Skocz do zawartości

wycierajacy sie walek na podporach w glowicy


stepniakp

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Wam!

Mam 'maly' problem.... Zalozylem nowa glowice, pozakladalem szklanki, walek, wyregulowalem luz na 0,4 i 0,5 zalozylem glowice na auto i po odpaleniu slyszalem ze nie chodzi to tak jak mialo chodzic....

Przejechalem kawalek, ale dla postanowilem sciagnac pokrywe zaworow...po sciagnieciu okazalo sie ze pierwsza i srodkoawa podpora sa przytarte... crazy.gif

Tak jakby nie bylo smarowania...ale przewod byl wkrecony i drozny....

Ktos ma jakies pomysly co sie moglo stac?? crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej Wam!

> Mam 'maly' problem.... Zalozylem nowa glowice, pozakladalem szklanki, walek, wyregulowalem luz na

> 0,4 i 0,5 zalozylem glowice na auto i po odpaleniu slyszalem ze nie chodzi to tak jak mialo

> chodzic....

> Przejechalem kawalek, ale dla postanowilem sciagnac pokrywe zaworow...po sciagnieciu okazalo sie ze

> pierwsza i srodkoawa podpora sa przytarte...

> Tak jakby nie bylo smarowania...ale przewod byl wkrecony i drozny....

> Ktos ma jakies pomysly co sie moglo stac??

Kiedys mialem w firmie przypadek ze uszczelka pod glowice byla zle zalozona (na odwrot) i zaslepilo kanal olejowy. Sprawdz cisnienie w magistrali olejowej. Bo moze za slabe i nie dochodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nawet jak delikatnie skrecisz to go blokuje/ciezko chodzi

Mozliwe ze walek jest krzywy w osi czopow, lub cos nie tak z panewkami: nie z tej glowicy, na odwrot skrecone(srodkowa) lub za ciasne luzy. Trzeba by bylo pomierzyc luzy na czopach w panewkach i czy prosty walek.

Ps ktora panewke zatarlo? Masz fotki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Temat ogarnięty narazie wszystko dobrze działa

> dzieki za podpowiedzi

Bez urazy ale tacy użytkownicy powinni być Banowani.

Najlepiej założyć temat,oczekiwać pomocy,a na koniec napisać-Zrobione(Bujajcie się nie powiem jak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bez urazy ale tacy użytkownicy powinni być Banowani.

> Najlepiej założyć temat,oczekiwać pomocy,a na koniec napisać-Zrobione(Bujajcie się nie powiem jak)

jak się kulega nie odezwie, to zarobi warna, proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej ej panowie spokojnie... Jest niedziela i czlowiek caly dzien na forum nie siedzi wink.gif

Juz tlumacze...zalozylem uszczelked pod glowice...sprawdzilem "TOP" do gory...spoko pasujed...posprawdzalem pasuje, wszystkie kanaliki widac...spoko, zalozylem czapke i zaczely sie jaja....

Sciagnalem czapke jeszcze raz o okazalo sie ze owa uszczelke mozna zalozyc w jeszcze jeden sposob ktory odslonil jeden kanalik - olejowy prowadzony do glowicy :-)

Ewidentnie moj blad...czlowiek niestety uczy sie na bledach frown.gif

Ale jest juz poprawione i jest ok cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie myli się ten co nic nie robi.

> Ale jak silnik składasz i nie myślisz o nim to niestety później takie rzeczy.....

Ale jeszcze nic bym nie mowil, zebym to robil na szybo i byle bylo....a naprawde nad wszystkim sie az przesadnie rozczulalem itp.

Uszczelke tez sprawdzalem sto razya mimo to nie zauwazylem ze jeden kanalik jest przykryty shocked.gif

Ale niema co plakac nad rozlanym mlekiem...kupa nerwow poszla ale juz wszystko dziala jak malina :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko najgorsze jest to że dzwięk który chciałem usunąć nie zniknął frown.gif

nie mam już siły do tego wszystkiego crazy.gif

ale od początku....

silnik zimny : pracuje jak zegarek smile.gif

jak się nagrzeje zaczyna coś jednostajnie cykać - stukotać ale tylko po zdjęciu nogi z gazu albo na wolnych obrotach....

jak jest na obrotach wszystko ok...

PANEWKI KORBOWODOWE ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko najgorsze jest to że dzwięk który chciałem usunąć nie zniknął

> nie mam już siły do tego wszystkiego

> ale od początku....

> silnik zimny : pracuje jak zegarek

> jak się nagrzeje zaczyna coś jednostajnie cykać - stukotać ale tylko po zdjęciu nogi z gazu albo na

> wolnych obrotach....

> jak jest na obrotach wszystko ok...

> PANEWKI KORBOWODOWE ?

stetoskop i sluchaj smile.gif Mialem kiedys podobnie w jednej turbaffce, winna byla glowica, walek stukal na niskich obrotach, pod obciazeniem i podczas hamowania silnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko najgorsze jest to że dzwięk który chciałem usunąć nie zniknął

> nie mam już siły do tego wszystkiego

> ale od początku....

> silnik zimny : pracuje jak zegarek

> jak się nagrzeje zaczyna coś jednostajnie cykać - stukotać ale tylko po zdjęciu nogi z gazu albo na

> wolnych obrotach....

> jak jest na obrotach wszystko ok...

> PANEWKI KORBOWODOWE ?

pochlaniacz par paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pochlaniacz? A co on by mial do stukotania w silniku?

Spotkałem się z luzem osiowym wałka rozrządu, niewiem jaki jest dopuszczalny, ale pamiętam z praktyk w Carservisie że u mistrza zmiany w 1.1 spi P1 żeby ten luz skasować piłowaliśmy podkładkę pod nakrętkę kierownicy (miedzianą chyba) od Żuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pochlaniacz? A co on by mial do stukotania w silniku?

To, ze duzo osob mysli, ze cyka im w silniku, a to pochlaniacz.

Druga sprawa, ze fajerki stukaja na jalowych, co widac po tlokach...tttm

Olac i jezdzic dalej, ew podniesc jalowe na 1000rpm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.