Skocz do zawartości

Klimatyzator do domu


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Możecie koledzy podpowiedzieć na jaki klimatyzator domowy warto zerknąć? Kwota do wydania około 2,5 tys, czyli niska półka. Chce chłodzić w sumie 1 pokój 20m2. Nie interesują mnie przenośne. Chciałbym żeby był też w miarę cichy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możecie koledzy podpowiedzieć na jaki klimatyzator domowy warto zerknąć? Kwota do wydania około 2,5

> tys, czyli niska półka.

Przepisy się zmieniły podobno, i tego już nie kupisz.

Więc najtańsza IMO godna uwagi to Galanz 2.6KW inverter. Tylko o 100 zł przekracza budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=36080825

Tego gościa polecam. Sam od niego brałem model 3032. Pracuje ok. Towar niby z demontażu z jakichś wystaw czy coś, i [potwierdzam- niewielkie śladuy używania. Widać że było zamontowane, ale w środku czyste- nie doczyścisz tak żadnej używki, więc polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=36080825

> Tego gościa polecam. Sam od niego brałem model 3032.

Też od nich w tym roku kupiłem 2 klimy.

Obudowy klimatyzatorów trochę porysowane, ale w środku czyściutkie. Montaż we własnym zakresie - trzeba pamiętać o dwóch ważnych rzeczach:

1) rur od klimy nie da się skrócić ani wydłużyć - trzeba tak zaplanować miejsce montażu aby dało się łątwo ułożyć rurę o długości około 3,5 metra

2) trzeba uważać przy przekładaniu rur przez ścianę, żeby nie szarpnąć ani nie zgiąć za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

A jeszcze potrzebuje zasad użytkowania?

Mogę używać tylko ze 2-3 miesiące w roku a potem może stać wyłączona? Czy trzeba co jakiś czas odpalać? A może najlepiej żeby cały czas chodziła? Jakieś zabezpieczenia przed zimą? Co jaki czas czyszczenie, wymiana filtrów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na tyle duzy ze to nie ma sensu. Taki przeglad nic nie wnosi...

Wnosi ważność gwarancji. I IMO przynajmniej przez rok (gwarancja na dwa-trzy zazwyczaj) lepiej go zrobić. Koszt 50-100 zł. Zakres najczęściej to czyszczenie i odgrzybianie (psiknięcie w parownik odpowiednim środkiem) jednostki wewnętrznej, sprawdzenie komunikatów menu serwisowym i najważniejsze - pieczątka.

Ale porządny przegląd powinien być znacznie szerszy - klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli trzeba gaz dobijać, to znaczy że montaż klimy był (delikatnie mówiąc) niestaranny.

I dlatego na początku warto ze dwa przeglądy zrobić, żeby mieć gwarancję. Jak jest gdzieś minimalny wyciek, to po roku klima może 30.GIF a gwarant powie, że nie było przeglądu, więc gwarancja nie obejmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli trzeba gaz dobijać, to znaczy że montaż klimy był (delikatnie mówiąc) niestaranny.

> Z prawidłowej instalacji nie ma prawa ubyć gazu.

Niekonoecznie, zależy też od pory roku w której był instalowany i np. jesienią będzie OK ale latem trzeba będzie dosypać ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przepisy się zmieniły podobno, i tego już nie kupisz.

> Więc najtańsza IMO godna uwagi to Galanz 2.6KW inverter. Tylko o 100 zł przekracza budżet.

A ktos cos moze powiedziec o multisplitach?

Jest sens sie w to ladowac?

Mam do obgonienia w sumie 3 pomieszczenia, ale na dwoch koncach mieszkania i jednym splitem tego nie ogarne.

Potemcjalnie moglbym pozostac przy dwoch koncowkach, jedna w duzym pokoju a druga zamontowana w garderobie z rozplywem na dwa sasiednie pokoje - o ile takie warianty sa w ogole mozliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

> A ktos cos moze powiedziec o multisplitach?

Działają...

> Jest sens sie w to ladowac?

Jasne

> Mam do obgonienia w sumie 3 pomieszczenia, ale na dwoch koncach mieszkania i jednym splitem tego

> nie ogarne.

Mam multisplita LG z 5 jednostkami wewnętrznymi. Jęśli masz jak pociągnąć instalacja to bym się nie zatanawiał.

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ktos cos moze powiedziec o multisplitach?

Zazwyczaj wychodzi drożej, niż pojedyńcze jednostki, ale to będziesz dopiero wiedział jak dostaniesz ofertę od firmy.

Jeśli róznica nie będzie jakaś bardzo duża, to warto multi rozważyć, bo masz jeden agregat a nie dwa, ale jeśli róznica będzie duża i jest miejsce to warto powiesić 5 pojedyńczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.