Skocz do zawartości

Szarpanie 2.4 selespeed na zimnym


sylwesterwo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wiem, że temat szarpania selespeeda wielokrotnie wałkowany i wiele jest opinii, że TTTM, ale u mnie coś za mocno szarpie i rusza "kangurkami". Problem występuje tylko do momentu rozgrzania silnika zwykle na 1 i 2 biegu. Słabo rusza na zimnym tak, jak by nie miał mocy, automat długo nie przerzuca na 2 bieg. Płyn wymieniany co roku, rok temu wymieniona gruszka (ciśnienie OK) odpowietrzanie nie pomaga. Po rozgrzaniu idealnie nie jest, ale szarpie znacznie rzadziej i słabiej to czuć. Ma ktoś pomysł, co sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze byc wszystko i nic,,,

podepnij kabel sprawdz czy bledy sa, mozliwe ze wina oleju np: jest inny niz tutela cs speed czy cos w tym stylu, mozliwe ze cos z czujnikami, z cisnieniem, ze sprzeglem, szczerze to kilka osob mi mowilo ze bez podpiecia pod komp i adaptacji nie mozna nic wywnioskowac, no chyba ze np: widzisz wycieki oleju itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Selespeed ma dwa "mózgi" screwy.gif

pierwszy to jego sterownik i osprzęt - jak to wykluczyłeś - to znaczy że zakłamuje go drugi mózg - że to tak nazwę .

Dokładnie chodzi o parametry jakie wysyła silnik do skrzyni albo co gorsza jak silnik się zachowuje.

Kangurki mogą być spowodowane złą pracą silnika.

Na początek sprawdź czy silnik swobodnie wkręca się w obroty na luzie jak jest zimny - czy go coś nie dławi?

Później zacznij wykluczać inne rzeczy.

Przy dławieniu i kangurkach - może brać lewe powietrze - do sprawdzenia. Przeływkę zdiagnozujesz najlepiej ją wypinając - ale zostajesz z 3 biegami smile.gif 1,2 i R. bieg 2 - wystarczy do 100km/h tongue.gif

Następnie świece, cewka, filtr powietrza, przepustnica itd smile.gif

Jak nie to to dalej szukaj ... jest co wykluczać smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Błędów żadnych nie pokazuje, olej to Tutela CS Speed oczywiście. A lekki wyciek oleju faktycznie

> mam, ale to silnikowy, więc chyba nie ma wpływu na skrzynię? Jakie czujniki ewentualnie

> sprawdzać?

Tutela CS Speed to olej do układu sterowania, do samej skrzyni należy wlać Tutela ZC 75 lub Tutela Technyx - rozumiem, ze tak to u kolegi wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejny problem się pojawił: podłączyłem FES-a, odpowietrzyłem sprzęgło i przy próbie autokalibracji wyskoczył nieszczęsny Loose Connection. I auto unieruchomione:( Miał ktoś z Was taki zonk podczas połączenia z FES-em? Może jakiś pomysł, jak odzyskać łączność??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I kolejny problem się pojawił: podłączyłem FES-a, odpowietrzyłem sprzęgło i przy próbie

> autokalibracji wyskoczył nieszczęsny Loose Connection. I auto unieruchomione:( Miał ktoś z Was

> taki zonk podczas połączenia z FES-em? Może jakiś pomysł, jak odzyskać łączność??

do sprawdzenia aku, masa, skrzynka z bezpiecznikami, zlacze od body... bedziemy szukac dalej jak to nic z tych rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I kolejny problem się pojawił: podłączyłem FES-a, odpowietrzyłem sprzęgło i przy próbie

> autokalibracji wyskoczył nieszczęsny Loose Connection. I auto unieruchomione:( Miał ktoś z Was

> taki zonk podczas połączenia z FES-em? Może jakiś pomysł, jak odzyskać łączność??

W ZTS masz opis gdzie szukać przyczyny

KLIKASZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co z szarpaniem,bo mam to samo i nie wiem w co uderzyć..

No niestety przyczyny szarpania nie udało mi się jak dotąd zdiagnozować. Czyściłem przepustnicę, sprawdzałem dolot, wymieniłem świece i dwie cewki, które czasem pokazywały błędy (wypadanie zapłonów), wymieniłem gruszkę i płyn w selespeedzie i niestety zero efektów. Muszę chyba wymienić jeszcze czujnik położenia wału, bo selespeed zachowuje się tak, jak by nie dostawał sygnału o prawidłowych obrotach - przeciąga na jedynce, po zmianie na wyższy bieg obroty spadają i występuje szarpanie. Ale czemu na ciepłym się poprawia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak masz gazioka to zakrec gaz na butli i pojezdzij na samej benzynie

no to u mnie to szrpanie zaskutkowalo spalonym sprzegłem,,,wyjeżdżając z pracy na zimnym nagle zaczelo mi tak jakby slizgac sie sprzegło..no i rzeczywiscie obrotomierz wskazywal obtory natomiast predkosciomierz stoi w miejscu ...dojechalam do domu na 1-2 biegu,bo 2 jeszcze jakos sam wchodzil....dojechalam pod dom i nie wiem co dalej...pomóżcie podpowiedzcie...czekam na kolege z kompem...moze czegos sie dowiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to u mnie to szrpanie zaskutkowalo spalonym sprzegłem,,,wyjeżdżając z pracy na zimnym nagle

> zaczelo mi tak jakby slizgac sie sprzegło..no i rzeczywiscie obrotomierz wskazywal obtory

> natomiast predkosciomierz stoi w miejscu ...dojechalam do domu na 1-2 biegu,bo 2 jeszcze jakos

> sam wchodzil....dojechalam pod dom i nie wiem co dalej...pomóżcie podpowiedzcie...czekam na

> kolege z kompem...moze czegos sie dowiem..

Jeśli sprzęgło zaczęło ślizgać - NIE ODPINAJ AKUMULATORA

czujnik na wysprzęgliku od skoku wysprzęglika wyszedł już poza zakres pracy na 99%

Po odpięciu akumulatora skasujesz mu wszystkie ostatnie parametry! Po podpieciu nie będzie widział skali co za tym idzie nie będzie miał odnośnika - selespeed przestanie działać facepalm%5B1%5D.gif

Biegi będą działać na postoju - choć nie zawsze, będzie się dało skalibrować skrzynie (nie sprzęgło bo to już umrze) za którymś razem.

Moja kalibracja z Kultem wyszła za 5:) co kalibracja skrzynia odnajdywała kolejny bieg ale i tak nie ruszyłem z miejsca.

Do wymiany sprzęgło, docisk, wysprzęglik.

Jak już za to się zabierzesz warto zastanowić się nad wymianą wszystkich uszczelniaczy - a na 100% wałków od silnika i od skrzyni.

Oczywiście w babarcie wymiana sprzęgła równa się wyjazd z całym silnikiem z samochodu. to można już wymienić rozrząd jak czas się zbliża + pompa + wariator, napinacze oleje skrzynia silnik, jak ma się kasę to i o panewki można zahaczyć. Później włożyć dziada do budy i sprzedać pad.gif

piszę z autopsji ... kiedyś pisałem o remoncie Stilo.

edyta:

Przeszukałem AK i nie znalazłem mojego posta o wymianie z 2011roku

old.gif szukajka nie pomogła ale za to dysk twardy skrywa fotkę z tamtych czasów hehe.gif

287911585-wymiana.jpg

bziunia79 same części licz ok 5000PLN + przy dobrych wiatrach, Ja zdobyłem wariator za 450zł po długich męczarniach gdy w ASO krzyczeli od 900-1200 hehe.gif

post-120396-14352525720803_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak masz gazioka to zakrec gaz na butli i pojezdzij na samej benzynie

i juz wszystko wiem,auto dziala bez zarzutów..żadnych błędów po podłaczeniu w skrzyni,silniku ani sprzegle...

zostalo odpowiertzone i jak to kumpel powiedzial zbutowane auto,tj.na manualu przejechal sie z podlaczonym kompem w celu sprawdzenia wszystkich parametrów pracy auta...wszystko chodzi tak jak nalezy..jedyne co to to że tarcza sprzegła pokazała 7,74.. grubosc czy jak to sie fachowo mówi..ale podobno nie jest zle....

auto chodzi bez problemow,moge spokojnie spac..

pochwale sie że wymienilam dzis amorki z przodu na kyb..autko stoi wyżej całkowity koszt to 540zl z montażem...

jedyne z tego wszystkiego dobre to to,że pierwszy raz jeziłam na manualu swoim autem(łopatki) co wczesniej było dla mnie panic.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No toś nas pocieszył Nie włożę w dziada 5 tysi, wolę go chyba puścić tanio tak, jak jest.

Ja bym wrzucił manuala i miał Stilo GT ok.gif W Alfach to żaden problem, myślę że w stilonie jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym wrzucił manuala i miał Stilo GT W Alfach to żaden problem, myślę że w stilonie jest

> podobnie.

Żaden problem - kwestia kasy albo farta i znalezienie na aukcji sterownik silnika z GT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.