Skocz do zawartości

Skoda S100 - płyn hamlcowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Jest sobie Skoda S100 rocznik 76, jako że przednie hamulce stały w miejscu trzeba bylo się zabrać o to, uszczelnienia zaciskow juz zamówiłem, pozostaje pytanie czym zalać układ hamulcowy, według mnie to mineralnym R3 bo w tych czasach nic innego nie było ale czy to jest jeszcze dostępne ? Druga sprawa to kit wie kto tam wcześniej kiedyś wlał, a wiem że kiedys coś było juz robione w skodzinie z hamulcami.

Cały układ i tak będzie przepompowany swieżym płynem. Także koledzy do was pytanie co tam lac ?

Na zachętę foto owego 'wynalazku' grinser006.gif

15082011211.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zaopatruję sie w DOT3 jak koledzy radzą grinser006.gif

hubertmlody, jak szukałem info na temat zacisków to natknąlem się na strone gdzie własnie była szerzej opisana ta skodzina. Efekt mega aż szkoda gdziekolwiek wyjechac takim autem i je ubrudzic grinser006.gif

Ta 'moja' bo to w zasadzie skoda dziadka od mojej serce.gif to jej daleko do takiego efektu, ale jak na swoje lata to i tak sie bardzo dobrze trzyma. Ma mniej rdzy niż moje Uno rotfl.gif

BTW.

Jak by ktoś miał napęd licznika do S100 to proszę o cynk smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> BTW.

> Jak by ktoś miał napęd licznika do S100 to proszę o cynk

Fajna ok.gif mi się te 100 bardzo podobają, bo rodzice kiedyś mieli i nawet kilka lat temu stała u dziadków na podwórzu jeszcze... gdybyś wtedy napisał to bym sprawdził, bo licznik chyba był sprawny, ale 2-3 lata temu niestety poszła na złom... podpytam dziadka czy może ten licznik nie leży jeszcze gdzieś w garażu, albo inne części, ale pewnie wszystko poszło "w kosmos"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam licznik jest dobry, a rozchodzi mi sie o naped licznika który jest w skrzyni, nadlamalo sie mocowanie linki i ta sie trzyma na slowo honoru, także szukam tego korpusu gdzie wchodzi linka smile.gif

Po za tym to DOT3 zalany i układ odpowietrzony, skoda znowu jeździ grinser006.gif I faktycznie teraźniejsze plyny R3 są na bazie DOT3 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sam licznik jest dobry, a rozchodzi mi sie o naped licznika który jest w skrzyni, nadlamalo sie

> mocowanie linki i ta sie trzyma na slowo honoru, także szukam tego korpusu gdzie wchodzi linka

> Po za tym to DOT3 zalany i układ odpowietrzony, skoda znowu jeździ I faktycznie teraźniejsze

> plyny R3 są na bazie DOT3

jakbyś miał jakiś problem z tym wynalazkiem - to dzwoń - swego czasu sporo spędziłem przy jednym egzemplarzu - nawet podobny kolor był.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sam licznik jest dobry, a rozchodzi mi sie o naped licznika który jest w skrzyni, nadlamalo sie

> mocowanie linki i ta sie trzyma na slowo honoru, także szukam tego korpusu gdzie wchodzi linka

No to silnik raczej pojechał razem z blachami na skup złomu oslabiony.gif

> Po za tym to DOT3 zalany i układ odpowietrzony, skoda znowu jeździ I faktycznie teraźniejsze

> plyny R3 są na bazie DOT3

Kurczę, ale mnie wspomnienia naszły 893goodvibes.gif

A propos. Skodziankę masz w Bytomiu? 20 i 21 września będę w okolicach Sosnowca, DG itd. Może gdybyś miał czas to dałoby radę zrobić małego spota? Mam wielką ochotę zobaczyć to Twoje cudo serduszka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to silnik raczej pojechał razem z blachami na skup złomu

> Kurczę, ale mnie wspomnienia naszły

> A propos. Skodziankę masz w Bytomiu? 20 i 21 września będę w okolicach Sosnowca, DG itd. Może

> gdybyś miał czas to dałoby radę zrobić małego spota? Mam wielką ochotę zobaczyć to Twoje cudo

to jak będziesz to daj znać - od Sosnowca do M-c rzut beretem jest

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jak będziesz to daj znać - od Sosnowca do M-c rzut beretem jest

> pozdr

Jasne. Odezwę się ok.gif Jedziemy z serce.gif na ślub Jej kuzyna, a potem jakieś odwiedziny u jej rodzinki, ale na spota też trzeba czas wygospodarować zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakbyś miał jakiś problem z tym wynalazkiem - to dzwoń - swego czasu sporo spędziłem przy jednym

> egzemplarzu - nawet podobny kolor był.

> pozdr

To dobrze wiedzieć grinser006.gif w razie czego wiem gdzie dzwonić, dzięki za cynk smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A propos. Skodziankę masz w Bytomiu? 20 i 21 września będę w okolicach Sosnowca, DG itd. Może

> gdybyś miał czas to dałoby radę zrobić małego spota? Mam wielką ochotę zobaczyć to Twoje cudo

Nie, niestety nie mam jej w Bytomiu, dziadek śmiga nią po wsi, więc nawet jak by co to nie mam jak podjechać skodzina crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.