Skocz do zawartości

Nowy SUV z automatem do 90 tys PLN


gorpaw

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam

> Potrzebuję Waszej podpowiedzi - tak jak w temacie potrzebuje informacji: czy jest dostępny w

> polskich salonach SUV z automatyczną skrzynią biegów do 90 tys. PLN ?

IX35 lub Sportage chyba jedynie sie lapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Potrzebuję Waszej podpowiedzi - tak jak w temacie potrzebuje informacji: czy jest dostępny w

> polskich salonach SUV z automatyczną skrzynią biegów do 90 tys. PLN ?

Yeti 1.2 TSI DSG. W z aktualnym rabatem nawet gołe 1.8 TSI DSG 4x4 się mieści.

Jeszcze Juke, S-Cross, Mokka, Trax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapomniałeś, że suzuki ma proteze automatu CVT i jedyne 14s do setki

> Nowy sx4 to porażka

CVT to minus normalnie ma 11s. Dupohamownia mowi, ze szybciej bardzo przyjemny silnik. To co ta skrzynia tyle zabiera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O całym aucie... Ceny śmieszne, silniki śmieszne, automat

> Zreszta po Sx4 mojej nie chce więcej suzuki

> IMO Kia i Hultaj kładą sruzuki na łopatki

Przeciez SX4 S cross to zupelnie inne auto. Normalnie kosztuje 60k w promocji wersja premium. Kila 1.6 jest drozsza i gorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeciez SX4 S cross to zupelnie inne auto. Normalnie kosztuje 60k w promocji wersja premium. Kila

> 1.6 jest drozsza i gorsza.

Jeździłem nowy sx4 cross - imo lipa...

Kiłą jeżdzę na codzień - przesiadka do sruzuki byłaby dla mnie karą no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mówimy o sportagu nie o sriidzie

> Co do gwarancji to nie mów hop bo ja jestem mile zaskoczony

> Jechałeś panie Sportagiem ?

Jezdzilem dosc duzo przez dwa tygodnie bo mi dali jako zastepcze. Wersja przed ostatnim liftingiem i bylem bardzo mocno zawiedziony. Poniewaz za dosc wysoka cene oczekiwalem lepszego auta. Skrzynia kiepska, silnik trzeba mocno krecic a kierownica nie dawala mi wyczucia samochodu. S cross jezdzi o wiele lepiej. Wysiadlem usmiechniety.

Sa i plusy jest dosc ladna i spalanie przyzwoite. Dobre ceny przegladaow w przeciwienstwie do ceeda.

Co do gwarancji to w tej chwili jest tyle wylaczen, ze glowa mala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeździłem nowy sx4 cross - imo lipa...

Ile nim przejechałeś?

Jeździłem "starym" SX4/sedici teraz jeżdżę s-cross. To zupełnie inne samochody.

Co do automatu to się zgadzam ale tak jeżdżą wszystkie bezstopniowe pseudoautomaty.

Silnik, jedna z lepszych jednostek na rynku. Praktycznie bardzo mało awaryjny, ładnie pracuje, oszczędny (miasto nie przekracza 8l trasa spoko poniżej 6l). 1,6 w kila mu do pięt nie dorasta.

Prowadzenie, to samo co silnik. Wsiadłem do kiła i wysiadłem czym prędzej. Moje stare sedici jechało jak po szynach w porównaniu z tym czymś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile nim przejechałeś?

50km i byłem szczęśliwy, że wracam do mojej kiły zlosnik.gif

> Silnik, jedna z lepszych jednostek na rynku. Praktycznie bardzo mało awaryjny, ładnie pracuje,

> oszczędny (miasto nie przekracza 8l trasa spoko poniżej 6l). 1,6 w kila mu do pięt nie

> dorasta.

Co drugie tankowanie ulewasz 5litrow hehe.gifhehe.gifhehe.gif

To ten sam silnik co w starym sx4 więc spalania znam z autopsji...

W kile rozmawiamy o 2.0DOHC bo tylko ten występuje z ASB smile.gif dlatego nie wiem czemu wspominasz o 1.6 grinser006.gif

> Prowadzenie, to samo co silnik. Wsiadłem do kiła i wysiadłem >czym prędzej.

>Moje stare sedici

> jechało jak po szynach w porównaniu z tym czymś.

Szkoda, że Sx4 mojej mulher.gif tego nie wie i jezdzi jak kupa wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 50km i byłem szczęśliwy, że wracam do mojej kiły

50km to nawet dobrze fotela ustawić się nie da

> Co drugie tankowanie ulewasz 5litrow

> To ten sam silnik co w starym sx4 więc spalania znam z autopsji...

Baza jest ta sama, ale silnik przekonstruowany. Na tej samej trasie pod tą samą nogą spalanie 1,5 litra mniej. Przekonstruowana jest też skrzynia. Przy 100-110km/h jest jakieś 400rpm mniej. Tak więc niewiele wiesz o tym samochodzie a wydajesz kategoryczne dyskredytujące opinie. no.gif

> W kile rozmawiamy o 2.0DOHC bo tylko ten występuje z ASB dlatego nie wiem czemu wspominasz o 1.6

Bo porównuję silniki podobnej klasy (pojemność, moc). Poza tym ten 2.0 jak na tę moc jedzie jak dwie kupy! Ni wspominam o spalaniu jak się chce jechać dynamiczniej. facepalm%5B1%5D.gif

> Szkoda, że Sx4 mojej tego nie wie i jezdzi jak kupa

Może jest zepsuty rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To zalezy. Do turlania sie do miasta idealny ale do szybkiej jazdy nie.

Dokładnie. Jak jeszcze mocy jest "na styk" to przy wyprzedzaniu CVT potrafi zaskoczyć. W takich sytuacjach to niema jak manual. Zapinam 3 lub 4 i wyprzedzam, a nie zdaję się na jakiś durny komputer, który w ramach ekologii będzie mi ograniczał obroty. no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie. Jak jeszcze mocy jest "na styk" to przy wyprzedzaniu CVT potrafi zaskoczyć. W takich

> sytuacjach to niema jak manual. Zapinam 3 lub 4 i wyprzedzam, a nie zdaję się na jakiś durny

> komputer, który w ramach ekologii będzie mi ograniczał obroty.

Najgorsza jest "skokowosc" turlam sie i jest 2k rpm. Jak chce sie gwaltownie przyspieszyc zeby wjechac w luke to nie ma szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najgorsza jest "skokowosc" turlam sie i jest 2k rpm. Jak chce sie gwaltownie przyspieszyc zeby

> wjechac w luke to nie ma szans.

no dokładnie! Zwykły stary "automat" ze starego merca jest bezpieczniejszy, bo daję "kick" i znając mułowatość wiem jak pojedzie, a w CVT panic.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 50km to nawet dobrze fotela ustawić się nie da

Fotele sruzukach to ogolnie lipton i niewazne czy sx czy gv no.gif

> Baza jest ta sama, ale silnik przekonstruowany. Na tej samej trasie pod tą samą nogą spalanie 1,5

> litra mniej. Przekonstruowana jest też skrzynia. Przy 100-110km/h jest jakieś 400rpm mniej.

Ale nadal brakuje 6tki no.gif

> Tak więc niewiele wiesz o tym samochodzie a wydajesz >kategoryczne dyskredytujące opinie.

Jechałem nim i totalnie nie przypadł mi do gustu.

Zapytam jechałeś takim z cvt bo cały czas rozmowa o suvie z automatem hmm.gif

> Bo porównuję silniki podobnej klasy (pojemność, moc). Poza tym ten 2.0 jak na tę moc jedzie jak

> dwie kupy! Ni wspominam o spalaniu jak się chce jechać >dynamiczniej.

Ale caly czas gadka suv+automat = 90kpln zlosnik.gif

> Może jest zepsuty

Serfisowany na bieżąco smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fotele sruzukach to ogolnie lipton i niewazne czy sx czy gv

Kwestia oczekiwań i punktu odniesienia (w E-klasie są wygodniejsze ale też droższe). Ja choruję na kręgosłup i mnie pasują. Według mnie moje z wersji "elegance" (skórzane) są wygodniejsze od standardowych, bo twardsze. ok.gif

> Ale nadal brakuje 6tki

Zgadza się, ale mniej niż w SX4 i tylko przy prędkościach autostradowych.

> Jechałem nim i totalnie nie przypadł mi do gustu.

Z gustami się nie dyskutuje, po to są jazdy próbne. Ja jeździłem cały weekend, przejechałem kilkaset kilometrów, zanim podjąłem decyzję.

> Zapytam jechałeś takim z cvt bo cały czas rozmowa o suvie z automatem

Przecież napisałem, że CVT dla mnie to kicha, ale ty odniosłeś się co S-cross ogólnie, to i odpowiedziałem swiety.gif

> Serfisowany na bieżąco

Jak już pisałem, o gustach... Miałem kilkanaście różnych samochodów, od klasycznego Golfa MK2 GTI, do gównianych dupowozów i stwierdzam, że dla mnie zawieszenie SX4/Sedici to bardzo dobry kompromis pomiędzy podwyższonym prześwitem a twardością. Pewnie, nie jeździ jak BMW 3M ale w końcu to podwyższony segment B, więc ja oceniam go w skali 1-10 na mocne 7 albo nawet 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.