Skocz do zawartości

Coś z niczego - czyli palety na balkonie


Marysia

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zrealizowałam swój balkonowy plan. Mąż załatwił dwie małe palety. W ruch poszedł Vidaron uzbroj_zlo.gif noc schnięcia - i od dziś mam na balkonie nowy kwietnik. Efekt końcowy jeszcze nie do końca właściwy (w planach mam inne doniczki i nowe kwiaty). Ale zamysł w miarę zrealizowany. A przy tym i sporo zabawy i radości food.gif

Trochę papieru ściernego, pilnik, farba...

2wgyvqh.jpg

a3pg06.jpg

Tadam:

2iaqvqa.jpg

106m4xg.jpg

i4phzd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj zrealizowałam swój balkonowy plan. Mąż załatwił dwie małe palety. W ruch poszedł Vidaron

> noc schnięcia - i od dziś mam na balkonie nowy kwietnik. Efekt końcowy jeszcze nie do końca

> właściwy (w planach mam inne doniczki i nowe kwiaty). Ale zamysł w miarę zrealizowany. A przy

> tym i sporo zabawy i radości

> Trochę papieru ściernego, pilnik, farba...

> Tadam:

Tytuł jest nietrafiony. Palety może były za darmo, ale Vidaron z teflonem i 6 latami gwarancji musiał kosztować. zlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tytuł jest nietrafiony. Palety może były za darmo, ale Vidaron z teflonem i 6 latami gwarancji

> musiał kosztować.

Zalegał w piwnicy, więc nic nie kosztował. A pewnie by się przeterminował zanim bym go do czegoś innego użyła zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palety to wdzięczny materiał do wydziełek. Znajomy z jednej palety zrobił stół ze szklanym blatem na kółkach a z innych dwóch fotelo-leżankę składaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tadam:

Ciekawy pomysł ale dla mnie wygląda to kiepsko, jakby był wieczny bałagan i pozostawione palety zaczęły w końcu służyć za stojak. Myślę, że gdyby słoiki stały na jakiś dodatkowych deseczkach to nie byłoby wątpliwości, że to konstrukcja przypadkowa ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawy pomysł ale dla mnie wygląda to kiepsko, jakby był wieczny bałagan i pozostawione palety zaczęły w końcu służyć za stojak.

Skoro już ktoś odważył się to napisać, to przyznam że mam podobne odczucia wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja dodam tylko, że całość nabierze jeszcze kształtu to jest wersja saute

Idziesz dobrą drogą- jest fajny pomysł i dodaj tylko coś, co zdecydowanie pokaże, że palety stały się czymś zupełnie innym. I wtedy będzie pełen sukces ok.gif

Ewentualnie wypal w drewnie IKEA i nagle powstanie markowy mebel w ich stylu grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego stoi u mnie w domu a nie u Ciebie

Jak widać niektórzy tego nie "czują" hehe.gif

Ja dziś postanowiłam, ze przynajmniej w tym sezonie zostanie to u mnie w takiej wersji w jakiej jest teraz ok.gif Nie będę przycinać jednej palety - bo całość straci stabilność. Co najwyżej zmienię doniczki i kwiaty wink.gif Jakby ktoś widział cały mój balkon - nie wpadłby na pewno na pomysł, ze panuje na nim bałagan i palety zostały nie chchący hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niezły design

> Ja po cichu zastanawiam się nad

> Tylko

> 1- moja się wku...wnerwi jak przyjdzie to przestawić

> 2- nie wiem jak to ładnie doczyścić chyba zostaje malowanie.

1) możesz kupić gotowca - w sumie spotyka się - ale niestety za konkretne ceny

2) jak znajdziesz niezłą Vke to pozostaje konkretne piaskowanie i potem ewentualnie malowanie natryskowe

3) przestawić - no jakoś da się - myślę, że we 2-3 osoby do ogarniecia wink.gif a efekt wypas .

Ja przy obecnych trendach poszłabym w czarny mat/półmat zamiast srebrnego ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czy palety sa skrecone ze soba?

2. czy palety sa zamocowane na sztywno czy tylko oparte o sciane?

nie podoba mi sie:

1. wielkie barachło

2. wyszlifowane (rozdaje drzazgi?) czy dziecko znajomych chwyci i zwali sobie na łep?

3. zacieki z Vidaronu rules.

ps. misiowaty dywanik/wycieraczka lazienkowa -masz racje - nie czuje tego. hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. czy palety sa skrecone ze soba?

Wycięta dla symetrii zostanie jedna z podpór - wówczas palety zostaną skręcone ze sobą na sztywno.

> 2. czy palety sa zamocowane na sztywno czy tylko oparte o sciane?

W tym momencie są luźno oparte, docelowo z dwóch stron będą mocowane systemem oczko-haczyk.

> nie podoba mi sie:

> 1. wielkie barachło

Co to jest barachło? hmm.gif

> 2. wyszlifowane (rozdaje drzazgi?) czy dziecko znajomych chwyci i zwali sobie na łep?

Wyszlifowane, drzazg brak ok.gif

> 3. zacieki z Vidaronu rules.

To zostało do poprawy - w tym tygodniu będę to malować drugi raz ok.gif

> ps. misiowaty dywanik/wycieraczka lazienkowa -masz racje - nie czuje tego.

Owca wyleciała z sypialni i odnalazła drugie życie, a że chodzę często boso po domu pozwala bezproblemowo wyskoczyć na balkon. Rozwiązanie na jeden sezon, bo klimat balkonowy jej nie służy. Potem kosz.

P.S. gust jest...jak wszyscy wiemy wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kółka maja hamulce - oczywiscie nie te na zdjeciu, bo camel00 przyoszczedzil.

Założenie było takie, aby sprawdzić czy spodoba/przyjmie mi się taka forma ławy więc nie było sensu wydawać kasy. Ale fakt, całość waży z 60kg a łożyska w kołach są takie, że stolik jeździ od lepszego kichnięcia grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Założenie było takie, aby sprawdzić czy spodoba/przyjmie mi się taka forma ławy więc nie było sensu

> wydawać kasy. Ale fakt, całość waży z 60kg a łożyska w kołach są takie, że stolik jeździ od

> lepszego kichnięcia

takie rzeczy są fajne, jak klimat pomieszczenia jest zgodny. No i musi być naprawdę fajnie wykonane, bo inaczej wygląda po prostu tandetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj zrealizowałam swój balkonowy plan. Mąż załatwił dwie małe palety. W ruch poszedł Vidaron

> noc schnięcia - i od dziś mam na balkonie nowy kwietnik. Efekt końcowy jeszcze nie do końca

> właściwy (w planach mam inne doniczki i nowe kwiaty). Ale zamysł w miarę zrealizowany. A przy

> tym i sporo zabawy i radości

> Trochę papieru ściernego, pilnik, farba...

> Tadam:

Ładny kolorek , fajnie wyszedł i fajnie wygląda ok.gif pomysł fajny zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

pozdrawiam

Fatal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.