Skocz do zawartości

łomot podczas jazdy w deszczu


ooo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Bolączka pojawia się tylko kiedy dużo wody zalega na asfalcie i pojawia się tylko powyżej 80 km/h czyżby jakieś fiatowskie ostrzeżenie, aby jeździć wolniej busted.gif ?

Brak mi pomysłu co to może być tego powodem. Odgłos dobiega z przodu samochodu. Myślałem, że jest to winna powyginanej osłony termicznej katalizatora, która pod wpływem wody drga, jakiś czas temu odpadła a problem nie zniknął, Pozostałe osłony trzymają pewnie. Nie ma żadnych luzów na przegubach i w zawieszeniu. Brakuje mi pomysłu hmm.gif co może być tego przyczyną może ktoś miał podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Bolączka pojawia się tylko kiedy dużo wody zalega na asfalcie i pojawia się tylko powyżej 80 km/h

> czyżby jakieś fiatowskie ostrzeżenie, aby jeździć wolniej ?

> Brak mi pomysłu co to może być tego powodem. Odgłos dobiega z przodu samochodu. Myślałem, że jest

> to winna powyginanej osłony termicznej katalizatora, która pod wpływem wody drga, jakiś czas

> temu odpadła a problem nie zniknął, Pozostałe osłony trzymają pewnie. Nie ma żadnych luzów na

> przegubach i w zawieszeniu. Brakuje mi pomysłu co może być tego przyczyną może ktoś miał

> podobny problem.

A ta plastikowa osłona między kołem a silnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Bolączka pojawia się tylko kiedy dużo wody zalega na asfalcie i pojawia się tylko powyżej 80 km/h

> czyżby jakieś fiatowskie ostrzeżenie, aby jeździć wolniej ?

> Brak mi pomysłu co to może być tego powodem. Odgłos dobiega z przodu samochodu. Myślałem, że jest

> to winna powyginanej osłony termicznej katalizatora, która pod wpływem wody drga, jakiś czas

> temu odpadła a problem nie zniknął, Pozostałe osłony trzymają pewnie. Nie ma żadnych luzów na

> przegubach i w zawieszeniu. Brakuje mi pomysłu co może być tego przyczyną może ktoś miał

> podobny problem.

a ja Ci powiem że to osłona palacz.gif

tyle że nie katalizatora a rury wydechu

odginała się osłona pomiędzy tylną częścią podłogi w nogach pasażera po lewej stronie a turą wydechu przebiegającą w poprzek samochodu

dopiero przynitowanie osłony do podłogi pomogło yay.gif

a tak to każda większa kałuża a szczególnie w koleinie i miałem traktor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wydechu przebiegającą w poprzek samochodu

> dopiero przynitowanie osłony do podłogi pomogło

> a tak to każda większa kałuża a szczególnie w koleinie i miałem traktor

Kolega ma najprawdopodobniej rację smile.gif . Osłona trzyma się pewnie, ale jak się ją wygnie to dotyka podłogi( jest około 2 cm luzu). Róg tej blachy idealnie po odgięciu pasuje do kropki rdzy w podłodze. shocked.gif

Ostatnio wymieniałem przewody hamulcowe i musiałem zdemontować tą blachę i przekręciłem ją solidnie niż to było oryginalnie. W sobotę jechałem w strugach deszczu to już tak mocno nie tłukło jak wcześniej. Narazie usztywniłem tą blachę na 100%. Będę winien koledze piwko za pomoc 20.GIF w ASO nie wiedzieli co jest tego przyczyną.

Pozdrawiam smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega ma najprawdopodobniej rację . Osłona trzyma się pewnie, ale jak się ją wygnie to dotyka

> podłogi( jest około 2 cm luzu). Róg tej blachy idealnie po odgięciu pasuje do kropki rdzy w

> podłodze.

> Ostatnio wymieniałem przewody hamulcowe i musiałem zdemontować tą blachę i przekręciłem ją

> solidnie niż to było oryginalnie. W sobotę jechałem w strugach deszczu to już tak mocno nie

> tłukło jak wcześniej. Narazie usztywniłem tą blachę na 100%. Będę winien koledze piwko za

> pomoc w ASO nie wiedzieli co jest tego przyczyną.

> Pozdrawiam

Zawsze po przejeździe szybko przez wodę odginała mi się ta blacha i zahaczała o wydech ale to było z tyłu i opis odgłosu nie zgadza sie z tym tutaj w wątku... Tak ją podklepałem, że nie wystaje pod podłogę w felernym miejscu i problem się skończył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zawsze po przejeździe szybko przez wodę odginała mi się ta blacha i zahaczała o wydech ale to było

> z tyłu i opis odgłosu nie zgadza sie z tym tutaj w wątku... Tak ją podklepałem, że nie wystaje

> pod podłogę w felernym miejscu i problem się skończył.

Faktycznie mój opis z przodu był mylny grinser006.gif, łomot podczas jazdy jak by dochodził z miejsca mocowania dźwigni ręcznego (wyjątkowo głośny i to jest powodem braku mojej precyzji) i stąd moje wcześniejsze podejrzenie co do osłony katalizatora. Diagnoza potwierdzi się podczas najbliższej przejażdżki w deszczu. drive.gif

Dzięki wszystkim za pomoc IThankYou.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w byłym Seicento mojej narzeczonej też się tak działo w deszczu, że przy hamowaniu silnikiem coś łomotało, ale przez 3 lata nic takiego się nie działo, a w tym roku przy każdym większym opadzie

oglądałem podłogę i wszystko, co jest pod nią oraz przeniesienie napędu i zawieszenie

sam tego nie słyszałem, bo nie miałem okazji i nigdy już nie będę miał, bo sprzedała auto grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.