Skocz do zawartości

Znaki drogowe a samochód <3,5t plus przyczepa >750kg


fendt180

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie odnośnie znaków zakazu.

Auto o dmc 3,5t plus przyczepa o dmc powyżej 750kg. Czyli z przyczepa np 2t mamy dmc zestawu 5,5t. Czy w tym przypadku dotyczą mnie znaki zakazu jak dla samochodów ciężarowych? Np znak b-26 (zakaz wyprzedzania przez samochody ciężarowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie mam pytanie odnośnie znaków zakazu.

> Auto o dmc 3,5t plus przyczepa o dmc powyżej 750kg. Czyli z przyczepa np 2t mamy dmc zestawu 5,5t.

> Czy w tym przypadku dotyczą mnie znaki zakazu jak dla samochodów ciężarowych? Np znak b-26

> (zakaz wyprzedzania przez samochody ciężarowe).

Uważaj na ViaToll... wiele osób już płaciło po 3 tys. zł za każdą bramkę screwy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie mam pytanie odnośnie znaków zakazu.

> Auto o dmc 3,5t plus przyczepa o dmc powyżej 750kg. Czyli z przyczepa np 2t mamy dmc zestawu 5,5t.

> Czy w tym przypadku dotyczą mnie znaki zakazu jak dla samochodów ciężarowych? Np znak b-26

> (zakaz wyprzedzania przez samochody ciężarowe).

tak, zakaz wyprzedzania cię dotyczy, chyba ,że pod znakiem bedzie tabliczka +7,5 t, wtedy dotyczy od 7,5 t. dotyczy cię zakaz wjazdu ( znak z rysunkiem ciężarówki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak, zakaz wyprzedzania cię dotyczy, chyba ,że pod znakiem bedzie tabliczka +7,5 t, wtedy dotyczy

> od 7,5 t. dotyczy cię zakaz wjazdu ( znak z rysunkiem ciężarówki).

Tak też myślałem ale niestety buszująć po necie można dojść do innych wniosków :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo znaki w całej Unii są takie same.

Nie sa.

Kazdy kraj ma troche inne przepisy, a szansa ze te przepisy beda sie roznic wlasnie takimi szczegolami, jest bardzo duza.

Wiec ogolnie - co kraj to obyczaj.

Musisz osobno sprawdzic konkretne przepisy w kazdym kraju w ktorym sie poruszasz.

> Dobra eot, ten kącik jest tyle warty co hp.

Heh, bo uslyszales cos czego nie chciales uslyszec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie sa.

> Kazdy kraj ma troche inne przepisy, a szansa ze te przepisy beda sie roznic wlasnie takimi

> szczegolami, jest bardzo duza.

Sprawdzę, muszę znajomego instruktora dorwać wink.gif

> Wiec ogolnie - co kraj to obyczaj.

> Musisz osobno sprawdzic konkretne przepisy w kazdym kraju w ktorym sie poruszasz.

> Heh, bo uslyszales cos czego nie chciales uslyszec?

Ze potrzebuje viatoll? Tachograf? To wszystko wiem więc po co to pisać? Żeby pisać? Jaki to ma sens ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdzę, muszę znajomego instruktora dorwać

> Ze potrzebuje viatoll? Tachograf? To wszystko wiem więc po co to pisać?

w pierwszym poście zadałeś pytanie ale nie podałeś szczegółów ,że masz viatolla, że masz tacho. My tu wróżkami nie jesteśmy i nie wiemy co masz a czego nie masz.

Żeby pisać? Jaki to ma sens

właśnie - po co piszesz ? cool.gif

> ... Jakie pytania takie odpowiedzi. grinser006.gif

20.GIF na zdrowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale chyba tylko do przewozów zarobkowych.

Do wszystkich działań wewnątrz firmy nie trzeba i do usług sprzętem (np. podnośnikiem). Ja jeżdżę w pracy MAN-em 8t. z zabudowanym podnośnikiem i mam tacho ale nie muszę z niego korzystać. Jak też mogę jeździć tylko z PJ kat, C bez kwalifikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdzę, muszę znajomego instruktora dorwać

> Ze potrzebuje viatoll? Tachograf? To wszystko wiem więc po co to pisać? Żeby pisać? Jaki to ma sens

> ...

Nie podoba ci się tutaj? Nie podobają odpowiedzi? Już taka uroda tego forum, że dyskusja czasem odchodzi od głownego tematu (btw. tutaj tego nie stwierdziłem). Prosta sprawa, nikt cię nie zmusza do pisania tutaj. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.