Skocz do zawartości

Kurtka na lato....


mops

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie - chodzi mi po głowie jakiś szmatex na upały. Obecnie latam w Buse Open Road Evo, ale chciałbym mieć drugi kpl na mega upalne dni (Buse od biedy daje rade)

Mam jeansy moto i do tego jakiejś góry szukam. NIe chce wydawać kupy siana więc trochę budżetowo poszedłem i wyszykałęm:

-Rebelhorn HIFLOW (ciężko wyczuć czy wersja I czy II jest lepsza)

- 4.Biker MESH

Chciałbym by te szmatki miały jakąś membrankę bym mógł ew rano wpiąć jako do roboty śmigam a na powrót do schowka...

Najczęstsza trasa to 60km w jedną stronę do roboty. Dalej oto latam w kpl od BUSE.

Ktoś miał styczność z tym co wyszukałem czy poleci coś podobnego w budżecie tak do ok 500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie - chodzi mi po głowie jakiś szmatex na upały. Obecnie latam w Buse Open Road Evo, ale

> chciałbym mieć drugi kpl na mega upalne dni (Buse od biedy daje rade)

> Mam jeansy moto i do tego jakiejś góry szukam. NIe chce wydawać kupy siana więc trochę budżetowo

> poszedłem i wyszykałęm:

> -Rebelhorn HIFLOW (ciężko wyczuć czy wersja I czy II jest lepsza)

> - 4.Biker MESH

> Chciałbym by te szmatki miały jakąś membrankę bym mógł ew rano wpiąć jako do roboty śmigam a na

> powrót do schowka...

> Najczęstsza trasa to 60km w jedną stronę do roboty. Dalej oto latam w kpl od BUSE.

> Ktoś miał styczność z tym co wyszukałem czy poleci coś podobnego w budżecie tak do ok 500zł

Mam 4Bikerowego MESHa ... nie uzywalem jej z membrana ... ale sama kurtka OK, uzywana w sumie tylko jeden sezon.

Posiada komplet ochraniaczy certyfikowanych.

Wada (ale w sumie nie ma sie czego dziwic skoro ma byc to kurtka z jak najwieksza powierzchnią siateczkowa) ... to wysoko umieszczone kieszenie w dodatku dosc plytkie i na rzepa.

Czy polecam ?

W sumie tak ...przymierzalem rowniez Modeke ... ale jakos Mesh bardziej mi podpasowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam 4Bikerowego MESHa ... nie uzywalem jej z membrana ... ale sama kurtka OK, uzywana w sumie tylko

> jeden sezon.

> Posiada komplet ochraniaczy certyfikowanych.

> Wada (ale w sumie nie ma sie czego dziwic skoro ma byc to kurtka z jak najwieksza powierzchnią

> siateczkowa) ... to wysoko umieszczone kieszenie w dodatku dosc plytkie i na rzepa.

> Czy polecam ?

> W sumie tak ...przymierzalem rowniez Modeke ... ale jakos Mesh bardziej mi podpasowal.

Czy ten mesh z 4bikera ma membrane tak uszytka, ze w razie W można ją nałożyć na kurtkę? Rebelhorn podobno tak ma i wyszukałem jeszcze IXON Alloy z takim bajerem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To wiem, ale czy membrana tylko jako wpinka czy można też nałożyć NA kurtke...

aaaaaaaaa ... to zalezy od Ciebie ... ale samej membrany ze soba nie zepniesz (tak mii sie wydaje) - nie mam kurtki przed oczami. Moge spojrzec w domu.

Sprawdzic ?

---edit

Sprawdzilem ... membrana spinana jest jednym zamkiem z kurtka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> aaaaaaaaa ... to zalezy od Ciebie ... ale samej membrany ze soba nie zepniesz (tak mii sie wydaje)

> - nie mam kurtki przed oczami. Moge spojrzec w domu.

> Sprawdzic ?

> ---edit

> Sprawdzilem ... membrana spinana jest jednym zamkiem z kurtka.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki

Dzisiaj pierwszy raz przyjechalem w tej kurtce z wpieta membrana ... przy temp < 20oC spokojnie mozna jezdzic ... jest w sam raz.

Polecam przymierzyc przed zakupem (mam wrazenie ze ich rozmiarówka jest mniejsza niz w rzeczywistosci). Nosze XXL ..ale te kurtke mam XL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj pierwszy raz przyjechalem w tej kurtce z wpieta membrana ... przy temp < 20oC spokojnie

> mozna jezdzic ... jest w sam raz.

> Polecam przymierzyc przed zakupem (mam wrazenie ze ich rozmiarówka jest mniejsza niz w

> rzeczywistosci). Nosze XXL ..ale te kurtke mam XL.

wiesz możę, gdzie to można przymierzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To wiem, ale czy membrana tylko jako wpinka czy można też nałożyć NA kurtke...

Nie da się.

Właśnie mierzyłem. .. chyba też ją kupię.

XXL prawie jak na mnie biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie - chodzi mi po głowie jakiś szmatex na upały. Obecnie latam w Buse Open Road Evo, ale

> chciałbym mieć drugi kpl na mega upalne dni (Buse od biedy daje rade)

> Mam jeansy moto i do tego jakiejś góry szukam. NIe chce wydawać kupy siana więc trochę budżetowo

> poszedłem i wyszykałęm:

> -Rebelhorn HIFLOW (ciężko wyczuć czy wersja I czy II jest lepsza)

> - 4.Biker MESH

> Chciałbym by te szmatki miały jakąś membrankę bym mógł ew rano wpiąć jako do roboty śmigam a na

> powrót do schowka...

> Najczęstsza trasa to 60km w jedną stronę do roboty. Dalej oto latam w kpl od BUSE.

> Ktoś miał styczność z tym co wyszukałem czy poleci coś podobnego w budżecie tak do ok 500zł

ja uzywam na ciepłe dni takie coś

ooooo takie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja uzywam na ciepłe dni takie coś

> ooooo takie

ale na to musisz coś jeszcze ubrać...

Ja muszę w tym przekulać 60km w jedna stronę więc kurteczką z opcjonalną membranką lepsiejsza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale na to musisz coś jeszcze ubrać...

> Ja muszę w tym przekulać 60km w jedna stronę więc kurteczką z opcjonalną membranką lepsiejsza...

Na to sie nic nie ubiera , jest to z cienkiej przewiewnej siatki ,dobre na ciepłe dni a ochraniacze są dość obszerne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na to sie nic nie ubiera , jest to z cienkiej przewiewnej siatki ,dobre na ciepłe dni a ochraniacze

> są dość obszerne .

taaa i ta pończocha ma to wszystko utrzymać przy ew. szlifie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie - chodzi mi po głowie jakiś szmatex na upały. Obecnie latam w Buse Open Road Evo, ale

> chciałbym mieć drugi kpl na mega upalne dni (Buse od biedy daje rade)

> Mam jeansy moto i do tego jakiejś góry szukam. NIe chce wydawać kupy siana więc trochę budżetowo

> poszedłem i wyszykałęm:

> -Rebelhorn HIFLOW (ciężko wyczuć czy wersja I czy II jest lepsza)

> - 4.Biker MESH

> Chciałbym by te szmatki miały jakąś membrankę bym mógł ew rano wpiąć jako do roboty śmigam a na

> powrót do schowka...

> Najczęstsza trasa to 60km w jedną stronę do roboty. Dalej oto latam w kpl od BUSE.

> Ktoś miał styczność z tym co wyszukałem czy poleci coś podobnego w budżecie tak do ok 500zł

ja mam Held Tropic:

aa_4_15.jpg

jedyny problem to (poza ceną), to że łopoce smile.gif i nie bardzo moge z tym cokolwiek zrobic. nie tyle rękawy (tam niby jest klips), co ramiona. ale w miescie da się, żyć, nie jedziesz ze stałą prędkością przez 10 minut nawet.

co do rebelhorna - nie wiem jak to mozna wziąć do ręki i potem kupić. nawet retbike jest lepiej uszyty niż to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co do rebelhorna - nie wiem jak to mozna wziąć do ręki i potem kupić. nawet retbike jest lepiej

> uszyty niż to.

No popatrz, ja już zdążyłęm 3 razy reklamować BUSE:

2x kurtka i raz spodnie. Żona ma kurtke Rebelhorna i spodnie modeki. MOdeka już była naprawiana - kurtka nietknięta. Nie reguły..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No popatrz, ja już zdążyłęm 3 razy reklamować BUSE:

ja wcale nie twierdze ze Buse jest lepszy smile.gif

> 2x kurtka i raz spodnie. Żona ma kurtke Rebelhorna i spodnie modeki. MOdeka już była naprawiana -

> kurtka nietknięta. Nie reguły..

są reguły... np. dot. spodni retbike vs wytrzymanie 2 sezonów;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja wcale nie twierdze ze Buse jest lepszy

Heh jak czytałem internety to wszyscy chwalili... W sumie pierdołki padły ale niesmak pozostał.

Wracając do tematu odn tego rebelhorna to coś konkretnego na nie? Mi przeszkadza sposób mocowania mankietów podpinki ale reszta wygląda w miare ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja bym kupił zbroję

I ja się zastanawiam nad zbroją a na to jakąś bawełnianą cienką bluzkę ciut za dużą, może będzie to bluza cross/enduro tylko mało wyraczasta ok.gif

zmienia mi sie oj zmienia. Zainwestuję w dzinsy, zbroję, i kurtkę skórzaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I ja się zastanawiam nad zbroją a na to jakąś bawełnianą cienką bluzkę ciut za dużą, może będzie to

> bluza cross/enduro tylko mało wyraczasta

> zmienia mi sie oj zmienia. Zainwestuję w dzinsy, zbroję, i kurtkę skórzaną.

kurtke skórzaną? przecia tu chodzi o przewiewność smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam kurtki (spodni zresztą też) RST Ventilator III i jak dla mnie jest ok.gif

Może trochę wykracza ponad budżet, ale posiada również podpinki z którymi dawałem rade w temperaturach zdecydowanie poniżej 10 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Używam kurtki (spodni zresztą też) RST Ventilator III i jak dla mnie jest

> Może trochę wykracza ponad budżet, ale posiada również podpinki z którymi dawałem rade w

> temperaturach zdecydowanie poniżej 10 stopni.

Kurtkę na każdą porę to ja mam - Buse Open Road Evo. Ja szukam jakiejś drugiej kurteczki na lato za małe pieniążki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kurtkę na każdą porę to ja mam - Buse Open Road Evo. Ja szukam jakiejś drugiej kurteczki na lato za

> małe pieniążki.

Z wypiętymi podpinkami jest moim zdaniem dobra na lato i dlatego o tym pisałem. Oprócz przewiewności oferuje teoretycznie dobry stopień ochrony. Podpinki to tylko taki bonus. Możesz używać tylko podpinki chroniącej przed wiatrem i deszczem (przynajmniej do pewnego stopnia)

A co do "małych pieniążków" to chyba w temacie motocykli i akcesoriów motocyklowych coś takiego nie istnieje wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z wypiętymi podpinkami jest moim zdaniem dobra na lato i dlatego o tym pisałem. Oprócz

> przewiewności oferuje teoretycznie dobry stopień ochrony. Podpinki to tylko taki bonus. Możesz

> używać tylko podpinki chroniącej przed wiatrem i deszczem (przynajmniej do pewnego stopnia)

> A co do "małych pieniążków" to chyba w temacie motocykli i akcesoriów motocyklowych coś takiego nie

> istnieje

gdzie taka kurtka na lato? przecia to pełny materiał wszędzie.

poza tym w takich kurtkach na miasto/lato chodzi o co innego jescze. czas założenia smile.gif jak zakladasz pełnego turystyka, to masz klipsy, rzepy, zamki, zatrzaski... a w koncepcji letniej miejskiej chodzi też o proste zakladanie - nie jest wodoszczelna, nie masz 3 warstw zazębiających się pod zamkiem. masz ciach ciach i ruszasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gdzie taka kurtka na lato? przecia to pełny materiał wszędzie.

Jesteś w błędzie. To nie jest "pełny materiał wszędzie". Ma elementy przewiewne w postaci siatki. Nazwa tego produktu nie jest przypadkowa zlosnik.gif

> poza tym w takich kurtkach na miasto/lato chodzi o co innego jescze. czas założenia jak zakladasz

> pełnego turystyka, to masz klipsy, rzepy, zamki, zatrzaski... a w koncepcji letniej miejskiej

> chodzi też o proste zakladanie - nie jest wodoszczelna, nie masz 3 warstw zazębiających się

> pod zamkiem. masz ciach ciach i ruszasz.

No to właśnie bez podpinek jest "ciach" a jak z podpinką to "ciach ciach" hehe.gif

Żeby uciąć ewentualne śmiecenie w temacie: odniosłem się do potrzeb autora opisanych na początku wątku. Czyli tak jak zrozumiałem coś na cieplejsze dni z podpinaną "membraną". Proponowana przeze mnie kurtka spełnia te założenia imho, no może poza ceną.

Chciałem pomóc, przepraszam spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesteś w błędzie. To nie jest "pełny materiał wszędzie". Ma elementy przewiewne w postaci siatki.

> Nazwa tego produktu nie jest przypadkowa

każda taka ma przewiewne elementy, na zameczki, klipsy - cokolwiek smile.gif nie zmienia to przeznaczenia.

> No to właśnie bez podpinek jest "ciach" a jak z podpinką to "ciach ciach"

> Żeby uciąć ewentualne śmiecenie w temacie: odniosłem się do potrzeb autora opisanych na początku

> wątku. Czyli tak jak zrozumiałem coś na cieplejsze dni z podpinaną "membraną". Proponowana

> przeze mnie kurtka spełnia te założenia imho, no może poza ceną.

> Chciałem pomóc, przepraszam

ale za co?:) tak sobie tylko gadamy przecież. ja też prezentuję swój punkt widzenia - dla mnie mój Held poza oczywistym atutem powierzchni siatek, ma bardzo istotną (wbrew pozorom) zaletę - szybkość zakładania. co sobie uświadomiłem dopiero korzystając z obu, nie zwaracając uwagi na to wcześniej... o ile szybciej jestem gotowy do drogi z letnią kurtką. I dlatego nie szedłbym w tak uniwersalnego turystyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> każda taka ma przewiewne elementy, na zameczki, klipsy - cokolwiek nie zmienia to przeznaczenia.

Nie upieram się że ten Ventilator jest bardziej przewiewny niż ten Held, ale być może tak jest. icon_rolleyes.gifzlosnik.gif Bez podpinek jest naprawdę bardzo przewiewna, najlepiej to widać (czuć) na żywo. To jest taka sama "filozofia mesh" więc wstawki są raczej z mniej przewiewnego materiału a większość to siatka.

> ale za co?:) tak sobie tylko gadamy przecież. ja też prezentuję swój punkt widzenia - dla mnie mój

ok.gif

W mojej opinii ten Held spełnia założenia autora (ma podpinkę przeciwdeszczową?). Ja akurat mam te RST i wydaje mi się że też spokojnie spełnia wymagania autora wątku. To, że można dopiąć jeszcze ocieplenie nie powinno mieć żadnego znaczenie, bo nie trzeba go podpinać.

> Held poza oczywistym atutem powierzchni siatek, ma bardzo istotną (wbrew pozorom) zaletę -

> szybkość zakładania. co sobie uświadomiłem dopiero korzystając z obu, nie zwaracając uwagi na

> to wcześniej... o ile szybciej jestem gotowy do drogi z letnią kurtką. I dlatego nie szedłbym

> w tak uniwersalnego turystyka.

Nie bardzo wiem o co chodzi z tą szybkością zakładania. Ja ubieram tę kurtkę, zapinam zamek i jadę. Ok, jeszcze rękawice, ewentualnie inne elementy ale to bez względu na rodzaj kurtki.

Jak chcę z podpinką to kwestia dodatkowego "ziu" zamkiem i zapięcie rzepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś może kupił tego mesha z 4bikera?

ja byłem ,mierzyłem, ale nie zdecydowałęm się

jakoś tak dziwnie się czułem w niej

szukam dalej

a że upałów mocnych brak, to i motywacji brakuje, żeby szukać bardzo aktywnie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> odświeżę

> mierzyłem wszystko co było polecane w tym wątku

> jakoś żadna mi nie przypadła

> kupiłem w koncu kurtkę od retbike

> 390 pln, polecam

> taka

Fajna ale zbyt żarówiasta dla mnie.

W końcu pojechałem dziś po upatrzonego mesh 2 do 4bikera. ..

I kurtek juz nie ma w salonach. Pojedyncze sztuki w różnych oddziałach.

Mają mi 2 i 3 "x" ściągnąć gdzieś z polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fajna ale zbyt żarówiasta dla mnie.

> W końcu pojechałem dziś po upatrzonego mesh 2 do 4bikera. ..

> I kurtek juz nie ma w salonach. Pojedyncze sztuki w różnych oddziałach.

> Mają mi 2 i 3 "x" ściągnąć gdzieś z polski.

Dla mnie tez ściągali rożne rozmiary, ale tak i nie dopasowalem

3xl wisi

2xl przymala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie tez ściągali rożne rozmiary, ale tak i nie dopasowalem

> 3xl wisi

> 2xl przymala

Jestem w punkcie wyjścia. 2x za mała. 3z juz nie ma.

Jakieś nowe letnie propozycje prócz powyższych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o SECA co powiecie?

> Ma wypinane całe panele wentylacyjne.

Podobne panele + możliwość wentylowania się przez siatkę w mankietach mam w Buse Open Road Evo. W czasie jazdy tak do 25-30 stopni w miarę. Jak się zatrzymasz a napiernicza słońce to już się robi hot. Dlatego kupiłem drugą kurtkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.