Skocz do zawartości

Mocna maszyna jako pierwsze moto


denus

Rekomendowane odpowiedzi

> Nie popieram bynajmniej pomysłów typu "R6 na pierwsze moto", ale tu to mogło nie mieć większego

> znaczenia - najechała na skręcające auto. Zagapiła się, nie widziała albo za szybko jechała -

> do tego wystarczy odblokowana 125-tka. Szkoda dzieciaka.

Szkoda, szkoda. Znajomej ojciec byl niedaleko, wg niego zasuwala i to ostro. Predkosc oraz brak doswiadczenia i sa tego efekty oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szkoda, szkoda. Znajomej ojciec byl niedaleko, wg niego zasuwala i to ostro. Predkosc oraz brak

> doswiadczenia i sa tego efekty

sądząc po skali zniszczeń osobówki (zniszczony tył - który konstrukcyjnie jest o wiele twardszy niż przód, gdyż nie ma kontrolowanych stref zgniotu) prędkość musiała być zawrotna

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolejny, niestety tragiczny przyklad, ze nie kupuje sie mocnego motocykla na poczatek. Ciekawe czy

> w ogole 19-letnia dziewczyna miala uprawnienia na prowadzenie R6.

> tragiczny wypadek

Parę lat temu córka znajomego podobnie zginęła. Była młodsza o rok.

Ojciec jej zafundował kurs i moto na osiemnastkę oslabiony.gif

Jak ona zginęła, jej ojciec był na zlocie w Niemczech. Czekali na jego powrót z pogrzebem, bo go nie chcieli informować o wypadku, żeby z nerwów sam głupoty nie zrobił na drodze.

Przykra sprawa i pewnie mega trauma dla ojca do końca życia crazy.gif

Moja żona miała dyżur i była na wypadku, wiozła ją karetką do szpitala. Dziewczyna jeszcze dawała jakieś oznaki życia. Jej nogę wieźli osobno zabezpieczoną na noszach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolejny, niestety tragiczny przyklad, ze nie kupuje sie mocnego motocykla na poczatek. Ciekawe czy

> w ogole 19-letnia dziewczyna miala uprawnienia na prowadzenie R6.

> tragiczny wypadek

Odnośnie mocnego motocykla na początek: miesiąc temu, kilkaset metrów od mojego mieszkania, na mojej drodze do pracy wydarzyło się to frown.gif

Nie pisałem wcześniej bo akurat byłem na etapie szukania i zakupu, więc tylko obojętnością można było to jakoś obejść icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolejny, niestety tragiczny przyklad, ze nie kupuje sie mocnego motocykla na poczatek. Ciekawe czy

> w ogole 19-letnia dziewczyna miala uprawnienia na prowadzenie R6.

> tragiczny wypadek

Znalem ja, pracowala w firmie po sasiedzku frown.gif Szkoda dziewczyny i oszczedzcie komentarzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie popieram bynajmniej pomysłów typu "R6 na pierwsze moto", ale tu to mogło nie mieć większego

> znaczenia - najechała na skręcające auto. Zagapiła się, nie widziała albo za szybko jechała -

> do tego wystarczy odblokowana 125-tka. Szkoda dzieciaka.

To samo pomyślałem, na gs500 też mogła by jechać ponad 100km/h i się zagapić.

Skoro miała 19 lat to na pewno nie miała prawka kat.A, tak!?

Szkoda dziewczyny i bliskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To samo pomyślałem, na gs500 też mogła by jechać ponad 100km/h i się zagapić.

> Skoro miała 19 lat to na pewno nie miała prawka kat.A, tak!?

> Szkoda dziewczyny i bliskich.

Ty wsiadłeś dopiero jak odebrałeś kat A hehe.gif Czemu jak sa wypadki zawsze sa ścigacze ? a nie armatura przecież to tez 100km/h pojedzie smile.gif

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ty wsiadłeś dopiero jak odebrałeś kat A Czemu jak sa wypadki zawsze sa ścigacze ? a nie armatura

> przecież to tez 100km/h pojedzie

> .

a co to wnosi do tematu? Ilu znasz młodych na armaturach? Raczej ludzie kupują je jako któryś tam z rzędu, do armatury trzeba "dorosnąć" smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ty wsiadłeś dopiero jak odebrałeś kat A Czemu jak sa wypadki zawsze sa ścigacze ? a nie armatura

> przecież to tez 100km/h pojedzie

> .

Na armaturze też można zginąć , tu w tym przypadku klasyczne wymuszenie http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140619/SZCZECIN/140619655

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To samo pomyślałem, na gs500 też mogła by jechać ponad 100km/h i się zagapić.

Tam predkosc wg osob pracujacych przy tym wypadku byla okolo 2 razy wieksza. Opinia swiadkow bardzo podobna, tez wg. nich kawalek wczesniej wyjechala ze stacji paliw i dzida lewym pasem ciag samochodow.

> Skoro miała 19 lat to na pewno nie miała prawka kat.A, tak!?

A moze rocznikowo miala juz 20, ale urodziny w tym roku jeszcze miala przed soba. Jesli byla rocznik '94 to miala szanse uzyskac prawko na starych zasadach.

> Szkoda dziewczyny i bliskich.

Szkoda, dla rodziny na pewno wielka tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdury gadasz! ma znaczenie kto czym jeździ! Nie bez powodu w Niemczech jest znacznie mniej wypadków moto i stopniowalne prawo jazdy. Tam żebyś w gatki narobił to w wieku 19. lat na R6 nie wsiądziesz. Chyba że w garażu. To oczywiste, że młodzi motocykliści i kierowcy aut mają więcej fantazji, a mniej rozsądku. Tego nie zmienimy, ale można im po prostu zabrać narzędzie, którym się zabiją, w tym przypadku to ograniczenie prawa jazdy dla nich do słabszych moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ty wsiadłeś dopiero jak odebrałeś kat A Czemu jak sa wypadki zawsze sa ścigacze ? a nie armatura

> przecież to tez 100km/h pojedzie

> .

Absolutnie genialny przykład! Genialny! Wypadków na chopperach i innej armaturze prawie nie ma! Ciekawe dlaczego? Ano dlatego, że tym nie da się tak zapylać, to tak nie "ponosi", a po trzecie to na tych sprzętach z reguły jeżdżą bardziej dojrzali, a co za tym idzie bardziej doświadczenie kierowcy, spójniejsi, cierpliwsi, stabilniejsi emocjonalnie! Widzieliście kiedyś młokosa na chopperze, bo ja nie? Ale tacy oczywiście są "miszczami" na R1. Do pierwszego zakrętu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie bez powodu w Niemczech jest znacznie mniej wypadków moto i stopniowalne prawo jazdy. Tam żebyś w gatki narobił to w wieku 19. lat na R6 nie wsiądziesz.

W Niemczech jest duzo wypadkow smiertelnych, tyle, ze jest wiecej ludnosci i wiecej pojazdow. Faktem jest, ze moze %% wypasc mniej. I w Niemczech trafiaja sie imbecyle, wiek nie ratuje przed glupota ( na szczescie mniejszosc )

Od czego trzeba zaczac, to od wyszkolenia motocyklisty ktore jest solidniejsze, bardziej wymagajace. Kursant wyjezdza przecietnie ponad 700 km.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Absolutnie genialny przykład! Genialny! Wypadków na chopperach i innej armaturze prawie nie ma!

> Ciekawe dlaczego? Ano dlatego, że tym nie da się tak zapylać, to tak nie "ponosi", a po

> trzecie to na tych sprzętach z reguły jeżdżą bardziej dojrzali, a co za tym idzie bardziej

> doświadczenie kierowcy, spójniejsi, cierpliwsi, stabilniejsi emocjonalnie! Widzieliście kiedyś

> młokosa na chopperze, bo ja nie? Ale tacy oczywiście są "miszczami" na R1. Do pierwszego

> zakrętu...

Pamiętam jak na giełdzie stoją ścigacze i choppery.Podchodzę do choppera i pytam sie właściciela czy moge usiąść.

Właściciel oczy i mówi ze tam sa ścigacze ze za młody chyba jestem na choppera smile.gif

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pogrzeb w sobote o 11 w Gliniance. Motocyklisci zbieraja sie na stacji Lotos w Wolce Mladzkiej o

> godz: 10.

i haslo jakie umieszczono przy wydarzeniu na FB

"nie ma dla mnie szczerszej milosci niz milosc do motocykli" ......... ja pierdziele, jakie to zenujace ............ jezdzila dwa miesiace, nikt jej nie powiedzial, ze nic nie umie a teraz mam wrazenie, ze wszyscy chca ja uczcic jako od wiekow znanego przyjaciela .... fqr.......... mnie to ........... dlaczego nie napisali "gdybysmy Ci powiedzieli, ze za malo umiesz na R6 to moze byc zyla - nasz wina" ...............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i haslo jakie umieszczono przy wydarzeniu na FB

> "nie ma dla mnie szczerszej milosci niz milosc do motocykli" ......... ja pierdziele, jakie to

> zenujace ............ jezdzila dwa miesiace, nikt jej nie powiedzial, ze nic nie umie a teraz

> mam wrazenie, ze wszyscy chca ja uczcic jako od wiekow znanego przyjaciela .... fqr..........

> mnie to ........... dlaczego nie napisali "gdybysmy Ci powiedzieli, ze za malo umiesz na R6 to

> moze byc zyla - nasz wina" ...............

Dokładnie ale co tam czekamy na następną ofiarę głupoty.

.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i haslo jakie umieszczono przy wydarzeniu na FB

> "nie ma dla mnie szczerszej milosci niz milosc do motocykli" ......... ja pierdziele, jakie to

> zenujace ............ jezdzila dwa miesiace, nikt jej nie powiedzial, ze nic nie umie a teraz

> mam wrazenie, ze wszyscy chca ja uczcic jako od wiekow znanego przyjaciela .... fqr..........

> mnie to ........... dlaczego nie napisali "gdybysmy Ci powiedzieli, ze za malo umiesz na R6 to

> moze byc zyla - nasz wina" ...............

a po pochówku koniecznie zbiórka pod kolumną but.gifbut.gifbut.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Leffciu, skąd wiesz?

> Może plecakowała kilka lat?

> Dajmy już spokój dziewczynie - życia Jej to nie wróci.

Pyrek, a co ma plecakowanie do jazdy? kupila moto w marcu, pierwszy raz wsiadla na nie w kwietniu.

zycia jej to nie wroci ale moze chociaz raz ktos sie zastanowi zanim powtorzy jej blad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę w Gliwicach - też był podobno paskudny wypadek (na 88).

Czy śmiertelny - nie wiem.

Jedne źródła podawały, że motocyklista nie miał szans, inne - że był helikopter ratowniczy...

Akurat też sobie wtedy śmigałem po okolicy - tylko szybciej do domu wróciłem bo padać zaczęło.

Pół godziny później odpaliłem kompa - gliwicki portal podawał info, że droga zablokowana ze względu na wypadek frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bzdury gadasz! ma znaczenie kto czym jeździ! Nie bez powodu w Niemczech jest znacznie mniej

> wypadków moto i stopniowalne prawo jazdy. Tam żebyś w gatki narobił to w wieku 19. lat na R6

> nie wsiądziesz. Chyba że w garażu. To oczywiste, że młodzi motocykliści i kierowcy aut mają

> więcej fantazji, a mniej rozsądku. Tego nie zmienimy, ale można im po prostu zabrać narzędzie,

> którym się zabiją, w tym przypadku to ograniczenie prawa jazdy dla nich do słabszych moto.

I co to by dało w tym przypadku jak dziewczyna nie miała prawka na A i prawdopodobnie również na B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.