Skocz do zawartości

Zarejestrowanie motocykla na zabytek


Rekomendowane odpowiedzi

> Za jakiś czas chciałbym zakupic motorower tylko zazwyczaj są bez dokumentów i teraz kilka pytań

> - Czy bez dokumentów jest możliwosc zarejestrowania na motor zabytkowy ?

> -jakie są koszty takiego zarejestrowania ?

> -Czy przy kupnie spisać także umowe sprzedaży ?

a mogę zapytać jaki jest cel rejestrowania jako zabytek? Bo ja osobiście widzę same wady takiego rozwiązania jeśli chodzi o motocykl/motorower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a mogę zapytać jaki jest cel rejestrowania jako zabytek? Bo ja osobiście widzę same wady takiego

> rozwiązania jeśli chodzi o motocykl/motorower

+1 ok.gif

OC na 2oo jest tak tanie, że jest to totalnie bezsensowne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za jakiś czas chciałbym zakupic motorower tylko zazwyczaj są bez dokumentów i teraz kilka pytań

> - Czy bez dokumentów jest możliwosc zarejestrowania na motor zabytkowy ?

Czasami tak, czasami nie.

Standardowa śpiewka sprzedających, którzy nie są właścicielami i nie mają dokumentów.

> -jakie są koszty takiego zarejestrowania ?

Samo zarejestrowanie podobnie jak na "zwykłych" blachach, ale trzeba zrobić specjalny przegląd oraz uzyskać wpis do rejestru zabytków ruchomych, a to już trochę kosztuje.

> -Czy przy kupnie spisać także umowe sprzedaży ?

Umowa to podstawa! Nawet jeżeli sprzedający nie ma dokumentów pojazdu, to musisz mieć dokument przenoszący prawo własności na Twoją osobę. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo przerobienie na żółte blachy kosztuje około 1200-1500 w przypadku auta, nie wiem jak w przypadku motorku. Ale jeśli coś koło tego to ile lat za tą kwotę można wykupić OC i przegląd. No i nie trzeba na raz wywalać takiej kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Samo przerobienie na żółte blachy kosztuje około 1200-1500 w przypadku auta, nie wiem jak w

> przypadku motorku.

Można taniej - w zależności, co robisz sam, a co zlecasz. ok.gif

> Ale jeśli coś koło tego to ile lat za tą kwotę można wykupić OC i przegląd.

> No i nie trzeba na raz wywalać takiej kwoty.

Nie do końca w tym sprawa. grinser006.gif

Żółte blachy w pewnych sytuacjach pozawalają na rejestrację pojazdu z niekompletną dokumentacją. I to wykorzystują handlarze/sprzedający pisząc "dokumentów brak - możliwość rejestracji na zabytek", co jest bzdurą w większości przypadków. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.