Skocz do zawartości

[KzAK]Stacja pogodowa / termometr


antares

Rekomendowane odpowiedzi

Takie jakieś cudo potrzebuję, nie znam się nie wiem o co w tym chodzi ma działać dobrze i nie kosztować majątku, powiedzmy do 150zł

założenia:

temp i wilgotność w środku

temp i wilgotność (wilgotność niekoniecznie) na zewnątrz . Fajnie jakby były dwie czujki zewnętrzne . Oczywiście bezprzewodowo.

Faz księżyca oraz fal oceanicznych nie musi pokazywać zlosnik.gif

Na co zwracać uwagę, jakie funkcje mogę się rzeczywiście przydać, jakie firmy polecacie ??

BTW czy przy dwóch czujnikach pokazywana jest średnia temp na stacji czy są osobno ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie jakieś cudo potrzebuję, nie znam się nie wiem o co w tym chodzi ma działać dobrze i nie

> kosztować majątku, powiedzmy do 150zł

> założenia:

> temp i wilgotność w środku

> temp i wilgotność (wilgotność niekoniecznie) na zewnątrz . Fajnie jakby były dwie czujki zewnętrzne

> . Oczywiście bezprzewodowo.

> Faz księżyca oraz fal oceanicznych nie musi pokazywać

> Na co zwracać uwagę, jakie funkcje mogę się rzeczywiście przydać, jakie firmy polecacie ??

> BTW czy przy dwóch czujnikach pokazywana jest średnia temp na stacji czy są osobno ??

Mam z Lidla za 99zl, daje rade ok.gif.

Czujki mozna dokupowac oddzielnie, np: na allegro. Nie kazda bedzie pasowac. Max mozna 3. Pokazywana jest temperatura kazdej z czujek, wybiera sie recznie ktorej lub automatycznie co jakies 5s jest przelaczane wskazanie miedzy czujkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz więcej niż jedną czujkę to patrz na ceny/dostępność czujek.

U teściów sprawdza się Meteo SP14, w dość sporym domu nie ma problemu z zasięgiem parter/piętro. Czujki tanie i łatwe do kupienia.

Druga opcja to np dwie takie same stacje, ustawienie czujek na dwa różne kanały. Trzeba sprawdzić czy stacja ogarnia więcej niż 1. czujkę. Jeżeli tak to wskazanie jest naprzemienne (1., 2., 3.,...)

U siebie mam dwie stacje Conrad'a, chciałem drugą czujkę ale okazało się że dostępność za odrą, a cena wyższa niż stacja w PL. Niestety stacje różne modelowo i czujki nie kompatybilne. Nic się nie zakłóca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mróz nie szkodzi baterii w czujce?

sam jestem zaskoczony ale nie. Wytrzymała na jakiś zwykłych bateriach oryginalnie dołączonych do zestawu ponad 2 lata. Wymieniłem tylko dlatego, że zapaliła się kontrolka informująca o końcu życia baterii.Świeciła się dobre 2 miesiące i czujka dalej działała. Zmieniałem przy okazji - pewnie podziałała by jeszcze dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na co zwracać uwagę

jak jakis czas temu to przegladalem to stacje mialy problem z pokazywaniem mrozu. Co mi po stacji jak jej zakres konczyl sie na -25 albo nawet na -20. Doszedlem do wniosku, ze jak i tak mam miec normalny termometr za oknem to sensu kupowania stacji nie ma. Jak Ci to nie przeszkadza to ok, jak moze to sprawdzaj dane techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak jakis czas temu to przegladalem to stacje mialy problem z pokazywaniem mrozu. Co mi po stacji

> jak jej zakres konczyl sie na -25 albo nawet na -20. Doszedlem do wniosku, ze jak i tak mam

> miec normalny termometr za oknem to sensu kupowania stacji nie ma. Jak Ci to nie przeszkadza

> to ok, jak moze to sprawdzaj dane techniczne.

Ta z Lidla pokazuje temperatury ponizej -30 stopni, widzialem takie kilka razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak jakis czas temu to przegladalem to stacje mialy problem z pokazywaniem mrozu. Co mi po stacji

> jak jej zakres konczyl sie na -25 albo nawet na -20. Doszedlem do wniosku, ze jak i tak mam

> miec normalny termometr za oknem to sensu kupowania stacji nie ma. Jak Ci to nie przeszkadza

> to ok, jak moze to sprawdzaj dane techniczne.

to meteo sp14, o którym wyżej pisałem, też w specyfikacji ma chyba -25* a pokazuje więcej niż -30*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam z Lidla za 99zl, daje rade .

> Czujki mozna dokupowac oddzielnie, np: na allegro. Nie kazda bedzie pasowac. Max mozna 3.

> Pokazywana jest temperatura kazdej z czujek, wybiera sie recznie ktorej lub automatycznie co

> jakies 5s jest przelaczane wskazanie miedzy czujkami.

pamiętasz może jakiej to jest marki ? może coś na allegro znajdę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeżeli chcesz więcej niż jedną czujkę to patrz na ceny/dostępność czujek.

> U teściów sprawdza się Meteo SP14, w dość sporym domu nie ma problemu z zasięgiem parter/piętro.

> Czujki tanie i łatwe do kupienia.

> Druga opcja to np dwie takie same stacje, ustawienie czujek na dwa różne kanały. Trzeba sprawdzić

> czy stacja ogarnia więcej niż 1. czujkę. Jeżeli tak to wskazanie jest naprzemienne (1., 2.,

> 3.,...)

> U siebie mam dwie stacje Conrad'a, chciałem drugą czujkę ale okazało się że dostępność za odrą, a

> cena wyższa niż stacja w PL. Niestety stacje różne modelowo i czujki nie kompatybilne. Nic się

> nie zakłóca.

porównywałeś pomiary tych stacji między sobą ??

jakie masz te stacje z conrada kilka osób poleca ten sklep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pamiętasz może jakiej to jest marki ? może coś na allegro znajdę....

Nie pamietam teraz, ale mam jedna w domu na zbyciu, kupilem zeby wykorzystac element zewnetrzny, ale nie pasowal do innej stacji z Lidla, praktycznie identycznej ale w starszej odmianie.

Jedymi minus to taki, ze nadajnik zewnetrzny ma ulamany kawalek pstryczka od zmiany kanalu i zeby przelaczyc trzeba uzyc np: malego srubokrecika czy szpilki/igly. Pekl przy pierwszym wyborze kanalu sick.gif. W codziennym uzytkowaniu w ogole nie przeszkadza, bo przeciez kanal przewaznie ustawia sie raz na zawsze.

Wroce do domu to moge Ci podac producenta i model urzadzenia wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze sklepu na B nie kupuj mi działa ale baterie muszę wymieniać co kilka tygodni i słabo z łącznoscią nadajnika w zasiegu 2m ale tylko przy oknie przez mur 60cm nie przejdzie a w lini prostej bez przeszkód (szuba max 2,5m w lini prostej i tak traci zasięg) ja mam w odelgłosci 40cm i dziąła ok, ale nie kupiłbym ze sklepu na B (kosztowała chyba 39zł przecena z 79) ale i tak kupie inna lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> porównywałeś pomiary tych stacji między sobą ??

> jakie masz te stacje z conrada kilka osób poleca ten sklep

czujki mam po przeciwnych stronach mieszkania wiec w ciągu dnia temp są różne (rano słonce świeci na jedną, a później na drugą). Temp w nocy są zblizone.

Jak postawie stacje do synchronizacji DCF obok siebie, bo łapie mi w jednym miejscu mieszkania spineyes.gif to wewnętrzne różnią się <1*

1. http://bit.ly/1kBF0I6 temp zewnętrzna pokazuje -2x* pomimo tego co piszą. Ta ogarnia do 3. czujników - pokazuje naprzemiennie (mam inny czujnik 3.kanałowy bez wyświetlacza, pewnie jakiś starszy model)

2. http://bit.ly/1kBEppJ kupiona za podobnie śmieszne pieniądze w sklepie stacjonarnym w DE. Stacja i czujnik zjadają baterie bardziej niż 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czujki mam po przeciwnych stronach mieszkania wiec w ciągu dnia temp są różne (rano słonce świeci

> na jedną, a później na drugą). Temp w nocy są zblizone.

mam dokładnie takie samo założenie waytogo.gif

> Jak postawie stacje do synchronizacji DCF obok siebie, bo łapie mi w jednym miejscu mieszkania to

> wewnętrzne różnią się

1. http://bit.ly/1kBF0I6 temp zewnętrzna pokazuje -2x* pomimo tego co piszą. Ta ogarnia do 3. czujników - pokazuje naprzemiennie (mam inny czujnik 3.kanałowy bez wyświetlacza, pewnie jakiś starszy model)

temp zewnętrzna pokazuje więcej do -20 dobrze zrozumiałem ?

BTW nie wiem czy dobrze zapamiętałem, ale coś mi się obiło że stacje działające z 433 MHz są gorsze i gubią zasięg jak to jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam dokładnie takie samo założenie

po głowie chodzi mi kupno drugiej #1

> temp zewnętrzna pokazuje więcej do -20 dobrze zrozumiałem ?

tak, pokazywało zimą większy mróz niż -20*. Meteo SP14 na wsi u teściów pokazywało przeszło -30* pomimo tego co twierdzi specyfikacja.

> BTW nie wiem czy dobrze zapamiętałem, ale coś mi się obiło że stacje działające z 433 MHz są gorsze

> i gubią zasięg jak to jest ?

ponoć mają gorszy zasięg, ale jakoś problemów nie zauważyłem zarówno na swoich Conradach jak i na Meteo (a tam odległości są sporo większe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.