Skocz do zawartości

Co to za blaszki?


Commer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Panowie wcześniej miałem głównie fiaty. Teraz Zafire 1.8..

i przymierzam się do wymiany tylnych tarcz i klocków, ale przyszedł zestaw i nie wiem kompletnie do czego służą elementy na zdjęciu poniżej. Nie te zaznaczone kółkami (zdjęcie zapozyczone) a te 8 sprężynek, drucików poniżej. A i jak się je montuje i do czego zlosnik.gif

2603260887.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy kolega przed zamówieniem zestawu sprawdził co ma na tylnej osi ?? grinser006.gif.

Były 2 zestawy hamulcowe Bosch i Lukas. Na zdjęciu jest system bosch`a. A te "druciki" to są sprężynki aby nie drgały klocki, a montuje się je w nacięciach w "uszach" klocków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy kolega przed zamówieniem zestawu sprawdził co ma na tylnej osi ?? .

> Były 2 zestawy hamulcowe Bosch i Lukas. Na zdjęciu jest system bosch`a. A te "druciki" to są

> sprężynki aby nie drgały klocki, a montuje się je w nacięciach w "uszach" klocków.

hmm no tak, nie sprawdzilem. Ale rozumiem ze w obu systemach tarcza jest tej samej wielkości, roznica tylko w klockach? Jak sprawdzić jaki mam system wink.gif ?

Nie udało się koła zrzucić.. bo fabryczny podnośnik się rozpadł grinser006.gif

Ale udało się podejrzeć i od tyłu wygląda jak ten ze zdjęcia niżej.Jak dobrze rozumiem to właśnie bosch czyli szczęki mam kupione dobre? zlosnik.gif

img_7950.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tarcze są te same. Jeśli masz te co na zdjęciu to klocki kupiłeś odpowiednie. Opel zmienił z Boscha na Lukasa, bo w boschu często zapiekają się klocki. Ja zmieniłem zaciski w swojej astrze na Lukasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak tarcze są te same. Jeśli masz te co na zdjęciu to klocki kupiłeś odpowiednie. Opel zmienił z

> Boscha na Lukasa, bo w boschu często zapiekają się klocki. Ja zmieniłem zaciski w swojej

> astrze na Lukasy.

i poległem.. tak zapieczona śruba pływająca.. ta bez główki że nie rusza się z miejsca. Znaczy rozruszałem ją że można teoretycznie klocki założyć ale po prawdzie nie rusza się na boki slinka.gif ja pier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było żebyś rozdzielił zacisk od jarzma. Prowadnice oczyścić i przesmarować. Zakładając nowe klocki na zatartych prowadnicach mija sie z celem, ale zapewne o tym wiesz wink.gif. Jak ma być profii to musisz dać radę grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobrze by było żebyś rozdzielił zacisk od jarzma. Prowadnice oczyścić i przesmarować. Zakładając

> nowe klocki na zatartych prowadnicach mija sie z celem, ale zapewne o tym wiesz . Jak ma być

> profii to musisz dać radę

dałem radę... upieprzyłem się od 7 rano dzisiaj. Przy okazji wymieniłem zestawy naprawcze, wszystko chodzi ładnie i gładko wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.