Skocz do zawartości

spalony xenon


kris1983

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam maly problem gdyz spalila mi sie (prawdopodobnie) zarowka ksenonowa w Oplu Zafirze B. Auto z 2012r. ale akurat ta lampa byla wymieniana na uzywke i pewnie palnik byl starszy.

Wyciagnelem wczoraj to dziadostwo i widze ze jest to Philips D1S. Cena mnie troche przerazila. Poszukalem na allegro i widze ze sa jakies zamiennki http://allegro.pl/zarowka-xenon-ksenon-hid-d1s-4300k-i-6000k-i4234230428.html

Bedzie to swiecic?nie zalezy mi jakos na suoper swietle bo nie jezdze w nocy.A teraz mam auto uziemione,dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> mam maly problem gdyz spalila mi sie (prawdopodobnie) zarowka ksenonowa w Oplu Zafirze B. Auto z

> 2012r. ale akurat ta lampa byla wymieniana na uzywke i pewnie palnik byl starszy.

> Wyciagnelem wczoraj to dziadostwo i widze ze jest to Philips D1S. Cena mnie troche przerazila.

> Poszukalem na allegro i widze ze sa jakies zamiennki

> http://allegro.pl/zarowka-xenon-ksenon-hid-d1s-4300k-i-6000k-i4234230428.html

> Bedzie to swiecic?nie zalezy mi jakos na suoper swietle bo nie jezdze w nocy.A teraz mam auto

> uziemione,dzieki za pomoc

Daruj sobie takie podroby, bo jeszcze uwalisz przetwornice...

Oryginalny palnik kupisz pewnie za max 150-200 PLN, wiec bez sensu ryzykowac ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> własnie zalezy mi na opiniach kto komu co,bo 200zl za zarowke dac to lekka masakra dla mnie

Lepiej zaplacic raz 200 i miec swiety spokoj niz kilka razy po 100 albo jeszcze dodadkowo wymieniac przetwornice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> mam maly problem gdyz spalila mi sie (prawdopodobnie) zarowka ksenonowa w Oplu Zafirze B. Auto z

> 2012r. ale akurat ta lampa byla wymieniana na uzywke i pewnie palnik byl starszy.

> Wyciagnelem wczoraj to dziadostwo i widze ze jest to Philips D1S. Cena mnie troche przerazila.

> Poszukalem na allegro i widze ze sa jakies zamiennki

> http://allegro.pl/zarowka-xenon-ksenon-hid-d1s-4300k-i-6000k-i4234230428.html

> Bedzie to swiecic?nie zalezy mi jakos na suoper swietle bo nie jezdze w nocy.A teraz mam auto

> uziemione,dzieki za pomoc

Spalił się mi xenon, 9 godzin przed wyjazdem. Szukałem na allegro najbliżej. Znalazłem na drugim końcu miasta - zadzwoniłem zakupiłem (jakieś Philipsopodobne) po coś około 95 zł za sztukę, pomógł mi w wymianie (godzina 21 była) i już drugi rok jeżdżą i mają sie dobrze razem z przetwornicami. Facet tego miał cały garaż - teraz go nie widzę na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak je będzie regulował w samochodzie??

> przecież przy ksenonie nie ma regulacji wysokości świateł z kokpitu ??

ale można przecież wymienić włacznik świateł na taki z regulacją - o ile jest wiązka w aucie przystosowana do takiej regulacji

a druga sprawa, dawniej nie było regulacji i jakoś auta jeździły wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak je będzie regulował w samochodzie??

> przecież przy ksenonie nie ma regulacji wysokości świateł z kokpitu ??

To sobie dołoży regulator, kabelki pewnie są.

Powinien bez problemu znaleźć chętnego na taką podmiankę lamp, wystarczy pewnie pisnąć na forum danego modelu auta hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> własnie zalezy mi na opiniach kto komu co,bo 200zl za zarowke dac to lekka masakra dla mnie

to po co kupiłeś auto jeśli nie chcesz wydawać na jego eksploatacje? Trzeba było kupić takie, gdzie żarówki kosztuja 6 PLN

zwróć też uwagę, ze palniki ksenonowe maja większą żywtoność, u mnie w 8 letnim aucie jeden palnik jest jeszcze oryginalny, choć już się zaczyna kończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zwróć też uwagę, ze palniki ksenonowe maja większą żywtoność, u mnie w 8 letnim aucie jeden palnik jest jeszcze oryginalny, choć już się zaczyna kończyć.

To jest słuszna uwaga! ok.gif

Posiadacze reflektorów H4/H7 często kupują żarówki +xx% kosztujące kilkadziesiąt zł/kpl, których żywotność wynosi zwykle kilka miesięcy. Nawet zwykła żarówka - szczególnie H7 - w porównaniu do ksenonów nie grzeszy żywotnością.

Natomiast pod względem jakości światła ksenony są nieporównywalnie lepsze od żarówek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sam kupiłeś auto "nafaszerowane" elektroniką a teraz narzekasz ?

> jest takie powiedzenie (bez urazy) - chytry dwa razy traci

Śmiej się - w mojej okolicy pojawiło się trochę (~8 letnich) starszych samochodów z ksenonami - wszyscy jak jeden mąż pozakładali dzienne ledy. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Śmiej się - w mojej okolicy pojawiło się trochę (~8 letnich) starszych samochodów z ksenonami -

> wszyscy jak jeden mąż pozakładali dzienne ledy.

sam taki zanabyłem i tez z ksenonami

tez miałem zakładać dzienne ale, że i tak wymieniam palniki w ksenonach to zastanawiam się czy warto inwestowac jeszcze w dzienne hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sam taki zanabyłem i tez z ksenonami

> tez miałem zakładać dzienne ale, że i tak wymieniam palniki w ksenonach to zastanawiam się czy

> warto inwestowac jeszcze w dzienne

Myślę, że nie - Galaxy ma 5 lat prawie, 164kkm i jeden oryginalny, Astra w grudniu 5 lat 68kkm i też jeden oryginalny(tutaj dobiło go bardzo częste swego czasu włączanie/wyłączanie świateł - nawet na 5 minut były zapalane i gaszone po kilka razy dziennie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sam kupiłeś auto "nafaszerowane" elektroniką a teraz narzekasz ?

> jest takie powiedzenie (bez urazy) - chytry dwa razy traci

właśnie nigdy nie zrozumiem takich ludzi...

sam mam fiata uno i polo 6n2, wyposażenie zerowe ale jeżdżę, na cżęści wydaję malutko i głównie z tego powodu jestem zadowolony

jeszcze rozwalają mnie typym którzy kupują jakieś silniki po 3 litry pojemności a potem stoją bo na paliwo nie ma hahah

do autora.. ja bym brał oryginał, chytry dwa razy traci, zaraz sie toto spali albo będzie gorzej świecić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> właśnie nigdy nie zrozumiem takich ludzi...

> sam mam fiata uno i polo 6n2, wyposażenie zerowe ale jeżdżę, na cżęści wydaję malutko i głównie z

> tego powodu jestem zadowolony

> jeszcze rozwalają mnie typym którzy kupują jakieś silniki po 3 litry pojemności a potem stoją bo na

> paliwo nie ma hahah

> do autora.. ja bym brał oryginał, chytry dwa razy traci, zaraz sie toto spali albo będzie gorzej

> świecić

Jak się spali to kij gorzej jak popali coś dalej. Wtedy zaczynają się koszty. Zresztą ktoś juz tu chyba wstawiał filmiki z xenon-serwis.pl pokazujące jakośc chińszczyzny i co się może stać po jej założeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> mam maly problem gdyz spalila mi sie (prawdopodobnie) zarowka ksenonowa w Oplu Zafirze B. Auto z

> 2012r. ale akurat ta lampa byla wymieniana na uzywke i pewnie palnik byl starszy.

> Wyciagnelem wczoraj to dziadostwo i widze ze jest to Philips D1S. Cena mnie troche przerazila.

> Poszukalem na allegro i widze ze sa jakies zamiennki

> http://allegro.pl/zarowka-xenon-ksenon-hid-d1s-4300k-i-6000k-i4234230428.html

> Bedzie to swiecic?nie zalezy mi jakos na suoper swietle bo nie jezdze w nocy.A teraz mam auto

> uziemione,dzieki za pomoc

Sprzedaj samochód i kup taki, na jaki Cię stać. D1S kosztuje blisko 300zł jeśli chcesz mieć jakąś tam pewność, że nie podróbka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję w sklepie z częściami i z doświadczenia napiszę,że co do chinoli nie ma reguły.Sprzedałem dość dużo żarówek chińskich po 60zł/szt. i na 10szt sprzedanych może jedna reklamacja co uważam za niezły bilans. palacz.gifCo do firmowych żarówek d2s polecam te w oryginalnych pudełkach VW/Audi,w środku zamiennie jest Philips lub GE electronics,u mnie w sklepie cena hurtowa to 145zł/szt. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakiej firmy ten oryginalny palnik za te 300zł?

Prawie 3 lata temu kupiłem za 260, po bardzo dużym rabacie i od sprzedawcy, którego znam od wielu lat. Nie zmuszał mnie, nie przekonywał tylko stwierdził, że jak chcę pewniaka to wypadałoby to kupić. Był to Osram. Obecnie muszę kupić do służbowego, znajomy sklepik motoryzacyjny życzy sobie około 250, też za coś co daje jakąś pewność pochodzenia. Nie twierdzę, że nie da się taniej, bo pewnie się da ale jak się szuka czegoś pewnego to nie warto schodzić poniżej pewnej granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pracuję w sklepie z częściami i z doświadczenia napiszę,że co do chinoli nie ma reguły.Sprzedałem

> dość dużo żarówek chińskich po 60zł/szt. i na 10szt sprzedanych może jedna reklamacja co

> uważam za niezły bilans. Co do firmowych żarówek d2s polecam te w oryginalnych pudełkach

> VW/Audi,w środku zamiennie jest Philips lub GE electronics,u mnie w sklepie cena hurtowa to

> 145zł/szt.

Chińczyki się poprawiły(oczywiście nie mówię o tych najtańszych z najtańszych).Ja ostatnio sprzedaje Mtechy i ludzie zadowoleni.Reklamacji zero.Najgorsza jest nieświadomość ludzi ,myślących iż za 100zł kupują oryginalnego philipsa/osrama etc.

BTW Nie wiedziałem ,że wśród nas(sprzedawców) są także ,,ciepłe '' chłopaki hehe.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spalił się mi xenon, 9 godzin przed wyjazdem. Szukałem na allegro najbliżej. Znalazłem na drugim

> końcu miasta - zadzwoniłem zakupiłem (jakieś Philipsopodobne) po coś około 95 zł za sztukę,

> pomógł mi w wymianie (godzina 21 była) i już drugi rok jeżdżą i mają sie dobrze razem z

> przetwornicami. Facet tego miał cały garaż - teraz go nie widzę na allegro.

sam sprzedawałem takie philipsy i osram w sumie ze 150 sztuk i nie miałem ani jednej reklamacji.mam je w moim już 4 lata i 75 tys km,rekordzista na moich żarnikach przejechał ponad 200 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sam sprzedawałem takie philipsy i osram w sumie ze 150 sztuk i nie miałem ani jednej reklamacji.mam

> je w moim już 4 lata i 75 tys km,rekordzista na moich żarnikach przejechał ponad 200 tys.

Czyli mam rozumieć sprzedawałeś chińskie podróbki? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.