Skocz do zawartości

Sam naprawiam


Toost

Rekomendowane odpowiedzi

Pojechałem na plażę, wysiadam, chce zamknąć samochód, a w tylnych drzwiach tylko chrupnęło i zamiast zamknąć zaczęło terkotać.

Jak mi złość przeszła, pod ośrodkiem na parkingu, rozebrałem drzwi, wymontowałem zamek, rozebrałemi go na części pierwsze i po dłuższej chwili rozkminiłem jak to działa i dlaczego nie działa. Główna dźwignia centralnego zamka siedzi na dwóch wypustkach w obudowie. I jeden z tych wypustków wziął się i ułamał. Popatrzyłem co mam w bagażniku, znalazłem stary spryskiwacz z renówki i z niego zrobiłem małą tuleję. Podrasowałem nieco znaleziony obok koła zapasowego blachowkręt i z tej tulejki zrobiłem ułamany wypustek. Zlożyłem zamek, zamontowałem w drzwiach, przykleiłem oryginalną folie i boczek drzwi. Póki co działa jak przedtem.

Jestem debeściak. palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale ten stary spryskiwacz mnie rozbroił

No mnie też, ale najważniejsze że się idealnie sprawdził. Potrzebna była tulejka fi 6 dlugości ok 7mm, którą trzeba było przykręcić do obudowy w miejsce urwanego stworznia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pojechałem na plażę, wysiadam, chce zamknąć samochód, a w tylnych drzwiach tylko chrupnęło i

> zamiast zamknąć zaczęło terkotać.

> Jak mi złość przeszła, pod ośrodkiem na parkingu, rozebrałem drzwi, wymontowałem zamek, rozebrałemi

> go na części pierwsze i po dłuższej chwili rozkminiłem jak to działa i dlaczego nie działa.

> Główna dźwignia centralnego zamka siedzi na dwóch wypustkach w obudowie. I jeden z tych

> wypustków wziął się i ułamał. Popatrzyłem co mam w bagażniku, znalazłem stary spryskiwacz z

> renówki i z niego zrobiłem małą tuleję. Podrasowałem nieco znaleziony obok koła zapasowego

> blachowkręt i z tej tulejki zrobiłem ułamany wypustek. Zlożyłem zamek, zamontowałem w

> drzwiach, przykleiłem oryginalną folie i boczek drzwi. Póki co działa jak przedtem.

> Jestem debeściak.

jesteś bohaterem w moim domu biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nowe w aso za 500 zeta.

To ja wiem. Kilka lat temu dzięki wsparciu informacyjnemu z kącika francowatych naprawiłem rodzicowi w C5 zacinającą się blokadę wstecznego biegu zerokosztowo w pół godziny, a serwisy w Anglii chciały wymieniać cały mechanizm za 500 funtów zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pojechałem na plażę, wysiadam, chce zamknąć samochód, a w tylnych drzwiach tylko chrupnęło i

> zamiast zamknąć zaczęło terkotać.

> Jak mi złość przeszła, pod ośrodkiem na parkingu, rozebrałem drzwi, wymontowałem zamek, rozebrałemi

> go na części pierwsze i po dłuższej chwili rozkminiłem jak to działa i dlaczego nie działa.

> Główna dźwignia centralnego zamka siedzi na dwóch wypustkach w obudowie. I jeden z tych

> wypustków wziął się i ułamał. Popatrzyłem co mam w bagażniku, znalazłem stary spryskiwacz z

> renówki i z niego zrobiłem małą tuleję. Podrasowałem nieco znaleziony obok koła zapasowego

> blachowkręt i z tej tulejki zrobiłem ułamany wypustek. Zlożyłem zamek, zamontowałem w

> drzwiach, przykleiłem oryginalną folie i boczek drzwi. Póki co działa jak przedtem.

> Jestem debeściak.

bez foto się nie liczy skromny.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw rozbebeszyłem

287859726-z2.jpg

potem rozkminiałem jak to otworzyć, żeby potem było co składać

287859726-z4.jpg

potem dochodziłem co padło i znalazłem tego dynksa co się urwał

287859726-z1.png

a był w zaznaczonym miejscu.

287859726-z3.jpg

Na nim siedziała dźwignia operująca blokadą zamka i linką od przełącznika przy klamce.

Dorobiłem dynksa ze spryskiwacza od renówki, przykręciłem do obudowy zamka, poskładałem bebechy, zamknąłem i działa.

Fotek z montażu nie ma bo już ciemno było.

post-10454-14352525273834_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest ta znana bezawaryjność toyoty?

Tak dokładnie. zlosnik.gif Brzęczący wydech, odklejająca się "skóra" na boczkach drzwi, wyskakujący teleskop schowka, pękające plastiki pokrywy górnego schowka, a teraz siłownik zamka. Samochód ma 6 lat i nalatane 77tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak dokładnie. Brzęczący wydech, odklejająca się "skóra" na boczkach drzwi, wyskakujący teleskop

> schowka, pękające plastiki pokrywy górnego schowka, a teraz siłownik zamka. Samochód ma 6 lat

> i nalatane 77tyś

No to u mnie poza siłownikiem i uszczelką pod głowicą do 200 kkm nie działo się nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.