Skocz do zawartości

Legalizacja swapa z 0.7 -> 1.2


AkiMG

Rekomendowane odpowiedzi

Czy coś się w tej kwestii zmieniło, czy nadal trzeba mieć wszystkie papiery (dowody kupna sprzedaży itp.). Jak to wyglądało u Was (pytanie głownie do tych co przerabiali agenta) bo o ile w przypadku 1.1 -> 1.2 można by olać, chociażby ze względu na bardzo podobny wygląd silnika, o tyle w przypadku agenta, to nawet głupi jak otworzy maskę, zorientuje się że coś nie gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy coś się w tej kwestii zmieniło, czy nadal trzeba mieć wszystkie papiery (dowody kupna sprzedaży

> itp.). Jak to wyglądało u Was (pytanie głownie do tych co przerabiali agenta) bo o ile w

> przypadku 1.1 -> 1.2 można by olać, chociażby ze względu na bardzo podobny wygląd silnika, o

> tyle w przypadku agenta, to nawet głupi jak otworzy maskę, zorientuje się że coś nie gra

z 1.1 na 1.4 pojechałem na stację diagnostyczną (na zwykłą nie jakąś okręgową)

zrobiłem przegląd rozszerzony za całe 50zł, później udałem się do wydziału komunikacji i sprawa załatwiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z 1.1 na 1.4 pojechałem na stację diagnostyczną (na zwykłą nie jakąś okręgową)

> zrobiłem przegląd rozszerzony za całe 50zł, później udałem się do wydziału komunikacji i sprawa

> załatwiona

miałeś jakieś papiery do silnika (wiem, że silnik jest traktowany jako część wymienna, ale mamy do czynienia ze zmianą pojemności)? Aktualnie czerpie wiedzę z naszego FAQ i tam jest napisane:

jesli kupujemy silnik z polski to wraz z umowa k-s musimy miec zaswiadczenie ze dany silnik byl zarejestrowany w wk oraz potrzebna jest kopia dr potwierdzona przez wk(te zaswiadczenie nie sa wymagane przez wszystkie wk)

dlatego pytam na ile to jest aktualne, bo ostatnia edycja była bodajże w 2010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> miałeś jakieś papiery do silnika (wiem, że silnik jest traktowany jako część wymienna, ale mamy do

> czynienia ze zmianą pojemności)? Aktualnie czerpie wiedzę z naszego FAQ i tam jest napisane:

> jesli kupujemy silnik z polski to wraz z umowa k-s musimy miec zaswiadczenie ze dany silnik byl

> zarejestrowany w wk oraz potrzebna jest kopia dr potwierdzona przez wk(te zaswiadczenie nie sa

> wymagane przez wszystkie wk)

> dlatego pytam na ile to jest aktualne, bo ostatnia edycja była bodajże w 2010

nic nie było mi potrzebne, bynajmniej u mnie nic nie wymagał na diagnostyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to od marca bądź maja 2013roku weszły nowe przepisy uniemożliwiające wpisanie w dowód pojemności większej niż dla danego modelu przewidział producent. Dla SC i CC jest to 1,1, przynajmniej jak ja wpisywałem w dowód 1,2 16v na początku 2013 roku to mi mówili, że zdążyłem na ostatnią chwile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli dobrze pamiętam to od marca bądź maja 2013roku weszły nowe przepisy uniemożliwiające wpisanie

> w dowód pojemności większej niż dla danego modelu przewidział producent. Dla SC i CC jest to

> 1,1, przynajmniej jak ja wpisywałem w dowód 1,2 16v na początku 2013 roku to mi mówili, że

> zdążyłem na ostatnią chwile.

ja robiłem pod koniec maja 2013 i nic o tym nie mówili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja robiłem pod koniec maja 2013 i nic o tym nie mówili

robilem 2 lata temu (0,7>>1.2) i wystarczyła okręgowa stacja i podanie panu diagnoscie ze silnik jest z takiego modelu samochodu i ma taka pojemność. Diagnosta wpisał w taki papier co to są na nim wszystkie dane pojazdu te informacje (przepisał je ze jakiejś książaczki co to miał wyszczegulnione wszystkie modele) i dopisał że silnik znajduje się w fabrycznych mocowaniach. Potem z tą karteczką i dowodem do wk i po 2 tygodniach nowy dowodzik. Najwieksze problemy były z znalezieniem odpowiednio "śmiałej" stacji okręgowej bo w prawie wszystkich znajdowali wszystko by tylko nie podbić tj: braku zaświadczenia od rzeczoznawcy (300zł) po krople oleju na misce. Faktu że auto nie hamowało na 1 tylne koło nikt nie zauważył aż dopiero diagnosta który podbił przegląd stwierdził ze trzeba popatrzeć na to koło bo nie trzyma norm (ale problemów nie robił)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki wszystkim za odpowiedzi!

Zmartwie Cie, bo jeden z klubowiczów miał wielki problem, żeby zalegalizować swapa z 1.1 na 1.2 16v - właśnie z tego powodu, o którym pisał Bombell - nie powiem Ci dokładnie kiedy weszły te przepisy, ale aktualnie legalnie możesz swapnąć tylko na 1.1..

Także jeśli masz plan ładować 1.2 to ja odpuściłbym te kombinacje i jeździł z dowodem na 0.7 czy 0.9 (powiesz, że góre z 1.2 masz grinser006.gif) albo powiedział, że to jest 1.1 zlosnik.gif

Druga rzecz jest taka, że na zmiane pojemności w dowodzie masz 2 czy 4 tyg (gadałem o tym ze Stopa na CentoZlocie ostatnio właśnie - on 1.4 TJETa wsadził) i przy kontroli można powiedzieć, że swapa zrobiłeś wczoraj cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zmartwie Cie, bo jeden z klubowiczów miał wielki problem, żeby zalegalizować swapa z 1.1 na 1.2 16v

> - właśnie z tego powodu, o którym pisał Bombell - nie powiem Ci dokładnie kiedy weszły te

> przepisy, ale aktualnie legalnie możesz swapnąć tylko na 1.1..

> Także jeśli masz plan ładować 1.2 to ja odpuściłbym te kombinacje i jeździł z dowodem na 0.7 czy

> 0.9 (powiesz, że góre z 1.2 masz ) albo powiedział, że to jest 1.1

> Druga rzecz jest taka, że na zmiane pojemności w dowodzie masz 2 czy 4 tyg (gadałem o tym ze Stopa

> na CentoZlocie ostatnio właśnie - on 1.4 TJETa wsadził) i przy kontroli można powiedzieć, że

> swapa zrobiłeś wczoraj

Najwyżej powiem, że 1.1 z górą od 1.2... Może po oznaczeniach nie będą dochodzili wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiadomo, jeździć bez legalizacji sobie każdy może, gorzej przy dzwonie...

No nie wiem, mnie jak ostatnio zatrzymał policial.gif to od razu kazał otwierać maskę, jak jeździłem serią to nawet przy szczegółowej kontroli maski nie musiałem otwierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pisałeś o serii, więc rozumiem, że wcześniej miałeś 900 bez podtlenku LPG?

serii w sensie że wtedy był na normalnym zawiasie i bez wystających felg grinser006.gif

Zmierzam do tego że policial.gif widzi autko na glebie itp. Domyśla się że może mieć coś innego niż seria pod maską grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mlody zmienial jakos w kwietniu przy okazji zwyklego przegladu. Pojechal na okregowke bo na zwyklej stacji co zwykle robi przeglad gosc stwierdzil ze takie rzeczy to na okregowce, zrobil przeglad rozszerzony i z kwitem ze stacji pojechal do wydzialu wink.gif. W Zawierciu sprawa do ogarniecia w 1 dzien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na przykład jak się ma sprawa co do katalizatorów? bo w sumie podejrzewam, że po swapie nikt sobie takimi rzeczami głowy nie zawraca, a jednak mi przy zwykłym badaniu chcieli zabrać dowód bo wyciąłem kata... przy badaniach rozszerzonych to pewnie wszystko przetrzepią, analizator podepną, czy może się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A na przykład jak się ma sprawa co do katalizatorów? bo w sumie podejrzewam, że po swapie nikt

> sobie takimi rzeczami głowy nie zawraca, a jednak mi przy zwykłym badaniu chcieli zabrać dowód

> bo wyciąłem kata... przy badaniach rozszerzonych to pewnie wszystko przetrzepią, analizator

> podepną, czy może się mylę?

W opisanym przeze mnie przypadku kata nie bylo fabrycznie bo klamot jest z poczatku '94r palacz.gif. A co do sprawdzania czystosci spalin itp to pewnoe zalezy od diagnosty. Jak wjechal na stanowisko to niby jakies tam czujniki zaczely sie zalaczac ale diagnosta papiery podbil wink.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W opisanym przeze mnie przypadku kata nie bylo fabrycznie bo klamot jest z poczatku '94r . A co do

> sprawdzania czystosci spalin itp to pewnoe zalezy od diagnosty. Jak wjechal na stanowisko to

> niby jakies tam czujniki zaczely sie zalaczac ale diagnosta papiery podbil .

No to trzeba będzie szukać wydechu z katem sick.gif przynajmniej na czas przeglądu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A na przykład jak się ma sprawa co do katalizatorów? bo w sumie podejrzewam, że po swapie nikt

> sobie takimi rzeczami głowy nie zawraca, a jednak mi przy zwykłym badaniu chcieli zabrać dowód

> bo wyciąłem kata... przy badaniach rozszerzonych to pewnie wszystko przetrzepią, analizator

> podepną, czy może się mylę?

U mnie na brak kata nic nie mówił zlosnik.gif

Ale za to na zwykłym przeglądzie wspomniał o tym i troszkę mu się to nie podobało, także przed kolejnym przeglądem będę coś kminił grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

Na niektórych forach straszą, że ostatnio jakoś się przepisy zmieniły i że nie wystarczy tylko pojechać na rozszerzony przegląd, ale trzeba powołać najpierw rzeczoznawcę przez co koszty takiej legalizacji rosną nawet do 1tys zł. Też się chętnie dowiem jak to faktycznie obecnie wygląda, bo chciałbym niedługo zalegalizować 900-->1.2 8V oraz za jednym zamachem zmienić w dowodzie liczbę miejsc na 2 osoby, bo do tego w pierwszej kolejności przyczepiła się ostatnio policja podczas kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na niektórych forach straszą, że ostatnio jakoś się przepisy zmieniły i że nie wystarczy tylko

> pojechać na rozszerzony przegląd, ale trzeba powołać najpierw rzeczoznawcę przez co koszty

> takiej legalizacji rosną nawet do 1tys zł.

Opinia rzeczoznawcy to koszt od 300 do 500 zł w zależności od ilości w prowadzonych zmian konstrukcyjnych (jak u mnie) oraz ilości zdjęć niezbędnych do ich udokumentowania. W przypadku zmiany z 700 na 1.2 konieczna może się okazać zmiana sprężyn z zawieszenia, ale koszt opinii nie powinien przekroczyć 350zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W opisanym przeze mnie przypadku kata nie bylo fabrycznie bo klamot jest z poczatku '94r . A co do

> sprawdzania czystosci spalin itp to pewnoe zalezy od diagnosty. Jak wjechal na stanowisko to

> niby jakies tam czujniki zaczely sie zalaczac ale diagnosta papiery podbil .

u mnie również przeszło, ale facet powiedział że nie będzie pracować wiecznie i kiedyś ktoś mi nie podbije przeglądu z tym co mam clown.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie również przeszło, ale facet powiedział że nie będzie pracować wiecznie i kiedyś ktoś mi nie

> podbije przeglądu z tym co mam

Dzika ale, że z jakiej racji skoro przyjeżdżasz na przegląd całkowicie legalnym, udokumentowanym sc 1.2 niewiem.gif (bo masz w dowód wbity nie?). Chyba, że Tobie o brak kata chodzi? Nie dygaj wink.gif Gdzie robisz przegląd?Ja wbiłem w dowód 1.2, a na 1.4 zmieniał nie będę bo nie widzę sensu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.