Skocz do zawartości

Kontrolka świateł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na tym kąciku piszę pierwszy raz.

W lutym zakupiłem Kropka 2 HGT i ogarniam go stopniowo po partaczach. Została jedna rzecz,która mnie irytuje- żarówki wszystkie takie jak należy,wymienione na nowe,a kontrolka świeci.masy ok,wszystko świeci jak należy,styki czyste...

kontrolka znika gdy śmigam po dziurach lub uderzam w okolicy panela sterowania nawiewiem,gdzie faktycznie jeszcze tylko tam żarówki nie świeca. jest możliwe,że to tu jest problem? podobno to kontrolka tylko od oswietlenia zewnetrznego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Tylne lampy przejrzeć dokładnie:

-podgiąć blaski w kostkach i oczyścić,

-podgiąć blaszki w gniazdach żarówek, rozciągnąć sprężynki w razie czego,

- wyczyścić styki kostki w lampie,

wymienić żarówki na odpowiednie mocowo ok.gif

Styki można prysnąć jakimś środkiem konserwującym do połączeń elektrycznych ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a może masz gdzieś ledy?

Wystarczy, że ma przepalającą się żarówkę lub Hella Made in Thailand i jest syf, właśnie wyrzuciłem wszystkie takie z tylnych lamp od siebie z wycesca i na Narvie błędów nie ma zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wszystkie żarówki są wymienione,blaszki wyczyszczone,styki ogarniete,błędów nie ma,a i tak świeci się to dziadostwo... dziwi mnie to,że gaśnie na chwilę gdy uderzam w panel sterowania nawiewem. Ledów nie ma żadnych. były wcześniej hidy wsadzone,ale pozbylem sie tego,bo nie bylo widac drogi w deszczu...

może spróbuję jeszcze kupić wszystkie żarówki jednej firmy, póki co są wymieszane-z philipsa,osram,narvy i helli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tylu w lampach na pewno sa wlozone zarowki o mocy 10W ??

no wlasnie tak,kazda zarowke sprawdzalem i jest jak nalezy...

gdyby bylo zalezne od hamulcow to zapalałaby sie przy naciskaniu hamulca.na kompie styki pokazuja czy jest wcisniety czy nie,wiec hamulce odpadaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesli dobrze pamietam, to w PII nie jest monitorowane przez body.

o ile dobrze pamiętam to jest wink.gif

migacze i mijania na pewno nie są.

a tak poza tym to ja się tym już przestałem przejmować po wyczyszczeniu wszystkich mas, styków i sprawdzeniu żarówek - przyjąłem, że tak ma być, podobnie jak kontrolka poduszki mignąca raz na set kilometrów hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o ile dobrze pamiętam to jest

> migacze i mijania na pewno nie są.

> a tak poza tym to ja się tym już przestałem przejmować po wyczyszczeniu wszystkich mas, styków i

> sprawdzeniu żarówek - przyjąłem, że tak ma być, podobnie jak kontrolka poduszki mignąca raz na

> set kilometrów

Podświetlenie rejestracji nie jest sprawdzane, u mnie w PII nic się nie świeciło nic nie migało żadnych problemów w elektryką/elektroniką. Jedynie w duże mrozy przy max. skręcie kołami potrafiło rozłączyć wspomaganie ale ponowny rozruch silnika usuwał błąd. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To chyba zle pamietasz, sprawdzone na 3 roznych PII, nie monitorowalo podswietlenia tablicy

to przepraszam, juz chowam się do jamki.. widocznie akurat lampka tablicy padła akurat przy okazji brakującej masy hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to przepraszam, juz chowam się do jamki.. widocznie akurat lampka tablicy padła akurat przy okazji

> brakującej masy

Moze w FL juz sprawdzal podswietlenie tablicy, w tej wersji nie testowalem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.