Skocz do zawartości

Bezawaryjne kombi z małą emisją Co2


velo86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wiele wątków było już o godnych polecenia autach, jednak nie mogę znaleźć punktu, który najbardziej mnie interesuje, a mianowicie auto z jak najmniejszą emisją CO2.

Zabieram się za szukanie auta, wymagania są następujące:

- kombi

- benzyna ( ew sprawdzony i trwały silnik diesla )

- mała emisja CO2

- najlepiej automat

Bardzo istotna jest mała emisja CO2, jako, że auto będzie zarejestrowane i ubezpieczone w Szwajcarii. Tam też 90 % czasu będzie użytkowane + przejazdy do PL.

Budżet do 30 kPLN.

Osobiście zastanawiam się nad Volvo V50 kombi, jednak nie mam kompletnie pojęcia na temat godnych polecenia silników w tym modelu.

W grę także wchodzi V70, Audi A4/A6, BMW ( w tym wypadku emisja CO2 jest chyba stosunkowo wysoka ), toyota avensis, ew passat/touran ( vany także wchodzą w grę ).

Polecicie coś? Jakie silniki oferowane przez volvo były godne polecenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zabieram się za szukanie auta, wymagania są następujące:

> - kombi

> - benzyna ( ew sprawdzony i trwały silnik diesla )

> - mała emisja CO2

> - najlepiej automat

> Bardzo istotna jest mała emisja CO2, jako, że auto będzie zarejestrowane i ubezpieczone w

> Szwajcarii. Tam też 90 % czasu będzie użytkowane + przejazdy do PL.

> Budżet do 30 kPLN.

> Osobiście zastanawiam się nad Volvo V50 kombi, jednak nie mam kompletnie pojęcia na temat godnych

> polecenia silników w tym modelu.

> W grę także wchodzi V70, Audi A4/A6, BMW ( w tym wypadku emisja CO2 jest chyba stosunkowo wysoka ),

> toyota avensis, ew passat/touran ( vany także wchodzą w grę ).

> Polecicie coś? Jakie silniki oferowane przez volvo były godne polecenia ?

Jeśli zależy Ci na automacie, to w grę wchodzą tylko dwusprzęgłowe - DSG oraz Powershift.

Klasyczne automaty zaczynają się już powoli zbliżać jeśli chodzi o emisje, ale nie ma szans na zmieszczenie się w budżecie (np. N47 w 320d)

DSG + 2.0 TDI 140/170 (Octavia, Superb, Passat etc) lub 2.0 TDCi (Mondeo, C-Max) to jakieś 145-155g/km.

Możesz popatrzeć też na silniki 1.4/1.8TSi (emisje też w okolicach 150 g/km), ale te występują z DGS7 - która ma nieco gorszą sławę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie - tak jak spalanie wg producenta często okazuje się być realnie zupełnie nieosiągalne, to czy ktoś (instytucja, magazyn... ) podjął się weryfikacji czy z CO2 nie jest podobnie? Biorąc pod uwagę jak trudno jest zwykłemu człowiekowi sprawdzić ten parametr, tym bardziej podejrzewam, że realna emisja może być zupełnie inna (wyższa/niższa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja mam pytanie - tak jak spalanie wg producenta często okazuje się być realnie zupełnie

> nieosiągalne, to czy ktoś (instytucja, magazyn... ) podjął się weryfikacji czy z CO2 nie jest

> podobnie? Biorąc pod uwagę jak trudno jest zwykłemu człowiekowi sprawdzić ten parametr, tym

> bardziej podejrzewam, że realna emisja może być zupełnie inna (wyższa/niższa).

Jest. Bo podają je dla katalogowego spalania. Tyle że w celach podatkowych są brane dane z katalogu więc nikogo nie obchodzi czy one są zgodne z rzeczywistością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja mam pytanie - tak jak spalanie wg producenta często okazuje się być realnie zupełnie

> nieosiągalne, to czy ktoś (instytucja, magazyn... ) podjął się weryfikacji czy z CO2 nie jest

> podobnie? Biorąc pod uwagę jak trudno jest zwykłemu człowiekowi sprawdzić ten parametr, tym

> bardziej podejrzewam, że realna emisja może być zupełnie inna (wyższa/niższa).

Emisja CO2 = Katalogowe spalanie w cyklu mieszanym * X. X zależy od typu paliwa - dla ON to ~2600g/l, dla benzyny ~2000g/l.

Zatem tak samo jak spalanie, tak samo emisja CO2 jest "estymatą" grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.