Skocz do zawartości

zmywarka nie domywa - co robić?


Bartłomiej

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam zmywarkę Whirlpool ADG 8763. To kilkuletni już model, ale do tej pory nie było z nią większego kłopotu. Ale teraz już jest. oslabiony.gif

Ok kilku miesięcy obserwuję, że naczynia z górnego kosza są regularnie nie domywane; zostają na nich przylepione jakieś farfocle z dań, względnie coś w stylu "piasku" z ciemnych drobinek. Czyściłem ją jakimiś preparatami dostepnymi w sklepie, zmieniałem tabletki na "lepsze", na te z Lidla i jest coraz gorzej.

W zasadzie nie mam jej co włączać na program 50stC, bo bankowo nie domyje. Stosuję 65stC, ale od niedawna też jest słabo.

Co robić, jak żyć ??? !!!

Dajcie jakieś dobre rady, co mam z nią zrobić, bo akurat zmywarka, przy mojej sześcioosobowej rodzinie, jest urządzeniem ważnym i potrzebnym w zasadzie codziennie.

Od razu serwis, czy mogę zrobić coś samemu?

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyczyść filtr, puść pranie na max. temp. - zamiast tabletek kwasek cytrynowy.

Który filtr? Ten na dnie, "wylotowy", czy jakiś inny?

Dosłownie wczoraj robiłem takie "czyszczenie", jak opisujesz: program max temp + specyfik dedykowany do czyszczenia zmywarek. I dzisiaj pół prania musiało pójść do powtórki. I wątpię, czy będzie OK.

To co, serwis? crazy.gif

Pzdr

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyjmij i przeczyść te śmigła co rozrzucają wodę, obstawiam że tam dostał się jakiś śmieciuch

> pozdr

Wyjąłem to górne, bardziej "podejrzane". Ale nie potrafiłem go rozebrać, żeby wyczyścić. Czy to się w ogóle rozkłada na kawałki, czy jest fabrycznie sklejone na amen? Żadnych zatrzasków nie znalazłem.

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyjąłem to górne, bardziej "podejrzane". Ale nie potrafiłem go rozebrać, żeby wyczyścić. Czy to się

> w ogóle rozkłada na kawałki, czy jest fabrycznie sklejone na amen? Żadnych zatrzasków nie

> znalazłem.

> Pozdro

> Bartek

Przepłucz go. Odetkaj wszystkie wyloty i sprawdź, czy są drożne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Whirlpoola takiego z przed 15-tu lat i od kliku lat nie domywa. Czyściłem, udrażniałem itd, itp. Niewiele pomogło. Przed kupnem nowej powstrzymuje mnie tylko myśl, że przecież musi być jakaś przyczyna i to prosta ( bo to w sumie proste urządzenie ) i że w końcu ją znajdę. I tak już kilka lat... smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do sprawdzenia na poczatek drozność obiegu wody a szczegolnie śmigiełek i ich otworow napedowych,

> potem wlasnie ta pompa.

Jestem w stanie rozebrać oba śmigiełka i je jakoś wyczyścić. Ale mam wrażenie po pierwszym podejściu, że nie w tym problem. Może to namoczyć w czymś..... jakimś kwasku cytrynowym czy czymś podobnym?

Z ta pompą to nie wiem, jak stwierdzić, czy ona się zepsuła (nie daje odpowiedniego ciśnienia) czy nie. Bo niby jak?

Mam wrażenie, że od jakiegoś czasu zmywarka głośniej pracuje, aniżeli kiedyś.

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> turbo padło

U siebie tę pompe wymieniałem bo ciekła. Wprawdzie założyłem używaną bo nowe już były nieosiągalne ale optycznie widać było, że jest w znacznie lepszym stanie ( nieszczelna i zużyta pompa jest mocno zasyfiona ). Jakoś zauważalnie nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też mam Whirlpoola takiego z przed 15-tu lat i od kliku lat nie domywa. Czyściłem, udrażniałem itd,

> itp. Niewiele pomogło. Przed kupnem nowej powstrzymuje mnie tylko myśl, że przecież musi być

> jakaś przyczyna i to prosta ( bo to w sumie proste urządzenie ) i że w końcu ją znajdę. I tak

> już kilka lat...

Ten mój ma około 10. lat. I jest jednym z ważniejszych sprzętów AGD w domu. Używany co najmniej co drugi dzień, czasami kilka razy jednego dnia (przyjęcie).

nie bardzo sobie mogę pozwolić na to, żeby mi pół "prania" wychodziło niedomyte bądź z jakimiś farfoclami.

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przepłucz go. Odetkaj wszystkie wyloty i sprawdź, czy są drożne.

Rozmawiałem z serwisem AGD. Facet zasugerował, że to mogą być kłopoty z odpływem, i że zmywarka nie jest w stanie wypompować całej wody, dobiero do płukania nową i taką brudną wodą próbuje płukać.

Dodatkowo, naczynia zawsze są wilgotne bądź zwyczajnie mokre, tuż po zakończeniu prania. To też może wskazywać na niedrożność odpływu lub problemy z obiegiem wewnętrznym.

Będę dziś rozbierał !!!

Będzie się działo !!!

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jestem w stanie rozebrać oba śmigiełka i je jakoś wyczyścić. Ale mam wrażenie po pierwszym

> podejściu, że nie w tym problem. Może to namoczyć w czymś..... jakimś kwasku cytrynowym czy

> czymś podobnym?

kwasku cytrynowego raczej unikaj - lubi pozostawiac dziwna z czasem klejaca sie warstewke

octem 10% nic sie nie stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja do w swojego whirlpoola średnio raz na pół roku zapodaję środek czyszczący i zapodaję program

> na pusto na max temp.

Kilka dni temu tez tak zrobiłem, ale g.... to dało.

Jak nie wykombinuję czegoś z tymi odpływami, to będę woził zmywarę do serwisu. Trudno.

Pozdro

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kilka dni temu tez tak zrobiłem, ale g.... to dało.

> Jak nie wykombinuję czegoś z tymi odpływami, to będę woził zmywarę do serwisu. Trudno.

> Pozdro

> B

Jeśli to nie któraś pompa, to w serwisie mają lepsze środki do czyszczenia ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żaden ocet. Tylko kwasek z lidla max temp - a potem płukanie.

a tam kwasek, kupujesz 5 litrów odkamieniacza za 20-30 pln w opakowaniu przemysłowym i możesz poodkamieniać wszystko co masz w domu przez parę lat zlosnik.gif i jeszcze rodzinie odstąpić trochę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kilka dni temu tez tak zrobiłem, ale g.... to dało.

> Jak nie wykombinuję czegoś z tymi odpływami, to będę woził zmywarę do serwisu. Trudno.

> Pozdro

> B

Jezeli ta zmywarka ma juz kilkanascie lat, to raczej kupilbym od razu nowa grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mocno zasyfiona ). Jakoś zauważalnie nie pomogło.

Drożnośc odpływy i wogole obiegu wody ? sprawnośc pompy spustowej ? typowe usterki modelu (vide slynna zagieta rurka w bosh-siemens, ktora sie zakamienia) ?

P.S.

Moj whirpool po wymianie pompy myjącej zaczal znowu domywać, ale za to przestał do końca suszyć beksa.gifhahaha.gif

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Zdjąłem śmigła i wyczyściłem. Niestety, nie rozkładają się, więc do środka im się nie dostałem. Ale uważam, że robotę zrobiłem poprawnie.

- Wyczyściłem filtr na dnie oraz taką dodatkową "kratkę". Na kratce syf, filtr praktycznie czysty.

- Zrobiłem próbę włączenia zmywarki z otwartymi drzwiami ("oszukałem" blokadę) i nabrałem podejrzeń, że śmigła się nie kręcą.

- Włączyłem program 40min i po zakończeniu okazało się, że śmigła stoją w tym samym miejscu, w jakim je zostawiłem.

Co teraz?

Co mam rozłożyć/oczyścić?

Czy mam się już umawiać z serwisem?

Pozdro,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigło kręci się lekko? Jeśli popchniesz ręką to robi kilka obrotów?

Jeśli nie to może być przyczyna.

Czy na otwartej zmywarce woda wypływała ze śmigła mocnymi strumieniami?

Jeśli nie a śmigła kręcą się lekko a woda nie daje rady ich poruszać to może być pompa albo jakiś zarośnięty wężyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Śmigło kręci się lekko? Jeśli popchniesz ręką to robi kilka obrotów?

> Jeśli nie to może być przyczyna.

Oczyściłem miejsca mocowania śmigieł; wcale nie były takie znowu brudne. Śmigła kręca się lekko, jak od nowości.

> Czy na otwartej zmywarce woda wypływała ze śmigła mocnymi strumieniami?

Nie mam porównania, bo nigdy nie oglądałem piorącej zmywarki przez otwarte drzwi.

> Jeśli nie a śmigła kręcą się lekko a woda nie daje rady ich poruszać to może być pompa albo jakiś

> zarośnięty wężyk.

Też mi się wydaje, że to sprawa za niskiego ciśnienia wody.

Będę walczył ponownie dzisiaj. Tylko mam problem z wyjęciem zmywarki spod blatu. oslabiony.gif

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro uruchamiałeś mycie przy otwartych drzwiach to zrozumiałem, że po to aby sprawdzić czy się kręcą? Jeśli się kręcą napędzane wodą to OK. Przyczyny trzeba szukać gdzie indziej niż w ciśnieniu wody i samych ramionach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak u siebie, pomogło:

-czyszczenie filtrów

-1 pusty przebieg ze środkiem do mycia zmywarek (na najwyższą temp by wszystkie tłuszcze roztopić)

-zmiana tabletek i soli

Po tych 3 zabiegach jest spokój od dłuższego czasu, wcześniej również zostawał czarny piasek i mazaje na szkle, oraz czasami niedomyte resztki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - Włączyłem program 40min i po zakończeniu okazało się, że śmigła stoją w tym samym miejscu, w

> jakim je zostawiłem.

> Co teraz?

> Co mam rozłożyć/oczyścić?

> Czy mam się już umawiać z serwisem?

> Pozdro,

> Bartek

Pompa myjąca nie daje ciśnienia.

Może być kilka przyczyn - coś się zatkało, padł kondensator rozruchowy lub padła pompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć,

> Mam zmywarkę Whirlpool ADG 8763. To kilkuletni już model, ale do tej pory nie było z nią większego

> kłopotu. Ale teraz już jest.

> Ok kilku miesięcy obserwuję, że naczynia z górnego kosza są regularnie nie domywane; zostają na

Miałem podobny problem ze zmywarką Whirlpool. Powodem była rura doprowadzająca wodę do górnych "śmigiełek". Wyskoczyła z zaczepów na dole przy filtrze. Na pierwszy rzut oka nie było tego widać, trzeba było poruszać tą rurą żeby to zauważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możesz rozwinąć te złoże ? Co to jest do diaska ?

Chodzi o złoże jonitowe (żywica jonowymienna), które znajduje się w płaszczu wodnym zmywarki.Służy do zmiękczania wody, natomiast sól służy do jego regeneracji. Sól wypiera ze złoża jony wapnia i zastępuje je jonami sodu (regeneracja). W styczności jonitu z wodą, jony sodu zamieniane są na jony wapnia (zmiękczanie wody myjącej) i tak w kółko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodzi o złoże jonitowe (żywica jonowymienna), które znajduje się w płaszczu wodnym zmywarki.Służy

> do zmiękczania wody, natomiast sól służy do jego regeneracji. Sól wypiera ze złoża jony wapnia

> i zastępuje je jonami sodu (regeneracja). W styczności jonitu z wodą, jony sodu zamieniane są

> na jony wapnia (zmiękczanie wody myjącej) i tak w kółko.

nie wiem co bierzesz, ale to musi być cholernie dobry towar więc podziel się namiarami na dealera grinser006.gif

albo bierz połowę tego co zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem co bierzesz, ale to musi być cholernie dobry towar więc podziel się namiarami na dealera

> albo bierz połowę tego co zawsze

Jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to się nie odzywaj. To, że czegoś nie widziałeś, to nie znaczy, że nie istnieje.

Tak to wygląda (te brązowe kuleczki):

287758756-6303186200_1291298748%28Small%29.jpg

Do poczytania.

post-31534-1435252439641_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to się nie odzywaj. To, że czegoś nie widziałeś, to nie

> znaczy, że nie istnieje.

> Tak to wygląda (te brązowe kuleczki):

> Do poczytania.

Szachimat.. Miałem ostatnio wizytę serwisu do zmywarki beko i tez pytałem gościa co to jest - wspominał coś tak jak ty ale niezbyt przejrzyście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem co bierzesz, ale to musi być cholernie dobry towar więc podziel się namiarami na dealera

> albo bierz połowę tego co zawsze

Ktoś zadał sobie trud, żeby Ci coś wytłumaczyć to to doceń.

Ze względu na to złoże tabletki są złem, bo ludzie sądzą, że do tabletek nic nie trzeba dodawać bo one wszystko mają a niestety nie mają.

Podobnie jest z nabłyszczaczem, który dozowany jest przez zmywarkę pod koniec mycia, a w przypadku tabletek niestety nie jest to możliwe i efekt jest gorszy.

Ale obawiam się, że teraz wsadzam kij w mrowisko i zacznie się kampania obrońców tabletek smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodzi o złoże jonitowe (żywica jonowymienna), które znajduje się w płaszczu wodnym zmywarki.Służy

> do zmiękczania wody, natomiast sól służy do jego regeneracji. Sól wypiera ze złoża jony wapnia

> i zastępuje je jonami sodu (regeneracja). W styczności jonitu z wodą, jony sodu zamieniane są

> na jony wapnia (zmiękczanie wody myjącej) i tak w kółko.

Na podobnej zasadzie działają domowe zmiękczacze wody, ale tam sól się sypie na kilogramy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś zadał sobie trud, żeby Ci coś wytłumaczyć to to doceń.

> Ze względu na to złoże tabletki są złem, bo ludzie sądzą, że do tabletek nic nie trzeba dodawać bo

> one wszystko mają a niestety nie mają.

> Podobnie jest z nabłyszczaczem, który dozowany jest przez zmywarkę pod koniec mycia, a w przypadku

> tabletek niestety nie jest to możliwe i efekt jest gorszy.

> Ale obawiam się, że teraz wsadzam kij w mrowisko i zacznie się kampania obrońców tabletek

Ja daję sól, nabłyszczacz i tabletki - ale nie 3w1, tylko tabletki samego proszku zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze byłem zwolennikiem podejścia, że każdy temat na AK powinien mieć opisane swoje rozwiązanie. Myślę, że ta zasada jak najbardziej pasuje do tego kącika..... oraz do mojego wątku o zmywarce.

Po kilku "sesjach" czyszczenia śmigieł oraz filtra przeplatanych zwykłym "praniem" naczyń (nie da się żyć bez zmywarki w 6-os rodzinie! smile.gif) poddałem się i postanowiłem odwieźć sprzęt do serwisu AGD. I co się okazało? Zmywarka jest jak najbardziej sprawna: pobiera i wylewa wodę, kręci śmigiełkami, grzeje jak wściekła, wszystko OK. I nawet czysta jest w środku (kanaliki)..... za jednym małym wyjątkiem. Cały układ był pokryty detergentem, który nie wypłukiwał się dostatecznie skutecznie z układu i powodował powstawanie piany. A piana tym się różni od wody, że jest powietrzem i pompa myjąca nie ma co tłoczyć do śmigiełek i tym samym nie ma czym myć bądź płukać. spineyes.gif Po wykonaniu dwóch programów na max temp układ się oczyścił. I zmywara zmywa jak dawniej. 270635636-JUMP2.gif

Serwisant dopytywał się, jakich kostek używam. I rzeczywiście, jakiś czas temu skusiłem się na reklamowane w TV tabletki Fairy All in one. Dzisiaj, po odebraniu zmywarki z serwisu, zakupiłem 40szt tabletek W5 w sklepie na L i okazało się, że zmywarka chodzi cicho jak kiedyś a na dodatek dopiera wszystko do czysta. ok.gifok.gifok.gif

Proszę więc zapamiętać moją przygodę i co jakiś czas sprawić zmywarce porządne pranie na max temp, a nawet dwa.

I uważać na tabletki, które się kupuje. Nie warto zmieniać dobrych na.... niedobre.

Pozdrawiam

Bartek

PS. Kolegę, który proponował kupienie mi nowej zmywarki serdecznie pozdrawiam. Sprzedawcy w sklepach AGD uwielbiają takich klientów. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.