Skocz do zawartości

luzna wtyczka zapalniczki


kasyx

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety też tak mam a raczej wszyscy tak mamy. Możesz wymienić gniazdo na jakieś inne "uniwersalne" i mieć nadzieję, że będzie lepiej trzymało lub zrobić tak jak ja czyli podpiąć przedłużasz z rozgałęziaczem i dopiero do niego wtykać różnorakie urządzenia. Rozgałęziacz trzyma tak mocno, że trzeba wyrywać wtyczki siłą smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chodzi o jakość tylko o głębokość. Praktycznie każda wtyczka czy to od markowych ładowarek czy

> chińszczyzny nie wchodzi dostatecznie głęboko i dlatego wyskakuje.

Potwierdzam.

Mam roznej masci wtyczki i zadna nie siedzi tak pewnie jak w dodatkowym wlasnorecznie zrobionym gniezdzie w schowku. Jakies plytkie sa te oryginalne gniazda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potwierdzam.

> Mam roznej masci wtyczki i zadna nie siedzi tak pewnie jak w dodatkowym wlasnorecznie zrobionym

> gniezdzie w schowku. Jakies plytkie sa te oryginalne gniazda...

Myslicie ze da rade wcisnac gniazdo zapalniczki w ten malutki schowek co jest zaraz pod wajcha od wycieraczek? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

old.gifold.gifold.gif Gniazdo koło ręcznego jest to gniazdo zapalniczki a nie gniazdo zasilające 12V old.gifold.gifold.gif

Zgodnie z założeniami konstruktorów można tam używać tylko zapalniczki i tylko zapalniczka tam pasuje.

Stilo (przynajmniej kombi) ma w bagażniku gniazdo zasilające, do tamtego pasują wszystkie wtyczki ok.gif

Osobiście podlutowałem się pod zapalniczkę przedłużaczem/rozgałęźnikiem który schowany jest pod kierownicą po lewej stronie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pupa tam, ja z tego zasilam 3 urządzenia w tym jedno o poborze prądu

> do 2A i działa...

A co ma jedno do drugiego ? Ja mówię że wtyczka nie jest to standardowe gniazdo zasilające, tylko gniazdo zapalniczkowe do którego pasuje prawidłowo zapalniczka... zwykłe wtyczki wypadają bo tak ma być.

To że ciągniesz z tego 2A to jest nic, gniazdo ma zabezpieczenie 15A smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gniazdo koło ręcznego jest to gniazdo zapalniczki a nie gniazdo zasilające 12V

> Zgodnie z założeniami konstruktorów można tam używać tylko zapalniczki i tylko zapalniczka tam

> pasuje.

> Stilo (przynajmniej kombi) ma w bagażniku gniazdo zasilające, do tamtego pasują wszystkie wtyczki

A widziałeś Ty na żywo jedno i drugie obok siebie? Bo chyba raczej nie. Powiedział bym że są praktycznie identyczne. Jedyna różnica to gniazdo prądowe nie ma małej blaszki dzięki której blokuje się zapaliczka przy rozgrzewaniu. Reszta jest identyczna. Ba do tego pomarańczowego plastiku co świeci przy zapalniczce możesz zamiennie włożyć gniazdo prądowe i pasuje idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wydaje mi się, że warer może mieć rację. Nie widziałem tego gniazda w bagażniku, ale spotkałem się

> z gniazdem, do którego zapalnicza się nie mieściła. Wystarczy spróbować podpiąć zapalniczkę do

> bagażnika.

to zapraszam do Gliwic to sobie zobaczysz i porównasz oba gniazda. Ja chciałem sobie zmienić gniazdo zapalniczki na gniazdo prądowe. Po porównaniu jednego i drugiego okazało sie że to prawie to samo. Pod względem wkładania do nich wtyczek (wymiary i sposób mocowania) sąw 100% takie same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poki nie dorobie dodatkowej wtyczki w tym malym schowku problem rozwiazalem na ... sposob taki jak

> to polak potrafi

ja polecam kawę na stacji benzynowej (koniecznie w styropianowym kubku). Po wypiciu styropian idealnie usztywnia ładowarkę, a do tego nic nie widać smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykład zastosowania starych kalendarzyków klubowych zlosnik.gif

287773096-Gniazdko01.jpg

A tak wygląda "pozycja robocza" ładowarki w gnieździe (nie zapalniczce) fiatowskim IMHO jakby ta blaszkę przygiąć mocniej, tą co widnieje pod napisem C416 to powinna złapać za to wytłoczenie (metalowy pierścień) i powinno gniazdo wtedy porządnie trzymać.

287773096-Gniazdko02.jpg

post-36421-14352524484102_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.