Skocz do zawartości

Punto 2 Woda w aucie odprowadzenie skroplin z klimatyzacji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam po bardzo długiej kiluletniej przerwie na AK. Myślę ,że ktoś jest w stanie mi pomoc bo szukam rozwiązania by woda nie leciała mi do auta

Znalazłem przyczynę 4 dni temu wody w aucie ale wciąż leci mimo że zrobiłem większa dziurę w odpływie skroplin klimatycacji (obciety dziubek ok 2-3 mm) . 3 dni w upalne po 50 km na full z klima i zero przecieku a dzis znow po 5 km jazdy leci do środka angryfire.gifangryfire.gifangryfire.gif co jeszcze można z tym zrobić? może bardziej poszerzyc ten odpływ ? ale wcześniej było ok przecież..

filmidło jak leca skropliny z klimy do srodka auta na nawiewie ustawionym na 4 confused.gifconfused.gifconfused.gif

https://drive.google.com/file/d/0B1576Kze9u2STmhOTHFBVUJ3ZWs/edit?usp=sharing

skropliny również lecą na zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polozylem sie pod auto i poszerzyłem o wielkość kciuka odpływ na gumie od strony silnika i na chwile obecna koniec lania.. tylko ze wtedy jak o 3 mm skrocilem tez byl spokój na kilka dni ... spr czy nie jest to czasem pękniecie ale do tego potrzeba bedzie kanalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po drugiej stronie pd strony silnika( nad wahaczem) jest taka mała gumka ,poszerzyłem ją na wielkość kciuka i problem skroplin znikł

Ale mam jeszcze jeden jednak czyli woda u mnie lała się do środka poprzez zapchany opływ skropiln z klimy i tędy

https://drive.google.com/file/d/0B1576Kze9u2Sc083OFozSU5VS2s/edit?usp=sharing

Już mi ręce opadaja.. Auto lane woda 10 minut i nic ani jednej kropli. Ruszyłem się minimalnie auto krzywo i leje jak na filmiku już bez lania wodą wtedy :-( ktoś poradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to problem zamarzającego parownika klimatyzacji,gdy lód zacznie się topić powstaje za dużo skroplin i odpływ nie nadąża i woda zaczyna się wylewać z innych miejsc? Ja mam inne pytanie-w którym miejscu jest zamontowany czujnik przeciwzamrożeniowy? jak się do niego dostać?Czy da się wymontować tył schowka ?Może z tamtej strony można się dostać do tego czujnika? albo chociaż do jego przewodów?Mi zamarza parownik na długich trasach w dużym upale i obstawiam że to wina tego czujnika.Co ciekawe nie mogę nigdzie znaleźć go jako części zamiennej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,bez podpowiedzi nie zauważyłem skubańca,w punto2 w tym miejscu jest filtr przeciwpyłkowy ale wskazówka okazała się cenna i zacząłem szukać dokładnie w tych okolicach i znalazłem dziada.Ten brązowy element jest patrząc od dołu obok silnika dmuchawy trochę z tyłu,dochodzą do niego 3 kabelki i teraz zachodzi pytanie czy w obudowie gniazda jest jakaś elektronika?Wątpię żeby był uszkodzony termistor który jest umieszczony na parowniku (odetnę go i pomierzę omomierzem) gdyby był uszkodzony to kiepsko ,bo dostępu do niego raczej chyba brak bez ściągnięcia deski,gdyby był jednak sprawny to można dolutować nowy moduł do kabli termistora i po problemie.Po pomiarach się okaże.Mam jeszcze pomysł że w przypadku uszkodzonego termistora nowy umieścić w wywierconym otworze obudowy parownika i otwór zakleić,lub pomysł kolejny dać termistor na zimnej rurce wchodzącej do parownika (wtedy początek oblodzenia również czujnik wyłapie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.