Skocz do zawartości

Stabilizator Uno


gajoss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie, może ktoś się orientuje, są jakieś stabilizatory do Uno "tjuningowe" w sensie grubsze? Widział ktoś kiedy a może posiada?

Czy może z jakiegoś innego auta da się podpasować, ewentualnie może jakieś firmy robią na zamówienie (fajnie by było jakby ktoś znał przybliżony koszt)?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Panowie, może ktoś się orientuje, są jakieś stabilizatory do Uno "tjuningowe" w sensie grubsze?

> Widział ktoś kiedy a może posiada?

> Czy może z jakiegoś innego auta da się podpasować, ewentualnie może jakieś firmy robią na

> zamówienie (fajnie by było jakby ktoś znał przybliżony koszt)?

> Pozdrawiam

obawiam się, że jest tylko jeden typ stabilizatora tak do 1,1van, 1,4, 1,5 i wszelkich turbo

a co masz problem z przechyłami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> siena? ale nie mam 100% pewnści bo trochę inne wahacze są

> na tył też pospasuje po dospawaniu mocowań do belki

Tylny zamierzam wstawić od Sieny, co do przedniego to dzięki za podpowiedź, porównam je sobie wnikliwie. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> obawiam się, że jest tylko jeden typ stabilizatora tak do 1,1van, 1,4, 1,5 i wszelkich turbo

> a co masz problem z przechyłami?

To raczej nie problem, tylko moje widzimisię. grinser006.gif Generalnie to przejechałem się jednym autem, które ma lekko sztywniejsze zawieszenie niż seryjnie (ale nie "gwint") na seryjnym stabilizatorze i potem na "grubszym" odpowiedniku i różnica bardzo na plus.

Jeśli znalazłbym do Uno jakiś grubszy/sztywniejszy stabilizator, to myślę, że jeszcze bardziej mógłbym poprawić zachowanie auta w zakrętach.

Próbowałem też i betonowego zawieszenia, ale to jest dobre tylko na idealnie równych zakrętach, na lekkich nierównościach robi się wręcz bardzo niebezpiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jedyne co mi przychodzi do głowy to whiteline ale nie wiem czy produkowali do uno

> ps

> tylko pamietaj ze gruby stab z przodu powoduje podsterowność przy calkowitym braku staba z tyłu

Na tył już leży i czeka na założenie. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Panowie, może ktoś się orientuje, są jakieś stabilizatory do Uno "tjuningowe" w sensie grubsze?

> Widział ktoś kiedy a może posiada?

> Czy może z jakiegoś innego auta da się podpasować, ewentualnie może jakieś firmy robią na

> zamówienie (fajnie by było jakby ktoś znał przybliżony koszt)?

> Pozdrawiam

kiedys byly stabilizator na przod do uno Eibacha ale widze ze juz nie maja w ofercie....a o uzywke pewnie ciezko bedzie...raz widzialem uzywke na ebay'u - licytacja skonczyla sie na 280 E zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jedyne co mi przychodzi do głowy to whiteline ale nie wiem czy produkowali do uno

> ps

> tylko pamietaj ze gruby stab z przodu powoduje podsterowność przy calkowitym braku staba z tyłu

w uno tylna belka pełni funkcje staba.

Do tego jak można zauważyć na ciasnych nawrotach wewnętrzne tylne koło zaczyna sie unosić - co świadczy o tym że tył poprzecznie jest sztywniejszy niż przód.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kiedys byly stabilizator na przod do uno Eibacha ale widze ze juz nie maja w ofercie....a o uzywke

> pewnie ciezko bedzie...raz widzialem uzywke na ebay'u - licytacja skonczyla sie na 280 E

To na bogato. grinser006.gif A są jakieś firmy co dorabiają stabilizatory tak jak np. sprężyny? Czy raczej nie ma szans?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w uno tylna belka pełni funkcje staba.

> Do tego jak można zauważyć na ciasnych nawrotach wewnętrzne tylne koło zaczyna sie unosić - co

> świadczy o tym że tył poprzecznie jest sztywniejszy niż przód.

> pozdr

I dlatego chciałbym usztywnić przód, a jak "przedobrzę" to dołożę na tył staba ze Sieny. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.