Skocz do zawartości

Mondeo Mk4, Superb II a może A6 C6 ?


electrofinger

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam się rozglądać za którymś z w/w modeli. Pytanie dotyczy silników Diesla - które są polecane a których unikać? To samo odnośnie automatów. Najlepiej żeby pojemność nie przekraczała 2.0 ze względu na akcyzę. Przy jakim przebiegu przy danym modelu i silniku należy zacząć się liczyć z poważnymi wydatkami (pompa, wtryski itp?) Zakładany przebieg roczny to 10-20 kkm. Auto na 99% kupię w Niemczech lub w Austrii więc mówmy o realnych przebiegach a nie o ile był skręcony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaczynam się rozglądać za którymś z w/w modeli. Pytanie dotyczy silników Diesla - które są polecane

> a których unikać? To samo odnośnie automatów. Najlepiej żeby pojemność nie przekraczała 2.0 ze

> względu na akcyzę. Przy jakim przebiegu przy danym modelu i silniku należy zacząć się liczyć z

> poważnymi wydatkami (pompa, wtryski itp?) Zakładany przebieg roczny to 10-20 kkm. Auto na 99%

> kupię w Niemczech lub w Austrii więc mówmy o realnych przebiegach a nie o ile był skręcony.

Ja mam Superb2 2.0 TDI 140km z DSG6 i narazie problemow nie ma, choc ja mam bardzo maly przebieg. Co do superbow / VAG opienie sa takiej:

2.0TDI CR (a nie PD) sa juz ok,

skrzynie DSG6 maja dobre opinie, DSG7 maja zle (sa inne sprzegla, mechatronika itp).

Informacje o superbie mozesz szukac na www.superbclub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o diesla to mondeo mk4 z tych co podałeś będzie najmniej upierdliwy. Ze skrzynkami będziesz miał problem bo w fordzie teraz są 2 sprzeglowki powershift i opinii o nich nie znam. W folkswagenie wink.gif masz dsg i opinii jest masa. Bedą rożne w zależności od modelu skrzyni i rocznika bo poprawki były i chyba nadal są robione. W audi będzie multitronic (bezstopniowa) i tu tez jest sporo marudzenia a normalny automat jest tylko w quatro. To z głowy to co pamietam.

Chyba mimo niechęci do forda to z dieslow właśnie brałbym go jeśli ograniczamy sie do tej zamkniętej listy. No chyba ze auto ma być nowe to nie ma znaczenia. Bierz przedłużenie gwarancji i sie nie przejmuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba mimo niechęci do forda to z dieslow właśnie brałbym go jeśli ograniczamy sie do tej

> zamkniętej listy. No chyba ze auto ma być nowe to nie ma znaczenia. Bierz przedłużenie

> gwarancji i sie nie przejmuj.

Tylko używki z początku lat produkcji wchodzą w grę ze względu na finanse. Superb trochę drogie w porównaniu do pozostałych dwóch kandydatów. Jak będę wiedział czego szukać, to będę wiedział czy mnie na to stać czy poczekać jeszcze z zakupem.

Szukać można zawsze grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko używki z początku lat produkcji wchodzą w grę ze względu na finanse. Superb trochę drogie w

> porównaniu do pozostałych dwóch kandydatów. Jak będę wiedział czego szukać, to będę wiedział

> czy mnie na to stać czy poczekać jeszcze z zakupem.

> Szukać można zawsze

no to w tych rocznikach Superb nie miał DSG , a silnik brać 1,9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to w tych rocznikach Superb nie miał DSG , a silnik brać 1,9.

Kolega pisze o Superb2 z poczatku i z tego co wiem to mialy dsg od poczatku (choc moge sie mylic), co do silnika to tak jak pisalem, ponoc 2.0 nie trzeba sie bac pod warunkiem ze jest CR a nie PD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega pisze o Superb2 z poczatku i z tego co wiem to mialy dsg od poczatku (choc moge sie mylic),

> co do silnika to tak jak pisalem, ponoc 2.0 nie trzeba sie bac pod warunkiem ze jest CR a nie

> PD.

Fakt zagapiłem się.Ja mam 2,0 -PD 220 tys i nie ma problemów.W zasadzie to kwestia szczęscia,

w mojej firmie największe szroty kupili fachowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fakt zagapiłem się.Ja mam 2,0 -PD 220 tys i nie ma problemów.W zasadzie to kwestia szczęscia,

> w mojej firmie największe szroty kupili fachowcy.

Tak to bywa, nie twierdze ze wszystkie 2.0 PD sa problematyczne, tylko wyczytalem swego czasu jak sam kupowalem ze najwieksze bolaczki sa juz poprawione od poczatku 2.0 CR (pekajace glowice i znany rozrzad na lancuchu), poprawione byly tez w jakis seriach 2.0 PD ale sie nie zaglebialem gdyz celowalem w wersje z common railem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaczynam się rozglądać za którymś z w/w modeli. Pytanie dotyczy silników Diesla - które są polecane

> a których unikać? To samo odnośnie automatów. Najlepiej żeby pojemność nie przekraczała 2.0 ze

> względu na akcyzę. Przy jakim przebiegu przy danym modelu i silniku należy zacząć się liczyć z

> poważnymi wydatkami (pompa, wtryski itp?) Zakładany przebieg roczny to 10-20 kkm. Auto na 99%

> kupię w Niemczech lub w Austrii więc mówmy o realnych przebiegach a nie o ile był skręcony.

Mam Mondeo z 2008, 2,0 TDCi, z przebiegiem niespełna 100 tys.km.

Poza eksploatacją zupełnie nic się nie dzieje...wygodny, z niezłymi osiągami.

Za kilka miesięcy będę musiał się z nim pożegnać frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli chodzi o diesla to mondeo mk4 z tych co podałeś będzie najmniej upierdliwy. Ze skrzynkami

> będziesz miał problem bo w fordzie teraz są 2 sprzeglowki powershift i opinii o nich nie znam.

> W folkswagenie masz dsg i opinii jest masa. Bedą rożne w zależności od modelu skrzyni i

> rocznika bo poprawki były i chyba nadal są robione. W audi będzie multitronic (bezstopniowa) i

> tu tez jest sporo marudzenia a normalny automat jest tylko w quatro. To z głowy to co

> pamietam.

> Chyba mimo niechęci do forda to z dieslow właśnie brałbym go jeśli ograniczamy sie do tej

> zamkniętej listy. No chyba ze auto ma być nowe to nie ma znaczenia. Bierz przedłużenie

> gwarancji i sie nie przejmuj.

Czyli Mondeo najlepszym wyjściem? 140 czy 163 KM?

Jechałem Passatem 105 KM i ta moc jest za niska, czyli minimum 140 KM wchodzi w grę.

Nikt nie pisze nic o Audi 2,7 albo 3.0 TDI. To jest jedyne odstępstwo jeżeli chodzi o magiczną granicę 2.0l. To że 2.0 TDI ma być na CR to już wiem.

Jak na tak duże forum to opinii znikoma ilość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli Mondeo najlepszym wyjściem? 140 czy 163 KM?

> Jechałem Passatem 105 KM i ta moc jest za niska, czyli minimum 140 KM wchodzi w grę.

> Nikt nie pisze nic o Audi 2,7 albo 3.0 TDI. To jest jedyne odstępstwo jeżeli chodzi o magiczną

> granicę 2.0l. To że 2.0 TDI ma być na CR to już wiem.

> Jak na tak duże forum to opinii znikoma ilość...

Audi 2.0 tdi cr ale od rocznika 2010. reszta padaka zlosnik.gif

wyzsze pojemnosci to wyzsze koszty- napinacze paskow etc... Audi odpusc przy niskim budzecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli Mondeo najlepszym wyjściem? 140 czy 163 KM?

> Jechałem Passatem 105 KM i ta moc jest za niska, czyli minimum 140 KM wchodzi w grę.

> Nikt nie pisze nic o Audi 2,7 albo 3.0 TDI. To jest jedyne odstępstwo jeżeli chodzi o magiczną

> granicę 2.0l. To że 2.0 TDI ma być na CR to już wiem.

> Jak na tak duże forum to opinii znikoma ilość...

Jeździłem trzema Audikami z silnikami 3,0 TDI - jedno A4 i 2 x A6. Złego słowa nie mogę powiedzieć a przebiegi robione były duże, nawet bardzo duże. A4-ka była wzięta z przebiegiem ok. 40 kkm (auto jakieś poprezentacyjne czy powystawowe = nie oszczędzane, na plus wysoki wypas) A 6-tki kupione od handlarzy z przebiegami na blacie grubo powyżej 200 kkm. Z autami zupełnie nic się nie działo ok.gif Dodam, że wszystkie były autami służbowymi więc też lekko nie miały 893goodvibes.gifwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będąc przed Twoim wyborem kupiłem 3cia lagune i jestem mega zadowolony. No ale jak lista jest zamknieta so konkretnych aut to juz nic nie poradzę zlosnik.gif

O tych 163 km w mondeo nie wiem nic. 140ka sprawdzona jest do bólu i bez problemów możesz sobie poczytać czy i co sie dzieje z tymi silnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.