Skocz do zawartości

PCC-3 przez e-deklaracje a przerejestrowanie pojazdu


goldixll

Rekomendowane odpowiedzi

przerabial ktos taki temat. Deklaracja puszczona przez internet, kwota podatku zaplacona od kwoty na umowie (kwota realna nie zanizona) Moge jutro leciec do urzedu przerejestrowac auto z potwierdzeniem dokonania przelewu czy musze czekac na jakies info z urzedu skarbowego ?

Wiadomo ze w US jak sie sklada osobiście. to daja potwierdzenie a co w przypadku e-deklaracji ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przerabial ktos taki temat. Deklaracja puszczona przez internet, kwota podatku zaplacona od kwoty

> na umowie (kwota realna nie zanizona) Moge jutro leciec do urzedu przerejestrowac auto z

> potwierdzeniem dokonania przelewu czy musze czekac na jakies info z urzedu skarbowego ?

> Wiadomo ze w US jak sie sklada osobiście. to daja potwierdzenie a co w przypadku e-deklaracji ??

mozesz lecieć , bo WK to nie interesuje ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pol roku temu rejestrowalem auto i pani chciala ksero oplaty pcc3 oraz oryginał do wgladu... stad

> moje pytanie

Od kilku lat do zarejestrowania samochodu nie było mi potrzebne pokwitowanie z US, widocznie zależy to od WK. I jeśli ja mogę, to dlaczego Ty miałbyś nie zarejestrować bez tego papierka? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pol roku temu rejestrowalem auto i pani chciala ksero oplaty pcc3 oraz oryginał do wgladu... stad

> moje pytanie

Powiedz jej tak: PCC3 wypełniłem przez edeklaracje i poprzez płatności internetowe dokonałem przelewu na informatycznym nośniku danych posiadam upo i potwierdzenie przelewu w wersji elektronicznej, czy chce Pani się z tym zapoznać?Nie zapomnij cyknąć fotkę jej miny...

Dla niektórych internety to jeszcze coś tak abstrakcyjnego jak kosmos i nie do wszystkich urzędów jeszcze dotarło, bo niektórzy urzędnicy są niereformowalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przerabial ktos taki temat. Deklaracja puszczona przez internet, kwota podatku zaplacona od kwoty

> na umowie (kwota realna nie zanizona) Moge jutro leciec do urzedu przerejestrowac auto z

> potwierdzeniem dokonania przelewu czy musze czekac na jakies info z urzedu skarbowego ?

> Wiadomo ze w US jak sie sklada osobiście. to daja potwierdzenie a co w przypadku e-deklaracji ??

jakiś tekst

Wszystko napisane czego chcą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakiś tekst

> Wszystko napisane czego chcą

Faktycznie ... najciemniej pod latarnią nie pomyślałem żeby wejść na stronę urzędu pad.gif20.GIF

A co do samej e-deklaracji ... może przyjść korekta podatku który zapłaciłem przelewem ? W I US w Cz-wie jeszcze mi się nie zdarzyło żeby przy okienku pani nie zrobiła korekty ceny zakupu (oczywiście na plus dla urzędu żeby człowieka jeszcze bardziej 270747800-sex.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co do samej e-deklaracji ... może przyjść korekta podatku który zapłaciłem przelewem ? W I US w

> Cz-wie jeszcze mi się nie zdarzyło żeby przy okienku pani nie zrobiła korekty ceny zakupu

> (oczywiście na plus dla urzędu żeby człowieka jeszcze bardziej )

Dlatego ja nie załatwiam osobiście bo jak sie trafi na durnia to chociaż o tysiaka podniesie wartość i karze przepisywać kwita...

Przez net opłaciłem już kilkadziesiąt PCC3 i nie zdarzyło się by coś negowali, podejrzewam, że nawet jak im coś nie pasuje to nie chce im się papierologii tworzyć-musi wysłać Ci zawiadomienie etc. Z resztą ja mam sposób na takie ewentualności, bo kiedyś mi chciała w okienku zanegować-wpisuję w umowę w uwagi rdzę jak jest, obicia lakieru, odpryski i wszelakie inne usterki, jak się czepiała kobiecina, powiedziałem że samochód stoi na dole, zobaczy skąd cena niższa od tego co ma w swoim cenniku i odpuszczała, oczywiście to żaden wyznacznik bo jak się trafi upierdliwca to kopanina z koniem.

Teraz płacę przez net i tylko zdrowie oszczędzam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W I US w Cz-wie jeszcze mi się nie zdarzyło żeby przy okienku pani nie zrobiła korekty ceny zakupu (oczywiście na plus dla urzędu żeby człowieka jeszcze bardziej )

Ona ją robi ? Decyzję wydaje ? Czy robi groźną minę, a korektę Ty robisz i Ty podpisujesz ?

Czemu nie wyślesz deklaracji pocztą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak sobie zażyczy zaświadczenia od proboszcza, że pojazd poświęcony, to też dostarczysz ?

To zalezy od podejscia czlowieka.

Gdybym mial to zaswiadczenie od proboszcza przy sobie, to bym pokazal i zalatwil temat w 1 minute (nawet wiedzac, ze nie powinni go chciec).

Nie chcialoby mi sie czekac/prosic/grozic i bic slownie czy na pisma z urzednikiem.

Oczywiscie wiem, ze jedyna sluszna postawa to stac twardo na swoim i wymieniac sie co najmniej miesiac pismami od prawnikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chcialoby mi sie czekac/prosic/grozic i bic slownie czy na pisma z urzednikiem.

W ten sposób rozbestwiasz tych pasożytów. Nikomu się nie będzie chciało bić - i będziemy te zaświadczenia od proboszcza nosić. Potem dojdą zaświadczenia od rabina, immama, strażaka itp .... Potem rozwiązania "się sprawdzą" i ktoś je usankcjonuje prawnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W ten sposób rozbestwiasz tych pasożytów. Nikomu się nie będzie chciało bić - i będziemy te

> zaświadczenia od proboszcza nosić. Potem dojdą zaświadczenia od rabina, immama, strażaka itp

> .... Potem rozwiązania "się sprawdzą" i ktoś je usankcjonuje prawnie ...

Zapewne masz racje, choc specjalnie do proboszcza bym nie poszedl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.