Skocz do zawartości

Dmuchanie w alkomat


Boniek82

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś będąc z dostawą do polmosu strażnik kazał mi na wjezdzie dmuchnąć w alkomat. Powiedziałem mu że przecież jestem kierowcą to przecie muszę być trzezwy a on na to że takie są przepisy i muszę dmuchać. Przy wyjezdzie zabieg musiał być powtórzony. Czy jest jakaś podstawa żebym mógł odmówić tego dmuchania? Niech sprawdzają sobie swoich pracowników a nie dostawców! Wydaję mnie się że tylko organy mundurowe typu policja ITD czy służby celne ewentualnie szef mają prawo wymagać od kierowcy dmuchania w alkomat. Może mi ktoś to wyjaśnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą mieć takie przepisy wewnętrzne, coś jak BHP, zakładasz kamizelkę kask buty to i muszą sprawdzić czy jesteś trzeźwy.

Na wyspie znowu zdarza się zakładać futerał z kłódką na kierownicę i później kluczyki razem z tymi od ciężarówki oddajesz do biura. Po wypisaniu papierów oddają ci klucze i można jechać. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedyś będąc z dostawą do polmosu strażnik kazał mi na wjezdzie dmuchnąć w alkomat. Powiedziałem mu

> że przecież jestem kierowcą to przecie muszę być trzezwy a on na to że takie są przepisy i

> muszę dmuchać. Przy wyjezdzie zabieg musiał być powtórzony. Czy jest jakaś podstawa żebym mógł

> odmówić tego dmuchania? Niech sprawdzają sobie swoich pracowników a nie dostawców! Wydaję mnie

> się że tylko organy mundurowe typu policja ITD czy służby celne ewentualnie szef mają prawo

> wymagać od kierowcy dmuchania w alkomat. Może mi ktoś to wyjaśnić?

ustawa o wychowaniu w trzeźwości zabrania przebywania na terenie zakładu pracy w stanie po spożyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości ...

Każdy kierownik zakładu pracy wyznacza osoby uprawnione do kontrolowania stanu trzeźwości pracowników oraz osób przebywających na terenie zakładu pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może mi ktoś to wyjaśnić?

We wtorek będę w Stocku w Lublinie to podpytam ochronę na jakiej podstawie mam dmuchać bo poprzednim razem nie przyszło mi do głowy robić awanturę uzbroj_zlo.gifbokser.gifbusted.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedyś będąc z dostawą do polmosu strażnik kazał mi na wjezdzie dmuchnąć w alkomat. Powiedziałem mu

> że przecież jestem kierowcą to przecie muszę być trzezwy a on na to że takie są przepisy i

> muszę dmuchać. Przy wyjezdzie zabieg musiał być powtórzony. Czy jest jakaś podstawa żebym mógł

> odmówić tego dmuchania? Niech sprawdzają sobie swoich pracowników a nie dostawców! Wydaję mnie

> się że tylko organy mundurowe typu policja ITD czy służby celne ewentualnie szef mają prawo

> wymagać od kierowcy dmuchania w alkomat. Może mi ktoś to wyjaśnić?

Ale w zasadzie w czym problem? Jeździsz po pijaku czy kręci Ci się w głowie po dmuchaniu? A może wykorzystują ustniki wielokrotnie?

Ich zakład - mogą sobie decydować kogo chcą wpuścić a kogo nie. Jedyne co to można by już na zleceniu ostrzegać, że taka kontrola będzie mieć miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> We wtorek będę w Stocku w Lublinie to podpytam ochronę na jakiej podstawie mam dmuchać bo

> poprzednim razem nie przyszło mi do głowy robić awanturę

Zanim zadasz, przepraszam ale głupie pytanie, ja postaram się wyjaśnić. Wychodząc/wyjeżdżając możesz być sprawdzany czy nie spożyłeś alkoholu jaki tam się znajduje, czyli czy nic nie ukradłeś. Jakby jednak trafiło Ci się mieć coś w wydychanym powietrzu i wpadłbyś na pomysł tłumaczenia, że taki już wszedłeś to lepiej dla ochrony, żeby wiedziała jak to było na wejściu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zanim zadasz, przepraszam ale głupie pytanie, ja postaram się wyjaśnić. Wychodząc/wyjeżdżając

> możesz być sprawdzany czy nie spożyłeś alkoholu jaki tam się znajduje, czyli czy nic nie

> ukradłeś. Jakby jednak trafiło Ci się mieć coś w wydychanym powietrzu i wpadłbyś na pomysł

> tłumaczenia, że taki już wszedłeś to lepiej dla ochrony, żeby wiedziała jak to było na

> wejściu.

Też pomyślałem, że to ze względu na specyfikę zakładu ale tak na prawdę to w wielu zakładach w instrukcjach dla kierowcy jest napisane, że nie wolno nawet wwozić żadnego alkoholu (chociażby to były zakłady ceramiczne na przykład). Nawet piwka w lodóweczce. Zakład sobie nie życzy i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, wjechałem i nawet mnie wypuścili wink.gif. Gościu na wjeździe zapytany co będzie jeśli nie dmuchnę odpowiedział, że mnie nie wpuści (takiej odpowiedzi się spodziewałem 270751858-jezyk.gif) i że takie mają przepisy co w sumie jest oczywiste zlosnik.gif. Na wyjeździe był inny gościu, któremu wybitnie nie zależało, żeby kogoś złapać po piwo.gif, ale za to dokładnie sprawdził auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego pijany pasaże miałby nie móc jeździć samochodem ?

Ale kto powiedział, że nie może jeździć. Nie dopytałem czy sprawdzają również pasażera, ale pewnie tak i jeśli coś wykryje to nie może wjechać na teren zakładu, gdyż może spowodować zagożenie (np. wpaść pod wózek widłowy czy spaść z rampy itp.)

> I czy w Polsce można pic alkohol podczas jazdy samochodem - jazdy jako pasażer nie kierowca?

Oczywiście że może. W niektórych stanach w USA jest zakaz spożywania i w ogóle przewożenia alkoholu, który jest w kabinie samochodu. Można tylko w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.