Skocz do zawartości

Farba do glazury


Agis

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim.

Mam do remontu łazienkę ze standardowymi płytkami z głębokiego PRL, są w stanie całkiem dobrym i na razie nie opłaca się ich wymieniać. Chcemy tylko pomalować na biało.

Czy ktoś z Was malował może płytki specjalną farbą? Jeśli tak to jaką polecacie?

Z wdzięcznością przyjmę wszelkie porady zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć Wszystkim.

> Mam do remontu łazienkę ze standardowymi płytkami z głębokiego PRL, są w stanie całkiem dobrym i na

> razie nie opłaca się ich wymieniać. Chcemy tylko pomalować na biało.

> Czy ktoś z Was malował może płytki specjalną farbą? Jeśli tak to jaką polecacie?

> Z wdzięcznością przyjmę wszelkie porady

Weź pod uwagę, że zamalujesz fugi, no chyba, że je też potem pociągniesz tyle, że innym kolorkiem smile.gif

Osobiście i przypadkowo pomalowałem miejscowo właśnie kafelki z ciężkiej komuny zwykłą farbą olejną z polifarbu Cieszyn. Puszka spadła z drabiny i ochlapała pięknie ścianę.

Trzymało jak ta lala. Może jak bym się starał naprawdę to by

odpadła grinser006.gif

Swoją drogą Twój pomysł zalatuje mi znanym i lubianym serialem z czechosłowacji pt. "Sąsiedzi" czyli "Pat a Mat" palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć Wszystkim.

> Mam do remontu łazienkę ze standardowymi płytkami z głębokiego PRL, są w stanie całkiem dobrym i na

> razie nie opłaca się ich wymieniać. Chcemy tylko pomalować na biało.

> Czy ktoś z Was malował może płytki specjalną farbą? Jeśli tak to jaką polecacie?

> Z wdzięcznością przyjmę wszelkie porady

Tu masz cały opis jednego typa z bliźniaczego forum:

jakiś tekst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu masz cały opis jednego typa z bliźniaczego forum:

> jakiś tekst

Dzięki, już to mam w zakładkach ok.gif

Nic to, przetrę w takim bądź razie szlaki i pomalujemy łazienkę prawdopodobnie farbą Noxan. Zdam relację foto, może wyjdzie całkiem ok i ktoś też się kiedyś skusi na malowanie płytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> że co będzie? ładnie?????? kpisz czy o drogę pytasz?

Tak, będzie ładnie. Widzę, że masz z tym jakiś problem, ale bez obaw, to będzie moja łazienka wink.gif

Uważam, że to bardzo dobry sposób na odświeżenie łazienki, jeśli nie chcemy robić generalnego remontu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uważam, że to bardzo dobry sposób na odświeżenie łazienki, jeśli nie chcemy robić generalnego

> remontu.

Oglądając w TV różne programy rodem z USA typu "odpicowujemy stare mieszkanie", można by stwierdzić, że malowanie starych płytek, to tam jest standard wink.gif

Ja używałem tego: Syntilor wraz z błyszczącym lakierem, co prawda tylko na ścianę między blatem a szafkami w kuchni, ale z opisu wynika, że farba doskonale nadaje się również do płytek. Doskonale to kryje i wygląda, jedyny minus to niewiele kolorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oglądając w TV różne programy rodem z USA typu "odpicowujemy stare mieszkanie", można by

> stwierdzić, że malowanie starych płytek, to tam jest standard

> Ja używałem tego: Syntilor wraz z błyszczącym lakierem, co prawda tylko na ścianę między blatem a

> szafkami w kuchni, ale z opisu wynika, że farba doskonale nadaje się również do płytek.

> Doskonale to kryje i wygląda, jedyny minus to niewiele kolorów.

Dzięki waytogo.gif

My kupiliśmy farbę firmy Noxan, w Internecie można znaleźć zdjęcia płytek/całych łazienek pomalowanych ich farbami i imho wygląda to całkiem fajnie smile.gif No ale jak już ustaliliśmy - jest to kwestia gustu.

Zobaczymy jak wyjdzie u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Prace w łazience zostały już jakiś czas temu zakończone. Przesyłam dla porównania zdjęcia sprzed remontu i po odświeżeniu i pomalowaniu farbą do glazury.

My jesteśmy z efektów bardzo zadowoleni smile.gif Do poprawki są miejsca przy ekranie, farba nie pokryła miejsc gdzie był silikon.

Przed:

zxq516kn57g7.jpg

r4kav9j3xo6l.jpg

dul6ds07jwps.jpg

7hueu26385pz.jpg

Po zdjęciu ekranu zlosnik.gif :

1bg0u200ualu.jpg

Po:

7y9ma3glcl89.jpg

bmf4paowa7wq.jpg

490e757y8mbb.jpg

w3hil4ol3lfs.jpg

Podłoga:

3qybykr79wx0.jpg

Płytka z bliska:

b1g6fp7l35bc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prace w łazience zostały już jakiś czas temu zakończone. Przesyłam dla porównania zdjęcia sprzed

> remontu i po odświeżeniu i pomalowaniu farbą do glazury.

> My jesteśmy z efektów bardzo zadowoleni Do poprawki są miejsca przy ekranie, farba nie pokryła

> miejsc gdzie był silikon.

> Przed:

> Po zdjęciu ekranu :

> Po:

> Podłoga:

> Płytka z bliska:

nie bede komentowal "efektu", ale miej litosc... wyczysc te wanne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Prace w łazience zostały już jakiś czas temu zakończone. Przesyłam dla porównania zdjęcia sprzed

> remontu i po odświeżeniu i pomalowaniu farbą do glazury.

> My jesteśmy z efektów bardzo zadowoleni Do poprawki są miejsca przy ekranie, farba nie pokryła

> miejsc gdzie był silikon.

...dla mnie świetne rozwiązanie smile.gif zainspirowałaś mnie, bo mieliśmy poczekać z generalnym remontem z 2-3 lata, ale to jest pomysł na odświeżenie łazienki na wejście smile.gif M3 z rynku wtórnego smile.gif i nawet te kolory w szarościach mi się podobają smile.gif...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...dla mnie świetne rozwiązanie zainspirowałaś mnie, bo mieliśmy poczekać z generalnym remontem z

> 2-3 lata, ale to jest pomysł na odświeżenie łazienki na wejście M3 z rynku wtórnego i nawet

> te kolory w szarościach mi się podobają ...

Też uważam, że to dobry sposób na odświeżenie łazienki, kiedy z różnych powodów nie można zrobić generalnego remontu.

Łazienka wygląda teraz trochę industrialnie, ale kolorowe dodatki załatwią sprawę zlosnik.gif

W Leroy Merlin są farby marki Syntilor, też nadają się do płytek. Są w mniejszych opakowaniach (1 litr), te z Noxana których używaliśmy są w opakowaniach 4kg. Starczyło nam ze spokojem na dwie warstwy, myślę, że mogłoby się udać położyć i trzecią, ale czas nas trochę gonił.

Przy farbie Noxan od dwóch warstw wzwyż płytki nabierają połysku.

Jakbym mogła w czymś pomóc - pytaj śmiało waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.