Skocz do zawartości

Pierwsza Ciężarówka - prośba o pomoc


hubertmlody

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Stałem się posiadaczem pierwszej cięzarówki a właściwie wywrotki DAF CF85 6x4 .

Mam kilka pytań bo jestem zupełnie zielony w aspekcie posiadania własnego auta ciężarowego.

Od początku

Co potrzebuje mieć żeby legalnie takim pojazdem mógł poruszać się mój kierowca ( ja nie mam uprawnień)?

Wywrotka na własne potrzeby .

Do tego chciałbym dokupić niskopodowzie do przewożenia koparko ładowarki .

Rozumiem że jak auto ma DMC 26000 kg to przyczepa może mieć max 14000 ?

Wiem ze to są banalne pytania ale mam nadzieje że pomożecie

Pozdrawiam smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie

> Stałem się posiadaczem pierwszej cięzarówki a właściwie wywrotki DAF CF85 6x4 .

> Mam kilka pytań bo jestem zupełnie zielony w aspekcie posiadania własnego auta ciężarowego.

> Od początku

> Co potrzebuje mieć żeby legalnie takim pojazdem mógł poruszać się mój kierowca ( ja nie mam

> uprawnień)?

> Wywrotka na własne potrzeby .

> Do tego chciałbym dokupić niskopodowzie do przewożenia koparko ładowarki .

> Rozumiem że jak auto ma DMC 26000 kg to przyczepa może mieć max 14000 ?

> Wiem ze to są banalne pytania ale mam nadzieje że pomożecie

> Pozdrawiam

Zaswiadczenie ze starostwa lub gminy - taka licencja na przewóz rzeczy na potrzeby własne. Kierowca musi być zatrudniony na umowę o pracę , zlecenie odpada. Co do przyczepy to w dow rej jest wpis jaką przyczepę może pojazd ciągnąć. Może nie móc wcale ze wzgl na brak homologacji.

najpierw proponuje zapoznać się z ustawą 561. Aaaa i do gminy podatek od środków transportu, viatoll ,, legalizacja tacho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaswiadczenie ze starostwa lub gminy - taka licencja na przewóz rzeczy na potrzeby własne. Kierowca

> musi być zatrudniony na umowę o pracę , zlecenie odpada. Co do przyczepy to w dow rej jest

> wpis jaką przyczepę może pojazd ciągnąć. Może nie móc wcale ze wzgl na brak homologacji.

> najpierw proponuje zapoznać się z ustawą 561. Aaaa i do gminy podatek od środków transportu,

> viatoll ,, legalizacja tacho.

hmm.gif a CPC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CPC nie jest wymagane na przewóz towarów na potrzeby własne. Potrzebne jest tylko zaświadczenie ze starostwa

(ważne 5 lat=500,00, cena sprzed trzech lat)że pojazd używany jest na potrzeby własne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> CPC nie jest wymagane na przewóz towarów na potrzeby własne. Potrzebne jest tylko zaświadczenie ze

> starostwa

> (ważne 5 lat=500,00, cena sprzed trzech lat)że pojazd używany jest na potrzeby własne.

Dzięki Panowie .

W temacie aut powyżej 3.5 T jestem zielony

Długo się zastanawiałem czy kupić w końcu coś swojego czy dalej wynajmować .

Przy tym jak dziś ludzie nie szanują się z cenami ....

Pozdrawiam 20.GIF

Ps. Jak macie jakies cenne rady chetnie przeczytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki Panowie .

> W temacie aut powyżej 3.5 T jestem zielony

> Długo się zastanawiałem czy kupić w końcu coś swojego czy dalej wynajmować .

> Przy tym jak dziś ludzie nie szanują się z cenami ....

> Pozdrawiam

> Ps. Jak macie jakies cenne rady chetnie przeczytam

no skoro sie nie szanuja to dla Ciebie jako klienta chyba lepiej, czy ja czegos nie rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przede wszystkim jak napisali moi przedmówcy wink.gif - wizyta we właściwym UM lub Starostwie Powiatowym i wyrobienie krajowego zaświadczenia o wykonywaniu przewozów na potrzeby własne. Jeśli masz zamiar zahaczyć o zagranicę - wymagane jest międzynarodowe zaświadczenie o wykonywaniu przewozu na potrzeby własne - wydaje je Biuro ds. Transportu Międzynarodowego Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego w Warszawie. Kierowca powinien mieć ważne prawo jazdy "zawodowe" tzn. stosowne wpisy w nim poświadczające ważne badania lekarskie i psychologiczne oraz odbyte szkolenie okresowe lub kwalifikację wstępną. Bardzo ważną rzeczą, której nie poruszyli moi przedmówcy, a która generuje mnóstwo problemów podczas wykonywania przewozów na potrzeby własne, zatrudniony kierowca musi mieć umowę o pracę, nie żadną "śmieciówkę", musi być Twoim pracownikiem. To tyle na początek, powodzenia życzę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ważną rzeczą, której nie

> poruszyli moi przedmówcy,

Poruszyli , poruszyli grinser006.gif

a która generuje mnóstwo problemów podczas wykonywania przewozów na

> potrzeby własne, zatrudniony kierowca musi mieć umowę o pracę, nie żadną "śmieciówkę", musi

> być Twoim pracownikiem. To tyle na początek, powodzenia życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.