Skocz do zawartości

Coś mi klekocze w okolicy klimy


MirekD

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie dziś zauważyłem gdy mulher.gif oddalała sie w kierunku sklepu, dźwięk jest dziwny, jakby coś sie odkręciło i zaczyna dzwonić, klekotać jak obroty skoczą wyżej 1000 (klima odłączona) i okolicy 1200 obr/min gdy klima załączona.

jako podejżanych mam łożysko klimy (ale łożyska z reguły szumia, buczą) ewentualnie napinacz paska napędów.

może Koledzy bardziej doświadczeni w przebiegu mają jeszcze jakieś typy do oblukania ?, jutro zamierzam zdjąć prawe koło i skontrolować napinacz, dziś "macałem" klimatyzator i na stojacym silniku daje sie przesunąć sprzęgło klimy tak z 2 cm na obwodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobny ciężki do opisania dzwięk i nie pasujący zabardzo do łożyska wydawało sprzęgiełko alternatora. Tak długo tego szukałem (ponad rok) że w końcu się rozpadło w trakcie jazdy hahaha.gif przynajmniej miałem 100% pewności że to właśnie ono wink.gif Oczywiście przez ten rok wymieniłem wszystko, rolkę, napinacz, pasek, została klima i altek, więc zeby nie rozszczelniać klimy udało mi się nawet kupić krótszy pasek by ominąć klimę, niestety nie zdązyłem go już założyć jak sprzęgło alternatora odpadło screwy.gif

Ale spoko, jest twarde, nie dość że rok czasu jeździło hałasując to jeszcze rozpadło się w Jaworznie, dojechałem bez ładowania do Częstochowy do mulher.gif potem do kina, znów do mulher.gif i do domu, co prawda miałem choinkę na zegarach a światła tylko się żażyły to dojechał do domu yay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak już tam wleziesz i zdejmiesz nadkole to skontroluj koło pasowe wału, może się rozwulkanizowało.

> Na youtubie sa filmiki - trochę grzechocze, trochę dzwoni.

nie osłabiaj mnie, dopiero co wymieniałem (półtora roku temu, to juz taki szajs mogą produkować ? włąśnie z tej okolicy najbardziej jarmoli) confused.gif

a moje stare (12 letnie) pomyka jeszcze u jednej z naszych Koleżanek kącikowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje WSZYSTKIM za pomoc !!!

20.GIF naelży sie Koledze Yury, szkag trafił dwumas koła pasowego mimo, że miało dopiero 1 i 1/2 roku, (zdjęcie wieczorem). kolega u którego kupowałem chodził i drapał sie po "glacy" ze zdziwienia jak tak szybko mogło polecieć, dał mi typ do sprawdzenia, sprzęgiełko na altku, ponoć jak padnięte to niszczy gume w dwumasie pasowym.

koło kupione nowe (240 zeta wcięło sciana.gifsciana.gif) już założone, przy okazji zlikwidowana ruda na miejscu gdzie wchodzi podnośnik, uszczelnione kolanko przy kolektorze ssącym (coś ciurkało ostatnio tam olejem z odmy, muszę jeszcze pomyśleć jak obejść to durne rozwiązanie gdzie opary ze skrzyni korbowej dymają do powietrza w kolektorze ssącym screwy.gif) i wyczyszczony "Ogr"

Jeszcze raz Dziękuję IThankYou.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakiej firmy było to co padło ?

nie pamiętam, miało być solidne, zapłaciłem prawie 4 stówy,

i obiecane obrazki

1.

287816517-IMGP3733.JPG

2.

287816517-IMGP3734.JPG

zdechło z dnia na dzień, widać że rozwarstwienie jest świeże a i z opisu żony wynika iż zdechło jak wracała z wyjazdu na większe zakupy do domu, myślała, że do dmuchawy coś wpadło.

post-7259-14352524849885_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest koło pasowe do 1,9jtd ?

aha (dobierane po katalogu i Eper, na pierwszy montaż było cieniej gumy, teraz mam zupełnie inaczej zbudowane, guma jest po obwodzie tak gdzieś cirka centymetr od brzegu zewnętrznego i mocowanie jest zdecydowanie cieńsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.