Skocz do zawartości

Olej w przewodach intercoolera, odma czy turbo?


OlekBartek

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś odkręciłem intercooler z powodu jego pęknięcia.

Co mnie zmartwiło to dość duża ilość oleju w kolankach,w samym IC chyba nie było go,albo było mało.

Jak spr. czy puszcza turbina?

Samochód to poczciwe 1.9tdi jeżdżone w emeryt style,więc dolewać oleju się nie dolewa między wymianą więcej jak 0,3l,jednak turbo pracuje tam bardzo rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziś odkręciłem intercooler z powodu jego pęknięcia.

> Co mnie zmartwiło to dość duża ilość oleju w kolankach,w samym IC chyba nie było go,albo było mało.

> Jak spr. czy puszcza turbina?

> Samochód to poczciwe 1.9tdi jeżdżone w emeryt style,więc dolewać oleju się nie dolewa między

> wymianą więcej jak 0,3l,jednak turbo pracuje tam bardzo rzadko.

turbo to pracuje caly czas

olej w IC w starym "tdi" to norma mogl się tam zbierac latami, jak nie kopci na niebiesko, oleju nie dolewasz to nie ma co sie przejmowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy puszcza tubro, odma czy może EGR to można sprawdzić ordanoleptycznie.

U mnie puszcza odma i egr i mam poniżej tych miejsc mocno zapocone. Ody to samej nie da się wymienić, cała pokrywa zaworów ponad 500zł.

Cena EGR-a podobna, z tym, że zamiast niego można wstawić "rurke".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> olej idzie z odmy. ciutke też turbo ma prawo puścić.

> 1.9TDI puszcza z odmy dość dużo - stąd konieczność dolewek.

> Nie jest to awaria, tylko taka cecha tego silnika.

niedawno u mnie czyścili układ dolotowy a na odmę założyli jakieś sitko co wg nich ma zapobiec wyciekom spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niedawno u mnie czyścili układ dolotowy a na odmę założyli jakieś sitko co wg nich ma zapobiec

> wyciekom

na forach VW było juz wiele sposobów wymyslanych - montowano oil catch tank, co było chyba najskuteczniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> olej idzie z odmy. ciutke też turbo ma prawo puścić.

> 1.9TDI puszcza z odmy dość dużo - stąd konieczność dolewek.

> Nie jest to awaria, tylko taka cecha tego silnika.

Ja bym powiedział cecha już trochę wysłużonych turbodiesli, w co drugim aucie które nie jest pierwszej świeżości kapie olej z węża między turbo a IC, co nie znaczy że są zepsute wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym powiedział cecha już trochę wysłużonych turbodiesli, w co drugim aucie które nie jest

> pierwszej świeżości kapie olej z węża między turbo a IC, co nie znaczy że są zepsute

no wlasnie niekoniecznie wysłużonych, no chyba że 100kkm przebiegu = wysłużony wink.gif (a taką fabią jeździłem i miała też mokro od oleju w przewodach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no wlasnie niekoniecznie wysłużonych, no chyba że 100kkm przebiegu = wysłużony (a taką fabią

> jeździłem i miała też mokro od oleju w przewodach)

To w takim razie tym bardziej nie ma się co przejmować wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na pewno leje się z odmy.

Po odkręceniu egra i przeczyszczeniu (masakra ile syfu tam było).

Myślę,jak tu go zaślepić?

Czy wystarczy dać zaślepkę na przewodzie idący z kolektora wydechowego do egra?Np.z blaszki?

Czy jednak to bardziej skomplikowane,mogą być jakieś skutki uboczne takiego stanu rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie na pewno leje się z odmy.

> Po odkręceniu egra i przeczyszczeniu (masakra ile syfu tam było).

> Myślę,jak tu go zaślepić?

> Czy wystarczy dać zaślepkę na przewodzie idący z kolektora wydechowego do egra?Np.z blaszki?

Zalezy jaki 1.9tdi masz. W niektorych mozna zaslepic egr, a w wiekszosci nie mozna tego zrobic.

> Czy jednak to bardziej skomplikowane,mogą być jakieś skutki uboczne takiego stanu rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyszczenie albo wymiana odolejacza odmy nie pomaga?

Hmmm,jeśli mówisz o tym http://www.google.pl/imgres?imgurl=http%...525&bih=697 to te okrągłe czarne rozbieralne raczej nie jest.Przynajmniej moim zdaniem nie idzie tego rozebrać bez zniszczenia tego.

Myślę nad patentem z odolejaczem z lublina (coś takiego na którymś forum na szybko znalazłem.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vadero wiele już napisał, zazwyczaj w tedeikach poci się mocno z odmy i EGRa. Trzeba założyć oil catch tank, koszt 100zł i samodzielny montaż i problem ustąpi. Ten olej to rozdmuchiwane opary olejowe po przewodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy wystarczy dać zaślepkę na przewodzie idący z kolektora wydechowego do egra?Np.z blaszki?

> Czy jednak to bardziej skomplikowane,mogą być jakieś skutki uboczne takiego stanu rzeczy.

Są gotowe kawałki "rury" do wstawienia, koszt ok. 120-150zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Są gotowe kawałki "rury" do wstawienia, koszt ok. 120-150zł

Ale nie chce się pozbyć klapy gaszącej,więc w grę wchodzi tylko zaślepienie blaszka wejścia rurki idącej od wydechowego,o ile nie wpłynie to negatywnie na checka i inne elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeśli po zdemontowaniu intercoolera albo rur doładowania wylewa się z nich olej to jest problem,

> ale jeśli sa tylko zaolejone, brudne w srodku to wszystko w porządku. Pytanie jak duzo jest

> tam tego oleju.

Niestety olej kapał.Czy chcąc spr. czy turbina puszcza trzeba zdjąć rurę od niej?Czy gdy odmą leci olej,to i tak takie spr, turbo jest bez sensu bo olej z odmy może fałszować diagnoze turbo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.