Skocz do zawartości

Wyciek z króćca przy głowicy POLO 1.4 8V 1994 r.


stilo_kielce

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam problem w polo wujka z silnikiem 1.4 8V z 1997 roku. Otóż na łączeniu głowicy z króćcem jest wyciek. Czy wystarczy wymiana oringu, czy może tam wcale nie ma oringu i całość muszę skleić na silikon>?

Z góry dziękuję za odpowiedź

1193589f642c6c3em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie,

> mam problem w polo wujka z silnikiem 1.4 8V z 1997 roku. Otóż na łączeniu głowicy z króćcem jest

> wyciek. Czy wystarczy wymiana oringu, czy może tam wcale nie ma oringu i całość muszę skleić

> na silikon

> Z góry dziękuję za odpowiedź

Tam jest o-ring ale proponuje wymiane cełości krućca z oringiem bo te krućce z czasem się kruszą

Taki element kosztuje parenaście złotych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tam oring, króciec owy do passata b4 z miejscem na 2 czujniki kosztował 60zł,jak tobie cieknie z tego połączenia to sprawdź głębokość otworów na śruby w głowicy a następnie długość samych śrub, ja się kiedyś w owym passacie wymieniłem kilka kruccy a płyn i tak kapał na tym połączeniu, ktoś dał nie oryginalne śruby które to były dłuższe o parę zwoji gwintu, po wymianie śrub na krótsze wyciek ustąpił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sam oring kosztuje 5 zł, ale cały króciec tani nie jest i kosztuje 175 PLN...

to co jest na obrazku to cały zestaw korpusu termostatu z termostatem, czujnikiem, krućcem wodnym i uszczelkami tak całość to koszt okolo 90-100zł w zależności od wykonania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to co jest na obrazku to cały zestaw korpusu termostatu z termostatem, czujnikiem, krućcem wodnym i

> uszczelkami tak całość to koszt okolo 90-100zł w zależności od wykonania

no to jak według ciebie mam wymienić sam krócieć? Przecież on jest zespolony własnie w ten zestaw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie,

> mam problem w polo wujka z silnikiem 1.4 8V z 1997 roku. Otóż na łączeniu głowicy z króćcem jest

> wyciek. Czy wystarczy wymiana oringu, czy może tam wcale nie ma oringu i całość muszę skleić

> na silikon

> Z góry dziękuję za odpowiedź

Niedawno przerabiałem podobny temat w audoli.

Tylko nie ładuj tam pierwszego lepszego silikonu, zapodaj pastę dirko elringa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko nie ładuj tam pierwszego lepszego silikonu, zapodaj pastę dirko elringa.

Tam nie ma być żadnego silikonu ani pasty!!!

Zdarzyło mi się, że kupiłem jakiś chiński króciec, który po pierwszym nagrzaniu się wykrzywił. Było to bardzo znaczne wykrzywienie tak, że płyn się lał. W sklepie bez mrugniecia okiem go wymienili.

Jeżeli oryginalny króciec nie jest pęknięty, to spróbowlabym sam oring.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie,

> mam problem w polo wujka z silnikiem 1.4 8V z 1997 roku. Otóż na łączeniu głowicy z króćcem jest

> wyciek. Czy wystarczy wymiana oringu, czy może tam wcale nie ma oringu i całość muszę skleić

> na silikon

> Z góry dziękuję za odpowiedź

Tam w okolicy tej śruby jest na bank małe pęknięcie i puszcza płyn.

Wymiana oringu / smarowanie silikonem nic nie da.

Tylko nie wymieniaj na Toprana, bo lubi pęknąć, jakby ktoś siekierę wbił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdzie w Kielcach mogę go dostać?

sprawdzalem w katalogu gordon-a, ale tam aby kupic w tej cenie trzeba mieć "zniżke" bo cena katalogowa powala... ale sadze, ze sklepy handlujace VW beda to mialy na stanie bo to popularne, że te króćce pękają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawdzalem w katalogu gordon-a, ale tam aby kupic w tej cenie trzeba mieć "zniżke" bo cena

> katalogowa powala... ale sadze, ze sklepy handlujace VW beda to mialy na stanie bo to

> popularne, że te króćce pękają

Byłem w sklepie ATC na Zagnańskiej i nie mieli tego króćca. Możesz mi podać numer części albo wkleić rysunek techniczny to im pokaże może. Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ori

> 032121111N

> zamiennik HP108184

> triclo 463.810

> zdj:

Dzięki, czyli muszę jednak kupić cały króciec (całą ta pplastikową obudowę w którą montuje się czujnik temp oraz termostat)), a nie jak niektórzy pisali że tylko tą samą część która wchodzi do głowicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.