Skocz do zawartości

Sprężarka klimatyzacji


WoWo001

Rekomendowane odpowiedzi

ASO stwierdziło zapieczone łożysko (albo napinacz, nie wiem co tam jest) plus spalony pasek osprzętu. Tak czy inaczej twierdzą, że łożyska samego wymienić się nie da. Możliwa jest jedynie wymiana całej sprężarki.

Czy to prawda? Czy nie da się wymienić samego łożyska? Sprężarka jest sprawna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy to prawda? Czy nie da się wymienić samego łożyska? Sprężarka jest sprawna..

Jeśli sprężarka się zatarła, to może jednak nie da się łożyska wymienić, albo jest to już po prostu bez sensu.

Ja, po podobnej przygodzie ze sprężarką klimy, kupiłem używaną z Anglika i odpukać, kilka lat już bez zarzutu się spisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli sprężarka się zatarła, to może jednak nie da się łożyska wymienić, albo jest to już po prostu

> bez sensu.

> Ja, po podobnej przygodzie ze sprężarką klimy, kupiłem używaną z Anglika i odpukać, kilka lat już

> bez zarzutu się spisuje.

Używki nie chcę. Nie wiesz w jakim stanie jest taka używka, a z dużym prawdopodobieństem w gorszym niż moja sick.gif

Proponują zamiennik za 900.. Tylko ciekawe co to jest? Czy to nie jakieś regenerowane gó**o sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Używki nie chcę. Nie wiesz w jakim stanie jest taka używka, a z dużym prawdopodobieństem w gorszym

> niż moja

Niewątpliwie jest to ruletka.

Jednak Twoja przedstawia prawdopodobnie już wartość złomową. Każda używka (niezatarta) jest niewątpliwie w lepszym stanie.

Jak już napisałem, ja zaryzykowałem i kupiłem z Anglika z niby niedużym przebiegiem i działa już kilka lat. A zapłaciłem za tę sprężarkę chyba 250zł. Nowa kosztowała coś koło 1500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niewątpliwie jest to ruletka.

> Jednak Twoja przedstawia prawdopodobnie już wartość złomową. Każda używka (niezatarta) jest

> niewątpliwie w lepszym stanie.

> Jak już napisałem, ja zaryzykowałem i kupiłem z Anglika z niby niedużym przebiegiem i działa już

> kilka lat. A zapłaciłem za tę sprężarkę chyba 250zł. Nowa kosztowała coś koło 1500zł.

sprężarka,nowy pasek, wymiana i nabicie klimy coś koło 1300 za całość (ASO)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Klimatyzacja chodziła było ok. Dzisiaj włączam klimę słychać jak sprężarka załącza się i po kilku sekundach słychać jak sprężarka przestaje działać i klima nie działa. Próba ponowna i to samo słychać jak się sprężarka załącza i zaraz się wyłącza. Czy to są oznaki zatarcia sprężarki? Czy braku czynnika chłodzącego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem moze tkwic w :

uszkodzony czujnik klimatyzacji(jezeli czynnik jest ok, a czujnik pokazuje glupoty ...tzn stale cisnienie np 3bar, klima sie wylaczy)

brak czynninka ktorego nie widzi czujnik klimatyzacji

uszkodzone łozysko to zazwyczaj chrobotanie itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> problem moze tkwic w :

> uszkodzony czujnik klimatyzacji(jezeli czynnik jest ok, a czujnik pokazuje glupoty ...tzn stale

> cisnienie np 3bar, klima sie wylaczy)

> brak czynninka ktorego nie widzi czujnik klimatyzacji

> uszkodzone łozysko to zazwyczaj chrobotanie itp

Brak chrobotania. Słychać tylko jak sprężarka się załącza i zaraz się wyłącza. Czynnik był uzupełniany 4 lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rozszczelnił mi się układ i tak naprawdę to nie wiem czy ze sprężarki wyciekł mi olej czy z układu

> chłodnicy czynnik. Ale rozumiem że w stilo jest jeden układ połączony i sprężarka nie ma

> osobnego smarowania?

wszystko wbijasz w uklad czynnik + olej = pozatym, jezeli nie masz czynnika i oleju to klimy nie zalaczysz gdzyz czujnik ja wylaczy zaraz po wlaczeniu...bynajmniej tak jest w climatroniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pytanie:

> Czy dla wszystkich wersji mocy był jeden rodzaj sprężarki w silnikach JTD???

Wojtek..a nie można założyć krótkiego paska żeby dojechać do Wawy i Kengoo z Piaseczna by Ci to zrobił pewnie bez wymiany sprężarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rozszczelnił mi się układ i tak naprawdę to nie wiem czy ze sprężarki wyciekł mi olej czy z układu

> chłodnicy czynnik. Ale rozumiem że w stilo jest jeden układ połączony i sprężarka nie ma

> osobnego smarowania?

Jeśli układ się rozszczelnił to normalnie nabijasz, podając olej razem (formalnie to przed) z czynnikiem R-134a.

Jeśli regenerowałeś sprężarkę to przed montażem do samochodu napełniasz ją olejem.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli układ się rozszczelnił to normalnie nabijasz, podając olej razem (formalnie to przed) z

> czynnikiem R-134a.

> Jeśli regenerowałeś sprężarkę to przed montażem do samochodu napełniasz ją olejem.

> Pozdrawiam BAS

Układ się rozszczelnił tylko nie wiem czy przez chłodnicę czy sprężarka wyrzuciła olej. Włącza się i zaraz się wyłącza. Będę wymieniał chłodnicę bo widać że jest poturbowana trochę i może właśnie ona się rozszczelniła. Już zamówiłem na Wróblewskiego 390 zł Denso z osuszaczem. Tylko nie wiem jakie oringi będą mi potrzebne do uszczelnienia i gdzie je można kupić w Łodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Układ się rozszczelnił tylko nie wiem czy przez chłodnicę czy sprężarka wyrzuciła olej. Włącza

> się i zaraz się wyłącza. Będę wymieniał chłodnicę bo widać że jest poturbowana trochę i może

> właśnie ona się rozszczelniła. Już zamówiłem na Wróblewskiego 390 zł Denso z osuszaczem.

Obstawiam skraplacz, nie sprężarkę.

> Tylko

> nie wiem jakie oringi będą mi potrzebne do uszczelnienia i gdzie je można kupić w Łodzi?

Zadzwoń do Bilex'u, powinni mieć, jak nie mają to zamów sobie po nr z Eper'a w Auto-sam'ie.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obstawiam skraplacz, nie sprężarkę.

> Zadzwoń do Bilex'u, powinni mieć, jak nie mają to zamów sobie po nr z Eper'a w Auto-sam'ie.

> Pozdrawiam BAS

eper'a nie umiem obsługiwać i raczej sobie nie poradzę żeby znaleźć nr potrzebnych oringiów zadzwonię do Bilexu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.