Skocz do zawartości

Procedura startu w pedałach?


muszek92

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć smile.gif

Pytanko kolejne mam, mam na stole akurat "zespół pedałów grinser006.gif"

Ktoś wie jak działa, na jakiej zasadzie, jak zrobić, przygotować, zmontować, procedurę startową ?

Wiem ze chyba kiedyś "molo" sprzedawał coś takiego jak "kompletny zestaw pedałów z procedurą startową", stąd moja ciekawość wink.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć

> Pytanko kolejne mam, mam na stole akurat "zespół pedałów "

> Ktoś wie jak działa, na jakiej zasadzie, jak zrobić, przygotować, zmontować, procedurę startową ?

> Wiem ze chyba kiedyś "molo" sprzedawał coś takiego jak "kompletny zestaw pedałów z procedurą

> startową", stąd moja ciekawość

> Pozdrawiam

Generalnie na pedale sprzegla trzeba zrobic taki sam wlacznik jak na pedale hamulca. Dospawac blaszke i czujnik zamontowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> najlepiej jak bys zrobil na gałce zmiany biegow lub gdzies pod reką , na pedale sprzegla przy

> zmianie biegow bez impulsatora to niezabardzo zda egzamin

piszesz z doswiadczenia czy ot tak ? bo Twoje porady sa malo trafne grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O genialnie Shoupas! Podziękował smile.gif a teraz przypomni mi ktoś zasadę działania, bo mniej więcej kumam ale nie wiem czy dobrze 270751858-jezyk.gif

czyli.. wciskamy sprzęgło ---> det widzi wciśnięte, ogranicza obroty do niższych ---> puszczamy sprzęgło startując ---> det puszcza obroty ?

a co przy zmianie biegów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O genialnie Shoupas! Podziękował a teraz przypomni mi ktoś zasadę działania, bo mniej więcej kumam

> ale nie wiem czy dobrze

> czyli.. wciskamy sprzęgło ---

> a co przy zmianie biegów?

trzeba zrobic tak aby zadzialal tylko raz grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć

> Pytanko kolejne mam, mam na stole akurat "zespół pedałów "

> Ktoś wie jak działa, na jakiej zasadzie, jak zrobić, przygotować, zmontować, procedurę startową ?

> Wiem ze chyba kiedyś "molo" sprzedawał coś takiego jak "kompletny zestaw pedałów z procedurą

> startową", stąd moja ciekawość

> Pozdrawiam

Mozna zrobic wg mnie lepiej bez zadnego czujnika zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O genialnie Shoupas! Podziękował a teraz przypomni mi ktoś zasadę działania, bo mniej więcej kumam

> ale nie wiem czy dobrze

> czyli.. wciskamy sprzęgło ---

> a co przy zmianie biegów?

To juz nie jest takie latwe. Trzeba zrobic uklad na dwoch przekaznikach. Guziczkiem na desce uruchamiasz procedure a pedalem zwalniasz, z tym ze musi to byc tak zrobione ze jak pedalem wylaczysz procedure to nie moze sie ona juz zalaczyc zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mógłby ktoś wytłumaczyć o co w tym chodzi ? Jak działa ta cala procedura startu ?

W silnikach wolnossących ustawienie odcinki na zadane obroty - nie musisz celować z obrotami na starcie

W doładowanych odcinka na zadane obroty + cofnięcie zapłonu + dolanie paliwa sprawia że mieszanka częściowo spala się w wydechu, dzięki temu turbina jest w stanie napompować bez obciążenia większe ciśnienie

w 1:05 masz start z procedury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coś jak czujnik wciśnięcia sprzęgła w nowszych Pandach Classic/III/500. Może coś pomoże taka

> informacja

oby tak samo nie dziala jak w tych co wymieniles bo .... szlag moze czlowieka trafic

ja juz nawet rozpinalem to go.no tyle ze pozniej przy zmienie biegow non stop zachowanie takie jakbys za pozno gaz odejmowal przy wysprzeglaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.