cd, aux), zmiany częstotliwości stacji, zmiany katalogu np. na płytach z mp3, przełączanie utworów, wchodzenie w BC oraz możliwość wejścia w ustawienia np. w celu zmiany godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podepnę się pod temat aby już nie otwierać nowego.

 

Również mam radio no name z Androidem z możliwością sterowania przyciskami z kierownicy. Vectra przed liftem, sterowanie komputerem z manetki.

Z radia wychodzą mi dwa przewody do sterowania, w kostce iso z tego co wiem mam się wpiąć w przewód SWC. Teraz pytanie którym przewodem z radia? A może dwoma?

post-155142-0-03161800-1463568613_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.