Skocz do zawartości

T-jet?


kamilmm

Rekomendowane odpowiedzi

Pany... Mam takie może trochę chore rozważania, ale zapytam - przymierzał ktoś T-jeta z osprzętem do Uno? grinser006.gif Tak patrzyłem na te silniki i zastanawiam się czy by to wlazło z turbo, osprzętem itp. itd... Podejrzewam,że altek na pewno nie siądzie, ale to jest akurat mały problem... Bardziej mnie zastanawia czy taki układ jak jest np. w Bravce by mi wlazł bez większych komplikacji...

Albo inna hybryda - dół T-jetowy połączyć z głowicą 1,2 16V. Tylko czy kolektor wydechowy od T-jeta będzie mi pasował do głowicy fefnastki... Dlaczego tak? A bo chciałbym go odpalać na benzynie tylko i wyłącznie a jeździć na gazie wink.gif. Kolejna sprawa nie musiałbym bawić się z tymi podstawkami różnymi, co jest dla mnie magią. Chciałbym też uniknąć spawania kolektora, ale no jak nie będzie wyjścia to będę siedział i spawał robotem do skutku grinser006.gif.

Trudno mi też strzelać cenowo, ale biorąc pod uwagę wszystkie przeróbki, których musiałbym dokonać 1,2 to właśnie się zastanawiam, czy nie prościej mi będzie T-jeta odpalić na osprzęcie 1,2 16V i zagazować.

Pewnie wiele osób załamie ręce, ale no cóż... Takie mam rozkminy w ten czwartkowy wieczór wink.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pany... Mam takie może trochę chore rozważania, ale zapytam - przymierzał ktoś T-jeta z osprzętem

> do Uno? Tak patrzyłem na te silnik od i zastanawiam się czy by to wlazło z Turbo itp. itd...

Normalny FIRE - miałem 1.2, 1.4 i się mieści ze sporymi sprężarkami. W SC się mieści to w uno się nie zmieści????

> Albo inna hybryda - dół T-jetowy połączyć z głowicą 1,2 16V.

facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Normalny FIRE - miałem 1.2, 1.4 i się mieści ze sporymi sprężarkami. W SC się mieści to w uno się

> nie zmieści????

Wiem, że się mieści w SC. Tylko zastanawia mnie sprawa, czy kolektor mi siądzie od T-jeta... Bo pomiędzy kolektorem z 1,2 z PII mam mało miejsca, ale jeszcze wentylator mogę wywalić na drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caly osprzet oprocz kolektora wydechowego przekladasz z tego 1.2 16V ktory teraz masz....Kolektor wydechowy niestety musisz zrobic bo sie nie miesci ( tak kiedys djo mi mowil )

generalnie ot jest prawktycznie wymiaarami ten sam slupek co masz teraz pod maska....

koszta to sadze ze 1500 slupek + 1000 turbo + 1000 kolektor + 1800 EMU lub 650 det3 + 1000 na strojenie + 400 wydech + 300 wtryski + icek,opaski,silikowny,chlodnica oleju,przewody 1000 + 300 pompa paliwa wydajniejsza . Chyba o niczym nie zapomnialem 270751858-jezyk.gif

No i robocizna smile.gif

ps : oczywiscie na kolektorze , wydechu , turbo , ic mozesz zaoszczedzic. Ja podalem cene oprocz turbo nowych gratow. IC uzywka za 100 ale loteria bo moze byc dziurawy , chlodnica oleju tak samo , turbo za 300 moze puszczac ,kolektor mozesz sam wyspawac to wtedy materialy pewnie kolo 400...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem, że się mieści w SC. Tylko zastanawia mnie sprawa, czy kolektor mi siądzie od T-jeta... Bo

> pomiędzy kolektorem z 1,2 z PII mam mało miejsca, ale jeszcze wentylator mogę wywalić na drugą

> stronę.

Widziałem fotki od jakiegoś Anglika, który włożył t-jeta na oryginalnym kolektorze i się zmieścił ale pytanie - po co, skoro oryginalna turbina jest bzdetna i od razu trzeba dać inny kolektor i turbo i będzie git. Poza tym chłodnicę można lekko przesunąć do przodu. U mnie jest 2.0 turbo na oryginalnym kolektorze i większej turbinie i jakoś się mieści (na milimetry ale...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> caly osprzet oprocz kolektora wydechowego przekladasz z tego 1.2 16V ktory teraz masz....Kolektor

> wydechowy niestety musisz zrobic bo sie nie miesci ( tak kiedys djo mi mowil )

> generalnie ot jest prawktycznie wymiaarami ten sam slupek co masz teraz pod maska....

> koszta to sadze ze 1500 slupek + 1000 turbo + 1000 kolektor + 1800 EMU lub 650 det3 + 1000 na

> strojenie + 400 wydech + 300 wtryski + icek,opaski,silikowny,chlodnica oleju,przewody 1000 +

> 300 pompa paliwa wydajniejsza . Chyba o niczym nie zapomnialem

> No i robocizna

> ps : oczywiscie na kolektorze , wydechu , turbo , ic mozesz zaoszczedzic. Ja podalem cene oprocz

> turbo nowych gratow. IC uzywka za 100 ale loteria bo moze byc dziurawy , chlodnica oleju tak

> samo , turbo za 300 moze puszczac ,kolektor mozesz sam wyspawac to wtedy materialy pewnie kolo

> 400...

Co do kosztów to szykuję się na wydatek ok. 10k. Tylko, że chyba nie w tym roku... :/. Ale zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widziałem fotki od jakiegoś Anglika, który włożył t-jeta na oryginalnym kolektorze i się zmieścił

> ale pytanie - po co, skoro oryginalna turbina jest bzdetna i od razu trzeba dać inny kolektor

> i turbo i będzie git. Poza tym chłodnicę można lekko przesunąć do przodu. U mnie jest 2.0

> turbo na oryginalnym kolektorze i większej turbinie i jakoś się mieści (na milimetry ale...)

Powiem tak - mnie jest potrzebny sam projekt, nie wiem fotki kolektora - bo ja sobie to robotem pospawam wink.gif. A jak to zrobię to od razu awans na dyrektora hehe.gif.

Powoli zaczynam myśleć i kompletować rupieciarnię, także no pewnie zejdzie za czym wszystko zbiorę, ale powoli i do celu. Chcę zacząć od spawania kolektora grinser006.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widziałem fotki od jakiegoś Anglika, który włożył t-jeta na oryginalnym kolektorze i się zmieścił

> ale pytanie - po co, skoro oryginalna turbina jest bzdetna i od razu trzeba dać inny kolektor

> i turbo i będzie git. Poza tym chłodnicę można lekko przesunąć do przodu. U mnie jest 2.0

> turbo na oryginalnym kolektorze i większej turbinie i jakoś się mieści (na milimetry ale...)

Glaca - a czemu fabryczne turbo jest bzdetne? Chodzi o doładowanie czy o coś innego? Bo też na tych parametrach się nie znam grinser006.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Glaca - a czemu fabryczne turbo jest bzdetne? Chodzi o doładowanie czy o coś innego? Bo też na tych

> parametrach się nie znam .

bo jest wielkosci wiatraczka do komputera i konczy sie zabawa przy 5 tysiacach obrotow....trzeba czegos wiekszego , najlepiej do djo uderz , on ma dobrze temat rozkminiony smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo jest wielkosci wiatraczka do komputera i konczy sie zabawa przy 5 tysiacach obrotow....trzeba

> czegos wiekszego , najlepiej do djo uderz , on ma dobrze temat rozkminiony

Odkopałem Uno T-jet w UK. A więc ze wstępnych oględzin, filmików - jest odpalony na fabrycznym kompie bo ma licznik z bravo chyba - także cała linia can jest zaadaptowana. Ale muszę przyznać, że fajnie się to odpycha grinser006.gif. Czyli mnie zostaje jakiś stand alone. A inne pytanie - jaka jest różnica między det3 a EMU? EMU to jest cały komp prawda? A det3 to jest jakiś dodatkowy sterownik? Chyba bym to zagazował, bo na benzynie na dojazdy do pracy bym nie wyrobił smile.gif. A więc czy odpalenie tego na kompie z P1 i wystrojenie na gazie ma sens czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odkopałem Uno T-jet w UK. A więc ze wstępnych oględzin, filmików - jest odpalony na fabrycznym

> kompie bo ma licznik z bravo chyba - także cała linia can jest zaadaptowana. Ale muszę

> przyznać, że fajnie się to odpycha . Czyli mnie zostaje jakiś stand alone. A inne pytanie -

> jaka jest różnica między det3 a EMU? EMU to jest cały komp prawda? A det3 to jest jakiś

> dodatkowy sterownik? Chyba bym to zagazował, bo na benzynie na dojazdy do pracy bym nie

> wyrobił . A więc czy odpalenie tego na kompie z P1 i wystrojenie na gazie ma sens czy nie?

Ma sens jak nie masz kasy. Da się zrobić i będziesz jeździł o ile jesteś świadomy i godzisz się z pewnymi ograniczeniami jakie niesie ze sobą takie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty już tak nie rozkminiaj...

Włoży się jakąś męską turbinę, wszystko poskłada jak trzeba i będziesz latać...

T-jet to FIRE tylko jeszcze bardziej rozwiercony... i mniej wytrzymały, co Ci może Glaca potwierdzić...

a gaz na koniec z Czikitem pogadasz, to będzie jak trzeba ;p

(chyba alles bez błędów napisałem, bo słabo kontaktuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> T-jet to FIRE tylko jeszcze bardziej rozwiercony... i mniej wytrzymały, co Ci może Glaca

> potwierdzić...

Mam do Ciebie prośbę - weź Ty się nie wypowiadaj w tematach o których nie masz pojęcia grinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gif

T-jest jest bardzo wytrzymały a ja nigdy takiego nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ty już tak nie rozkminiaj...

> Włoży się jakąś męską turbinę, wszystko poskłada jak trzeba i będziesz latać...

> T-jet to FIRE tylko jeszcze bardziej rozwiercony... i mniej wytrzymały, co Ci może Glaca

> potwierdzić...

> a gaz na koniec z Czikitem pogadasz, to będzie jak trzeba ;p

> (chyba alles bez błędów napisałem, bo słabo kontaktuje)

Hmmm o ile się nie mylę, to Tschoob miał T-jeta bez T a Glaca miał 1,4 Fire smile.gif.

Ale mniejsza - w piątek Ci opowiem skąd takie rozkminy i dlaczego tak - mam pewien cichy plan wink.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szykuj 15000, powinno sięgnąć - robię tjeta w seju i znam temat na bieżąco

IMHO to już jest przesada. Ok, rozumiem - zawody, puchary, osiągnięcia ale tak "do jeżdżenia" to za drogo. Za taką kasę można mieć coś mocniejszego z innej rodziny silników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przede wszystkim można mieć inny samochód.

No teraz to dowaliłeś off-topa. Można też jeździć tramwajem - nie o tym chyba rozmowa cfaniaczek.gif

W cento t-jet jest jedynym sposobem na mocną jednostkę przy zachowaniu cienia zdrowego rozsądku jeśli chodzi o upchanie silnika między podłużnicami i rozkład mas.

W uno już są większe możliwości i jakbym miał wydać 15 tys na t-jeta to wolę 2.0 8vt, które w komplecie ZE WSZYSTKIM (w tym skrzynia z visco) można kupić za 2200zł (nawet teraz jest dostępny). 300 koni z tego to żaden problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No teraz to dowaliłeś off-topa. Można też jeździć tramwajem - nie o tym chyba rozmowa

> W cento t-jet jest jedynym sposobem na mocną jednostkę przy zachowaniu cienia zdrowego rozsądku

> jeśli chodzi o upchanie silnika między podłużnicami i rozkład mas.

> W uno już są większe możliwości i jakbym miał wydać 15 tys na t-jeta to wolę 2.0 8vt, które w

> komplecie ZE WSZYSTKIM (w tym skrzynia z visco) można kupić za 2200zł (nawet teraz jest

> dostępny). 300 koni z tego to żaden problem.

W sumie nie myślałem nigdy o 2.0 T bo po prostu dla mnie Twój wyczyn to jest istna magia - podejrzewam, że ja osobiście bym przy takim zabiegu wymiękł. Chociaż może i kosztowo... Nie wiem - zobaczymy jak się życie potoczy smile.gif. Podejrzewam, że jakbym był bliżej w zasięgu Urszulina to 2.0 byłoby bardzo prawdopodobną opcją grinser006.gif.

A gdzieś też widziałem chyba 1,6 8vT - blok taki podobny trochę do Twojego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sumie nie myślałem nigdy o 2.0 T bo po prostu dla mnie Twój wyczyn to jest istna magia -

> podejrzewam, że ja osobiście bym przy takim zabiegu wymiękł. Chociaż może i kosztowo... Nie

> wiem - zobaczymy jak się życie potoczy . Podejrzewam, że jakbym był bliżej w zasięgu Urszulina

> to 2.0 byłoby bardzo prawdopodobną opcją .

> A gdzieś też widziałem chyba 1,6 8vT - blok taki podobny trochę do Twojego...

Było w tym bloku 1.6 ale skoro gabaryty identyczne to po co się ograniczać pojemnością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo jest wielkosci wiatraczka do komputera i konczy sie zabawa przy 5 tysiacach obrotow....trzeba

> czegos wiekszego , najlepiej do djo uderz , on ma dobrze temat rozkminiony

Nie jest tak tragicznie, na 1,05bara jest 205KM, tylko potrzeba paliwa 98. wink.gif

HX25 jest tych samych gabarytów, na 0,8b robi w t-jecie 200KM bez oporu, a na dwa razy większym blisko 3-ki z przodu.

Śmiesznie było, kiedy właściciele mocnych S4 czy RS4 albo Imprez podchodzili z respektem do sejaka z t-jetem i rzeczonym HX25, mówiąc o tym, że to taki cichociemny, ale niebezpieczny pojazd, więc raczej nie będą się ścigać hehe.gif

Btw. mam t-jeta na sprzedaż. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W zasadzie powinno się uzbierać prawie wszystko co wokół silnika (wiązka, ssący, przepustnica,

> cewki, nawet pokrywa silnika z abartha) oprócz turbo, kolektora wydechowego i wtrysków.

> Skrzyni już brak.

a mozna wiedzieć wiela taki zestaw?

btw. robiąc t-jeta- warto mieć całego dawcę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMHO to już jest przesada. Ok, rozumiem - zawody, puchary, osiągnięcia ale tak "do jeżdżenia" to za

> drogo. Za taką kasę można mieć coś mocniejszego z innej rodziny silników.

To policz części i robotę, tak żeby nie było druta, ale też nie na złotych śrubkach. Mniej więcej tyle wychodzi ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To policz części i robotę, tak żeby nie było druta, ale też nie na złotych śrubkach. Mniej więcej

> tyle wychodzi

Swoją robotę trudno wycenić, liczy się też wiedza, pomysłowość w rozwiązaniach.

Ja ogólnie jestem zdania, że zlecanie komuś takich grubszych modów powinno być zabronione - to jakby malarz komuś zlecił namalowanie dzieła i sam się podpisał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Swoją robotę trudno wycenić, liczy się też wiedza, pomysłowość w rozwiązaniach.

> Ja ogólnie jestem zdania, że zlecanie komuś takich grubszych modów powinno być zabronione - to

> jakby malarz komuś zlecił namalowanie dzieła i sam się podpisał...

A moim zdaniem gadasz głupoty grinser006.gif - nie każdy ma fach/możliwości/umiejętności w ręku. Poza tym porównanie słabe - jak komuś daję wózek do zrobienia nawet przez pół sekundy nie przychodzi mi do głowy, żeby się podpisać pod nie swoją robotą. Takie przypisywanie sobie nie swoich zasług może być bardzo szybko zweryfikowane przez pierwszego lepszego szpenia, a potem wstyd jak 100 ujów.

Moje zdanie jest takie - chcesz mieć fajne auto, a nie potrafisz go zrobić? Daj komuś kto zrobi to za Ciebie - nie można być ekspertem we wszystkim, to nie na tym polega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A moim zdaniem gadasz głupoty - nie każdy ma fach/możliwości/umiejętności w ręku. Poza tym

> porównanie słabe - jak komuś daję wózek do zrobienia nawet przez pół sekundy nie przychodzi mi

> do głowy, żeby się podpisać pod nie swoją robotą. Takie przypisywanie sobie nie swoich zasług

> może być bardzo szybko zweryfikowane przez pierwszego lepszego szpenia, a potem wstyd jak 100

> ujów.

> Moje zdanie jest takie - chcesz mieć fajne auto, a nie potrafisz go zrobić? Daj komuś kto zrobi to

> za Ciebie - nie można być ekspertem we wszystkim, to nie na tym polega.

Dobrze - tak to widzisz ale... ale potem ktoś pyta ile kosztuje taki projekt i nagle powstaje kwota 15 tys... a można to zrobić dużo taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jeśli chcesz zrobić coś zgodnie ze sztuka to są takie koszta jak nie większe. Oczywiście można

> oszczędzać ale to się później mści. Niestety ale takie zabawy do tanich nie należą.

No domyślam się, że nie są. Gdyby ktoś zlecił mi zrobienie tego co zrobiłem w swoim to bym nigdy się nie podjął za żadne pieniądze hehe.gifhehe.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobrze - tak to widzisz ale... ale potem ktoś pyta ile kosztuje taki projekt i nagle powstaje kwota

> 15 tys... a można to zrobić dużo taniej.

15k... to strasznie ogromna suma - ja jak już mam robić to do skutku - tak jak ze swapem - powoli ale do celu grinser006.gif. Tylko najpierw muszę zaopatrzyć się w garaż wink.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W zasadzie powinno się uzbierać prawie wszystko co wokół silnika (wiązka, ssący, przepustnica,

> cewki, nawet pokrywa silnika z abartha) oprócz turbo, kolektora wydechowego i wtrysków.

> Skrzyni już brak.

dj_o na czym stroisz T-jeta? Na ori kompie czy jakis stand alone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A pytanie do osób strojących - można to zrobić samemu z manualem czy lepiej komuś to oddać? Nie

> ukrywam, że chciałbym się tego nauczyć .

Łatwe to z pewnością nie jest, sporą wiedzę mieć trzeba. Manual niby znajdziesz ale ja bym się na emu nie porwał - chyba, że masz kilka słupków w zapasie hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Łatwe to z pewnością nie jest, sporą wiedzę mieć trzeba. Manual niby znajdziesz ale ja bym się na

> emu nie porwał - chyba, że masz kilka słupków w zapasie

Ok, to lepiej zacząć strojenie od silnika bez kolizyjnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślałem, że mając na myśli kilka bloków chodziło Ci o spowodowanie kolizji w silniku .

Ale rozumiesz jak silnik działa i wiesz, że strojeniem nie wpływasz na ustawienie rozządu albo zerwanie paska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.