Skocz do zawartości

Czechy. Czerwone światło + zielona strzałka w lewo


poziomek

Rekomendowane odpowiedzi

> Takie cudo wdziałem w Czechach. Jest sobie czerwone światło ale i zielona strzałka do lewoskrętu.

> Czy należy ją traktować jako WARUNOWE POZWOLENIE na lewoskręt jak nic z przeciwka nie jedzie?

Przeciez u nas jest tak samo. Czerwone swiatlo + strzalka w lewo wystepuje jak najbardziej. Nie wiem jak w Czechach , ale u nas przed sygnalizatorem zatrzymanie i jak nic nie jedzie to można skrecac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie cudo wdziałem w Czechach. Jest sobie czerwone światło ale i zielona strzałka do lewoskrętu.

> Czy należy ją traktować jako WARUNOWE POZWOLENIE na lewoskręt jak nic z przeciwka nie jedzie?

poprostu jedziesz. tu jest zakaz zawracania na swiatlach, wiec te zielone strzalki pozwalaja ci jechac bezkolizyjnie. nie zatrzymujesz sie na nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poprostu jedziesz. tu jest zakaz zawracania na swiatlach, wiec te zielone strzalki pozwalaja ci

> jechac bezkolizyjnie. nie zatrzymujesz sie na nich.

Acha czyli mam gwarancję,że ci z przeciwka mają czerwone i mi na czołówkę nikt nie wyjedzie?

Na szczęście nie stałem na czele peletonu do skrętu więc nie musiałem podjąć decyzji w try-miga smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeciez u nas jest tak samo. Czerwone swiatlo + strzalka w lewo wystepuje jak najbardziej. Nie

> wiem jak w Czechach , ale u nas przed sygnalizatorem zatrzymanie i jak nic nie jedzie to można

> skrecac.

Mnie czasami zastanawia odwrotna sytuacja, mam Ci ja kilka skrzyżowań na których zapala się zielone ale Ci z naprzeciwka mają nadal czerwone. Tubylcy jadą w te pędy z pasa do skrętu w lewo a przybysze zatrzymuję się przy osi i dopiero po chwili orientują się w sytuacji...

Skoro tak to zaprogramowali to powinni dać jasno znać zieloną strzałką w lewo... skąd niby "obcy" ma wiedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Acha czyli mam gwarancję,że ci z przeciwka mają czerwone i mi na czołówkę nikt nie wyjedzie?

> Na szczęście nie stałem na czele peletonu do skrętu więc nie musiałem podjąć decyzji w try-miga

tak, zielona strzalka dziala jak zielone swiatlo.

Mozesz spotakac taka zielona strzalke w lewo, prost i w prawo smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie czasami zastanawia odwrotna sytuacja, mam Ci ja kilka skrzyżowań na których zapala się zielone

> ale Ci z naprzeciwka mają nadal czerwone. Tubylcy jadą w te pędy z pasa do skrętu w lewo a

> przybysze zatrzymuję się przy osi i dopiero po chwili orientują się w sytuacji...

> Skoro tak to zaprogramowali to powinni dać jasno znać zieloną strzałką w lewo... skąd niby "obcy"

> ma wiedzieć...

W CZ nie masz tego problemu 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie czasami zastanawia odwrotna sytuacja, mam Ci ja kilka skrzyżowań na których zapala się zielone

> ale Ci z naprzeciwka mają nadal czerwone. Tubylcy jadą w te pędy z pasa do skrętu w lewo a

> przybysze zatrzymuję się przy osi i dopiero po chwili orientują się w sytuacji...

> Skoro tak to zaprogramowali to powinni dać jasno znać zieloną strzałką w lewo... skąd niby "obcy"

> ma wiedzieć...

Zgadza się, tez mnie to trochę wkurza. Ale zastosowanie sygnalizatora S3 czyli samej strzałki w lewo wymaga zatrzymania ruchu pieszych na drodze poprzecznej, wiec kolejne zmiany i tak naprawdę wymaga przeprojektowania wszystkich swiatel. Stad musi być tradycyjny S1 jesli rownoczesnie mogą przechodzić piesi. (bo S3 informuje nas o ruchu bezkolizyjnym, widząc S3 wiemy ze nie będzie pieszych po wykonaniu skretu, a widzac S1 wiemy ze beda).

Ale fakt ze dla tubylców to trochę stresujące , nie wiedzą co robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeciez u nas jest tak samo. Czerwone swiatlo + strzalka w lewo wystepuje jak najbardziej. Nie

> wiem jak w Czechach , ale u nas przed sygnalizatorem zatrzymanie i jak nic nie jedzie to można

> skrecac.

Zgadza się, mnie jakoś "forma graficzna" w CZ zmyliła i nabrałem nieuprawnionych podejrzeń. Do tego zachowanie czoła peletonu sprawiły + tramwaje , sprawiły, że wzmogłem czujność smile.gif

Chyba to to skrzyżowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro tak to zaprogramowali to powinni dać jasno znać zieloną strzałką w lewo... skąd niby "obcy"

> ma wiedzieć...

Każdy wie, że jak nie jedzie nic z naprzeciwka, to pomyka ze skrzyżowania skręcając w lewo. Nie ważne, czy ci z naprzeciwka mają czerwone, czy pierwszy stoi ciapa.

A jakby była strzałka w lewo, to jeszcze trzeba by czerwone pieszym zapalić, którym zazwyczaj też się zielone wtedy zapala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w cywilizowanych krajach ... oraz w Polsce - nadal nie rozumiesz wydźwięku tego zestawienia? grinser006.gif

Co do strzałki - zgadzam się. Wolałem jak zielona w prawo była na stałe doklejona do sygnalizatora. Bo kij mnie strzela, kiedy muszę stać kilka minut w oczekiwaniu na zieloną strzałkę w takim miejscu jak to, podczas gdy te światła są tam potrzebne chyba tylko tym kierowcom, którzy nie rozróżniają znaków drogowych. Ruch okrężny, przepustowość duża, a natężenie ruchu bardzo umiarkowane. Sygnalizotory aktualnie włączone za każdym razem, kiedy tamtędy jadę. Co ciekawe, pojawiły się tam dopiero kilka miesięcy po wybudowaniu dwupoziomowego skrzyżowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.