Skocz do zawartości

Skrzynie biegów


kamilmm

Rekomendowane odpowiedzi

Hejo,

Pytanie odnośnie skrzyni biegów - mam z 1,1 w chwili obecnej. Zaistniała też możliwość montażu skrzyni z pierwszych wtryskowców - rozumiem, że nie będzie ona pasowała ze względu na średnicę wałka, długość półosi, linkę sprzęgła? Trzeba by przekładać bebechy? Pytam, bo chcę mieć dłuuugą skrzynię smile.gif. Chociaż przy 3 tys mam 100. Na pytania "po co, na co" odpowiem w przyszłości wink.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hejo,

> Pytanie odnośnie skrzyni biegów - mam z 1,1 w chwili obecnej. Zaistniała też możliwość montażu

> skrzyni z pierwszych wtryskowców - rozumiem, że nie będzie ona pasowała ze względu na średnicę

> wałka, długość półosi, linkę sprzęgła? Trzeba by przekładać bebechy? Pytam, bo chcę mieć

> dłuuugą skrzynię . Chociaż przy 3 tys mam 100. Na pytania "po co, na co" odpowiem w

> przyszłości .

Niech fenix zczyta numery z tej skrzyni...

I jak coś to musisz sobie po półosie przyjechać xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hejo,

> Pytanie odnośnie skrzyni biegów - mam z 1,1 w chwili obecnej. Zaistniała też możliwość montażu

> skrzyni z pierwszych wtryskowców - rozumiem, że nie będzie ona pasowała ze względu na średnicę

> wałka, długość półosi, linkę sprzęgła? Trzeba by przekładać bebechy? Pytam, bo chcę mieć

> dłuuugą skrzynię . Chociaż przy 3 tys mam 100. Na pytania "po co, na co" odpowiem w

> przyszłości .

Najlepiej jakbyś miał kompletną skrzynię z półosiami, łapami, linką sprzęgła, dźwignią zmiany biegów i patykami, kompletnym sprzęgłem i kołem zamachowym grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moje Uno to 45sx,1.0 benzyna, gażnik, 93 r., jakie sprzęgło mam kupić

> bo szykuje się do wymiany. Skrzynia to 5 - tka, zmiana 2 patykowa.

> POzdrowienia

po pierwsze to nie jest temat o sprzegle....

po drugie wyjmij sprzeglo i ze sprzeglem do sklepu zeby dali takie samo....nikt niestety nie wie jakie sprzeglo wsadzili do twojego uniaka....nawet we fiacie tego nie wiedza bo wkladali pierwsze co mieli pod reka na polce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moje Uno to 45sx,1.0 benzyna, gażnik, 93 r., jakie sprzęgło mam kupić

> bo szykuje się do wymiany. Skrzynia to 5 - tka, zmiana 2 patykowa.

> POzdrowienia

Jak tak patrzę na opis... jaki to jest bezsens... w 90 roku montowali już 1.0 na wtrysku, ale w 93 jeszcze 1.0 gaźnikowe -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak tak patrzę na opis... jaki to jest bezsens... w 90 roku montowali już 1.0 na wtrysku, ale w 93

> jeszcze 1.0 gaźnikowe -_-

Gaźniki montowali jeszcze w 1995, mój czerwony taki był, wtrysk był pewnie w zależności od rynku na jaki produkowano dany model, normy emisji spalin itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to jest fajne . 2,5 tysia przy 100 mnie satysfakcjonuje nawet bardzo .

Zgadza się w 1.0 na gaźniku (wybierak z dwoma patykami) była długa skrzynia na cienkim wałku i jeszcze różniła się półosiami od tych na wtrysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tiaaa .

Dobra teraz czas na konkretne pytania - czy ta skrzynia wytrzyma 120 +? (pewnie retoryczne smile.gif)

Czy półosie w tej skrzyni są suche czy mokre (ciekawość grinser006.gif)?

Czy sprzęgło na cienki wałek będzie pasowało do silnika Fire?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra teraz czas na konkretne pytania - czy ta skrzynia wytrzyma 120 +? (pewnie retoryczne )

niewiem.gif

> Czy półosie w tej skrzyni są suche czy mokre (ciekawość )?

Mokre.

> Czy sprzęgło na cienki wałek będzie pasowało do silnika Fire?

Jak zmienisz zamach to będzie pasowało, przecież i to i to to FIRE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kurka wodna, to rozrusznik znowu może nie siąść... :/.

nie panikuj... jak nie ten to inny rozrusznik, ale ze skrzyni fire w Uno pasują zamiennie; z innych fiatów na dwie śruby po wybiciu tulejki też

numer sprawdzę w tygodniu bo nawet czasu nie było...

a moc czy wytrzyma... wytrzyma bo kiedyś nie robiło się skrzyni z papieru i gównolitu grinser006.gif:D zresztą u Glacy wytrzymywała 150+

eh... zawsze mi takowej brakowało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie panikuj... jak nie ten to inny rozrusznik, ale ze skrzyni fire w Uno pasują zamiennie; z innych

> fiatów na dwie śruby po wybiciu tulejki też

> numer sprawdzę w tygodniu bo nawet czasu nie było...

> a moc czy wytrzyma... wytrzyma bo kiedyś nie robiło się skrzyni z papieru i gównolitu grinser006.gif zresztą u

> Glacy wytrzymywała 150+

> eh... zawsze mi takowej brakowało...

Ja się już przekonałem, że dla Ciebie nie ma rzeczy niemożliwych grinser006.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na skrzyni nie ma numeru... poza 22B i symbolu 4 kresek... plus okienka z kątem wału

ale jest inna, więc przyjeżdżaj ją zakładać... znaczy się najpierw po półosie do konrada;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na skrzyni nie ma numeru... poza 22B i symbolu 4 kresek... plus okienka z kątem wału

> ale jest inna, więc przyjeżdżaj ją zakładać... znaczy się najpierw po półosie do konrada;p

Ok, obronię magisterkę i lecimy z koksem wink.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.