Skocz do zawartości

Deska podłogowa z bambusa prasowanego - ktoś ma?


Cinek

Rekomendowane odpowiedzi

> Jak się to sprawdza, jak z trwałością?

Myślałem o niej, ale zrezygnowałem. U mnie we wiosce cenią ok. 150zł/m2. Nie można tego cyklinować, ale podobno jest x jak nie xx razy twardsza od deski dębowej. Ogólnie wizualnie mi się podobała, ale nie zdecydowałem się ze względu że bardziej mu do trawy niż do drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak się to sprawdza, jak z trwałością?

Ja mam deski bambusowe kupione w Castoramie. Podłoga łatwa do umycia nie ma odcisków od damskiego obuwia jedyny minus deski są lakierowane fabrycznie i przy przesunięciu mebla powstało parę rys ale po jakimś czasie ich nie widzę za bardzo. Rysuje się lakier nie bambus. Bambus w tej desce jest twardy jak cholera - majstry co mi kładli podłogę stępili parę noży w wyżynarce grinser006.gif

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu - podobał mi się wzór i kolor a łatwość pielęgnacji jeszcze bardziej podnosi zadowolenie. Jeśli się zdecydujesz to weż poszukaj jakiejś hurtowni zajmującej się sprzedażą klejów do desek egzotycznych bo klej jest dosyć tani ale do tego używa się jeszcze bodajże impregnatu czy czegoś podobnego (smaruje się nim beton) i on jest bardzo drogi i w dodatku sprzedaje się w dużych pojemnikach - mnie się udało dogadać i resztę niewykorzystaną oddałem do sklepu i odzyskałem kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie mam, ale odrzucilem te opcje, gdyz nie ma mozliwosci renowacji takiej podlogi i wyglada nieco

> plastikowo

Czesc Ja mam bambus prasowany i karmelizowany. Zdecydowalem sie na te podloge wlasnie ze wzgledu na jej twardosc. Przy dzieciach jak znalazl.

Eksploatowana na razie 3 lata. Jak dotad 2 odpryski w lakierze (upadek z drabinki mlotka jak montowalem plafony, drugi nie pamietam). Lakier twardy wiec zostaja rysy ktore mozna spolerowac.

Podloge mozna poddac renowacji ale musi byc firma ktora sie w tym specjalizuje. Szlifuja zewnwtrzna warstwe i lakieruja.

Do ukladania takiej podlogi musi byc uzyty specjalny klej polimerowy ( inny niz do desek debowych itp). Z racji wysokiej twardosci deska bambusowa inaczej pracuje.

Ja mam podloge zrobiona przez tych ludzi:

http://www.podlogibambusowe.pl/WITAMY.html

Pelen profesjonalizm, pomiar wilgotnosci wylewek, impregnacja itd. Nawet dorobili na specjalne zyczenie nie wymiarowe schody. Jestem bardzo zadowolony.

Jakbys mial pytania dodatkowe to daj znac.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czesc Ja mam bambus prasowany i karmelizowany. Zdecydowalem sie na te podloge wlasnie ze wzgledu na

> jej twardosc. Przy dzieciach jak znalazl.

> Eksploatowana na razie 3 lata. Jak dotad 2 odpryski w lakierze (upadek z drabinki mlotka jak

> montowalem plafony, drugi nie pamietam). Lakier twardy wiec zostaja rysy ktore mozna

> spolerowac.

> Podloge mozna poddac renowacji ale musi byc firma ktora sie w tym specjalizuje. Szlifuja zewnwtrzna

> warstwe i lakieruja.

> Do ukladania takiej podlogi musi byc uzyty specjalny klej polimerowy ( inny niz do desek debowych

> itp). Z racji wysokiej twardosci deska bambusowa inaczej pracuje.

> Ja mam podloge zrobiona przez tych ludzi:

> http://www.podlogibambusowe.pl/WITAMY.html

> Pelen profesjonalizm, pomiar wilgotnosci wylewek, impregnacja itd. Nawet dorobili na specjalne

> zyczenie nie wymiarowe schody. Jestem bardzo zadowolony.

> Jakbys mial pytania dodatkowe to daj znac.

> Pozdrawiam

A to się nie da ułożyć samemu, jak paneli? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to się nie da ułożyć samemu, jak paneli?

Wszystko sie da, ale w razie fakapu (zbyt wilgotna, albo zbyt slaba posadzka, zle dobrany klej, zbyt wilgotne deski itp.) nie masz gwarancji, a naprawa jest b. kosztowna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.