Skocz do zawartości

Golf Mk 4 nie pali


MadMexX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam taką sytuację, otóż od pewnego czasu mialem problem z odpaleniem ciepłego silnika, rozrusznik kręcił jak szalony ale objaw był taki jakby nie mial paliwa, po około 10 minutach odpalał od strzału. Niestety wczoraj wieczor zimny juz nie zapalił wogołe, co dziwne dzisiaj rano odpalił normalnie, zrobiłem rundkę zgasiłem i znowu zonk, znajomy mechanik przyjechał pogrzebał coś przy przekaźnikach i auto zapaliło- zabrał go na komputer i postawił diagnozę padnięte pompowtryski crazy.gif podobno wyskakuje błąd o zbyt niskim ciśnieniu paliwa ale dokłądnie nie chciał mi powiedzieć.

co myslicie? wymieniać pompki czy mechanika?? w sumie auto odjechało normalnie, nie dymiło moc byla, tylko to nieszczęsne odpalanie z początku na ciepłym a teraz i na zimnym

ktoś miał podobną sytuację? silnik AJM

Pozdrawiam smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec mial problemy z paleniem na cieplym jak mu padl czujnik polozenia walu, a najlepiej to zainwestuj ze 20 zł w kabel KKL na usb do laptopa i odczytaj sam błędy. Wtedy cos wiecej moze pomoże ktos. Sam ojcu odczytałem błędy, poszperałem i sie wymieniło czujnik. A mechanior chciał 150 za diagnoze sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem podobnie ze raz na jakis czas nie chcial odpalic a po nocy plil od strzala winny byl przekaznik 405 ktory robil zwarcie i pompa nie podawala paliwa. ale mozna go wyjac zmostkowac pin bodajze 4i8 i odpala bez tego przekaznika..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem takowy kabel na allegro,na przyszłość będzie smile.gif w środę mam odebrać samochod, podminiany będzie pompowtryskiwacz na pierwszym cylindrze, jak to nie pomoże to wtedy szukam innego fachowca. dzieki za wszystkie sugestie! napiszę w środę jak sie ta historia skończyła

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich

> Mam taką sytuację, otóż od pewnego czasu mialem problem z odpaleniem ciepłego silnika, rozrusznik

> kręcił jak szalony ale objaw był taki jakby nie mial paliwa, po około 10 minutach odpalał od

> strzału. Niestety wczoraj wieczor zimny juz nie zapalił wogołe, co dziwne dzisiaj rano odpalił

> normalnie, zrobiłem rundkę zgasiłem i znowu zonk, znajomy mechanik przyjechał pogrzebał coś

> przy przekaźnikach i auto zapaliło- zabrał go na komputer i postawił diagnozę padnięte

> pompowtryski podobno wyskakuje błąd o zbyt niskim ciśnieniu paliwa ale dokłądnie nie chciał

> mi powiedzieć.

> co myslicie? wymieniać pompki czy mechanika?? w sumie auto odjechało normalnie, nie dymiło moc

> byla, tylko to nieszczęsne odpalanie z początku na ciepłym a teraz i na zimnym

> ktoś miał podobną sytuację? silnik AJM

> Pozdrawiam

Miałem tą samą przypadłość w moim AJM,co ja się najeździłem po psełdomechanikach,każdy kadał co innego jeden obstawiał pompe paliwa że niby się cofie paliwo inny ze pompa wtryskowa jeszcze inny że niby mój nowy aku jest za słaby.Wszystko to w miarę możliwości sprawdzałem sam.Świece,przekaźniki to wszystko było sprawdzane prze zemnie.

Auto źle odpalało na ciepłym i zimnym silniku czasami rozrusznik musiał długo kręcić a czasem nie wiedzieć czemu odpalało od strzału.Aż w końcu przy temp. tylko -15st.samochód nie odpalił.

Zrób sobie taki test na postoju podnieś obroty prawie do czerwonej skali na tak wysokich obrotach wyłącz zapłon i po chwili odpali powinien Ci samochód odpalić od strzału.

Wracając do sedna u mnie było trzeba wymienić pompowtryski,za cztery po regeneracji zapłaciłem jak dobrze pamiętam 1600zł ale od tego czasu tzn.3 lat mam spokój z odpalaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.