Skocz do zawartości

Pomiar ciśnienia sprężania - co mogę popsuć?


romano11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pacjent to silnik benzynowy, wolny ssak, pojemność 1,2.

Świece zapłonowe wykręcają się bez problemu, więc o to jestem spokojny.

Nurtuje mnie natomiast myśl, czy np. odpinać wtyczki wtryskiwaczy?

Druga sprawa - jest tam zintegrowana/zespolona cewka zapłonowa, brak kabli WN. Czy mogę bezkarnie kręcić rozrusznikiem, kiedy "przewody sygnałowe" będą odpięte od cewki, czy też muszę zasymulować świecom zapłonowym za pomocą drutu grinser006.gif, że jednak są w głowicy? Nie chciał bym niczego popsuć bardziej, niż jest hehe.gif

Pozdrawiam - romano11 30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Pacjent to silnik benzynowy, wolny ssak, pojemność 1,2.

> Świece zapłonowe wykręcają się bez problemu, więc o to jestem spokojny.

> Nurtuje mnie natomiast myśl, czy np. odpinać wtyczki wtryskiwaczy?

> Druga sprawa - jest tam zintegrowana/zespolona cewka zapłonowa, brak kabli WN. Czy mogę bezkarnie

> kręcić rozrusznikiem, kiedy "przewody sygnałowe" będą odpięte od cewki, czy też muszę

> zasymulować świecom zapłonowym za pomocą drutu , że jednak są w głowicy? Nie chciał bym

> niczego popsuć bardziej, niż jest

> Pozdrawiam - romano11

Będzie kręcić przy odpiętych cewkach, wtrysk benzyny do cylindra przez kilkadziesiąt obrotów silnikiem niczego też nie popsuje waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Musisz jeszcze mieć naładowany akumulator

No niby tak... kilkuletnia Centra wykazuje się napięciem spoczynkowym ~11,9V przy włączonym zapłonie i wyłączonych pozostałych odbiorach, ale te kilka obrotów to pewnie przeżyje... grinser006.gifbiglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wystarczy, że masz trochę nagaru w komorze spalania i za chwilę będziesz pytał dlaczego masz dziwne

> wyniki

Przy założeniu (czy słusznym?), że w każdym cylindrze jest podobna/jednakowa ilość nagaru, to i wyniki będą zbliżone.

Zerknę na kolor świec, silnik jeśli zużywa olej, to w minimalnych ilościach. Ten pomiar to tak bardziej z ciekawości niż z konieczności grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Musisz zablokować wtryskiwanie paliwa np. wyjmując bezpiecznik od pompy. Zespół cewek niech będzie

> podpięty zawsze gdy włączasz zapłon. Nie podpinaj i nie odpinaj go na włączony zapłonie.

I klapę bagażnika otworzyć. Po co wyłączać pompę czy też wtryskiwacze odłączać? Gaźnik też się odkręcało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No niby tak... kilkuletnia Centra wykazuje się napięciem spoczynkowym ~11,9V przy włączonym

> zapłonie i wyłączonych pozostałych odbiorach, ale te kilka obrotów to pewnie przeżyje...

Przy słabym akumulatorze pomiar może dawać zaniżone wartości ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Musisz zablokować wtryskiwanie paliwa np. wyjmując bezpiecznik od pompy. Zespół cewek niech będzie

> podpięty zawsze gdy włączasz zapłon. Nie podpinaj i nie odpinaj go na włączony zapłonie.

Kręcenie rozrusznikiem z cewkami podpiętymi pod sygnał zapłonu, ale bez obciążenia świecami, może uszkodzić cewki. W niezamkniętym obwodzie cewek indukują się bardzo wysokie napięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kręcenie rozrusznikiem z cewkami podpiętymi pod sygnał zapłonu, ale bez obciążenia świecami, może

> uszkodzić cewki. W niezamkniętym obwodzie cewek indukują się bardzo wysokie napięcia.

Czyli co radzisz: odpiąć cewki, licząc się z ewentualnymi błędami, czy też świece umasić, by jednak dawały iskry? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie krótkie kręcenie nie zaszkodzi zdrowej cewce. Ale moduł swoje kosztuje - zdecydowanie mniej niż odpięcie wtyczki.

Błędy - jeśli będziesz miał - zmienią status na nieaktywne po podłączeniu cewek. Zrób jak Ci będzie wygodnie. Podobnie z wtryskiwaczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Pacjent to silnik benzynowy, wolny ssak, pojemność 1,2.

> Świece zapłonowe wykręcają się bez problemu, więc o to jestem spokojny.

> Nurtuje mnie natomiast myśl, czy np. odpinać wtyczki wtryskiwaczy?

> Druga sprawa - jest tam zintegrowana/zespolona cewka zapłonowa, brak kabli WN. Czy mogę bezkarnie

> kręcić rozrusznikiem, kiedy "przewody sygnałowe" będą odpięte od cewki, czy też muszę

> zasymulować świecom zapłonowym za pomocą drutu , że jednak są w głowicy? Nie chciał bym

> niczego popsuć bardziej, niż jest

> Pozdrawiam - romano11

Wyjmij bezpiecznik od komputera wtrysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie tak. Bezpiecznik od pompy wyjąć i kręcić. Odpięcie czegokolwiek innego na 99,9% skutkuje

> błędem w ECU.

A czy odpalenie samochodu po odłączeniu pompy (żeby paliwo zeszło zza pompy) ma sens / nic nie uszkodzi w takim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy odpalenie samochodu po odłączeniu pompy (żeby paliwo zeszło zza pompy) ma sens / nic nie

> uszkodzi w takim przypadku?

Auto nie odpali bo nie ma paliwa w układzie. Układ napełnia się po przekręceniu stacyjki jeśli pompa działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Pacjent to silnik benzynowy, wolny ssak, pojemność 1,2.

Więc tak: pomiar ciśnienia sprężania miał być taką "wisienką na torcie", "kropką nad i" po przeprowadzonych zabiegach grinser006.gif

Niestety, okazało się, że wisienka jest robaczywa... facepalm%5B1%5D.gif a to za sprawą samego czujnika, który nie utrzymywał ciśnienia i kiedy przestawałem kręcić, to wskazówka opadała... pad.gifkara.gif

Co do odpinania, wyciągania to tak: zespół cewek odpięty i wyciągnięty przekaźnik pompy paliwa.

Skaner znalazł jedynie cztery błędy z wtryskiwaczy: P0201, 2, 3 i 4. Skasowane - nie wróciły grinser006.gif bolid oddany do ruchu właścicielowi.

Pozdrawiam - romano11 30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.